Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám újabban úgy...

5 hónapos babám újabban úgy alszik el, hogy a kis öklével ütögeti a fejét. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Pár napja van ez, már a szemét lecsukta és az öklével üti az orrát, arcát. Hallatszik is, úgyhogy magához képest erősen csinálja, biztos nem lehet kellemes érzés neki. Addig csinálja, míg el nem alszik. Miért csinálhatja ezt?
2015. jún. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egyedi. Az en fiam is csinalta jo egyeves koraig
2015. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt olvastam egyszer erről egy dolgot, pont amiatt mert az én hasonló korú fiam (hat hónapos lehetett kb.) a fejét ütögette az ágy szélébe de csak finoman, tehát hogy ne fájjon neki azért de legyen hangja....

megkerestem neked az egyik választ:

"Dr. Ranschburg Jenő válaszolta egy hasonló kérsére:

Ha a gyerek a fejét a falba, padlóba, vagy ágya szélébe ütögeti – ez lehet valamilyen betegség tünete – de lehet „rossz szokás” is. Amikor tünetként jelenik meg, az ok középfülgyulladás, de korai autisztikus tünetként is gyakori. Persze, biztos vagyok benne, hogy ilyesmiről nincs szó (Ha például azt tapasztalja, hogy a gyerek már képes arra, hogy egy bizonyos tárgyat egy másikkal helyettesítsen, és –mondjuk – el tudja játszani a fésülködést úgy, hogy a fésűt valami más tárgy jelképezze, amit a fejecskéjén húzogat – vagy ha azt tapasztalja, hogy ha a tekintetét valamilyen tárgy felé fordítja, a gyerek is odafordul, az autizmust nyugodtan kizárhatja.). Ha kicsi fia teljesen egészséges, csak ilyen módon vezeti le indulatait, abban a pillanatban, amikor beüti a fejét, kapja fel, és mondja: Nem engedhetem, hogy megüsd a fejecskédet! Érezze a gyerek, hogy nem büntetni, hanem óvni akarja őt – ne szidja, ne haragudjon rá a dolog miatt, de próbálja elterelni a figyelmét, gondoskodjon arról, hogy minél kevesebbszer forduljon elő. Hároméves korra a jelenég eltűnik."


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


[link]



Szerintem nem kell aggódni, kinövi. A fiam most három éves, a legújabb szokása, hogy pörög a saját tengelye körül amíg szédülni nem kezd. Remélem ezt is hamar elfelejti, mert a minap is nekisodródott az ajtónak...

2015. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta, idegrendszeri érettlenség egyik jele is lehet. 2. érdemes lenne neked is kivizsgáltatni, mert ha még időben elkapják, pár alkalommal kell tornára vinni és rendbe jön, viszont ha kisiskolás korban szűrik ki, akkor már nagyon nehéz.
2015. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!