Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni? 6 hónapos...

Tudnátok segíteni? 6 hónapos a kislányom, és teljesen kifordult magából. (többi lent)

Figyelt kérdés

Lehet,hogy egy picit hosszú lesz ezért előre is elnézést:)


6 hónapos a kislányom és 2 napja iszonyatosan üvölt mikor aludni kellene "mennie".

6 hetes korától alussza végig az éjszakát,előtte is csak egyszer kétszer ébredt fel enni.

Minden nap 3szor alszik napközben és este 8 fél 9 kor pedig jön az esti alvása.

Semmi gond nem volt mostanáig. 2 és fél óra ébrenlét után mindig jött a szunya,általában láttam/látom rajta mikor érkezett el az idő az alváshoz,olyankor betettem a kiságyba,babazene és már aludt is. Tényleg szinte rögtön csukta le a szemét és aludt. Este ugyan ez. Fürcsi,tápszer,kis puszilgatás,babazene betettem és már durmolt is reggel 6 fél 7ig.

Tegnap óta szenvedés van,mintha elvágták volna,esküszöm ha nem tudnám,hogy az én lányom az,azt hinném,hogy kicserélték,csak ugyan úgy néz ki, annyira kifordult magából:(

Amint tenném le az ágyba annyira elkezd üvölteni mint akit éppen nyúznak és nem túlzok!! Minden szép és jó,röhögcsél,játszik,ide-oda forog,összességében semmi de SEMMI nem változott csak ez az egy és már tanácstalan vagyok!

Kerestem itt ezzel kapcsolatos kérdéseket de sajnos nem találtam..:(

Gondoltuk,hogy a foga,bekentük,semmi,rágóka semmi. De nem hiszem,hogy a fogacsája bántaná mert mint írtam semmi gond addig a pontig amíg le nem telik az a bizonyos "játék idő" és aludni nem kell menni.. Onnantól vége..

Nem kap mást enni,nem változott az öblítő,mosópor,lepedő. (Azért írom ezeket le,mert már tényleg mindenre gondoltam,hogy mi lehet)

Tegnap lezuhanyoztattam, hátha a meleg,de semmi. Széklete is mindig van,nem pocakfájós.. Már lázat is mértem,rendben van minden...

Valami mentálisan változhatott? De mi? Mindent teljesen ugyanúgy csinálunk mint előtte...

Előre is köszönöm a tanácsokat,észrevételeteket. És köszönöm,hogy elolvastad,és elnézést,ha esetleg hiba van a szövegben,sietek mert most alszik sikerült elringatni.

Hupsz ez még gyorsan:) Nem volt eddig szükség ringatásra kb 3 hónapos korától,most CSAK úgy alszik el,hogyha elringatom. Köszönöm ha érkezik válasz a kérdésemre.:)



2015. jún. 10. 15:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni,hogy 6-7kor ébredt. Ehhez képest pár napja 4 fél 5kor ébred fel.
2015. jún. 10. 15:43
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mindent teljesen ugyanúgy csinálunk mint előtte... "


ez lehet itt a baj. a picik rohamos ütemben fejlődnek, így kénytelen vagy folyamatosan változtatni a napirendet. mivel fejlődik, nő, így az igényei is változnak, azzal együtt a szokások... ne tedd le aludni. nyilván megnőtt az ébrenléti ideje, fél évesen már 3 óra körül szokott lenni, lehet csak ennyi a gond. viszont akkor teljesen át kell alakítani a napirendet. én azt tanácsolom, hogy ma ne csinálj semmit az óra szerint. ha látod, hogy éhes etesd meg. ha álmos, fektesd le. ezeket írd le és meglátod miben változtak az igényei, így már holnaptól tudnál alakítani a napján és lehet meg is oldódik minden. de az is lehet, hogy okos és már tudatosan kéri a ringatást, mert vágyik az ölelésedre ;)

2015. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom soha nem ébredt éjjel, mindig remek alvó volt, de tapasztaltunk nála ilyeneket hullámokban. 3, 5, 6, 9, 12, 15 hónaposan (nem vagyok annyira kocka, hogy fejből tudjam, de vezettem naplót a szokásairól - hogy a tesónál majd ne kelljen paráznom). Ilyenkor az utolsó alvását mindig kurtítottuk picit, így is volt pár nap nyűg, de beálltunk.
2015. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2-es:) köszönöm a gyors válaszod:)

De amikor felveszem,hogy "Na akkor alvás" akkor szinte rögtön elaszik a karomban ezért is gondolom,hogy fáradt ő csak nem is tudom.. Nem akar/nem mer elaludni.. Alszik is szépen,nem kell fel alap zajokra sem. Most is alszik úgy 3tól.

2015. jún. 10. 15:51
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Ha ringatod, akkor nem fog nélküle elaludni. Nem az ölelésedre vágyik, hanem unatkozik és játszani akar. Tedd az ágyába és ha sír, akkor hagyd sírni. Lehet, hogy délután nem kellene annyit aludni neki, vagy este kicsit később fektetni.
2015. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as:) Akkor lehet,hogy tényleg el kellene tolni. Eddig ilyen nagy ütemű változást még nem tapasztaltam nála,ezért is vagyok tanácstalan. Mert ez annyira hirtelen,gyorsan jött.
2015. jún. 10. 15:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Talan egy kicsit koran jott szeparacios szorongas.


Az is jo otlet hogy az alvasbol visszaveszel egy kicsit.

2015. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

"Tedd az ágyába és ha sír, akkor hagyd sírni. "


Ellenvelemeny: ne hagyd sirni, a legnagyobb hulyeseg. ha ringatva alszik el akkor ugy, semmi baja nem lesz tole, ellenben attol ha ugy erzi hogy magara hagytak, fel, szorong.

2015. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Gondolom nem nyugtat meg, hogy az én fiamnak amióta megszületett, azaz lassan nyolc hónapja"gond" van az alvásával."

A kettesnek teljesen igaza van, sokszor változnak szokások, egyik napról a másikra, ilyenkor alkalmazkodni kell, és kitalálni valami mást. Nekem három dolog jutott eszembe, ami gondot okozhat:

1. Csökkent az alvásigénye, túl sokat alszik napközben, és nem fáradt még.

2. Valamitől felpörög, pl. alvás előtt játszik egy nagyot apával, túl nagyot pancsol a kádba, vagy bármi más, és nem tud lenyugodni, ekkor változtassatok az esti szertartáson.

3. Elkezdődött a szeparációs szorongás, és nem akar elengedni téged.

Vagy valami teljesen más :)

Egyet nem tennék: sírni nem hagynám.

2015. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen, 7hónapos volt a fiam mikor "megtanult" nem aludni. előtte én is letettem és aludt is. azt kb 1-2hónap volt hogy ringattam, vagy elfeküdtünk és a karomban aludt el, az utóbbi sokkal kényelmesebb volt :). majd letelt ez az 1-2hónap és elkezdett ellökni magától, tehát szépen visszaállt a leteszem-gügyög-gagyog-alszik módszerre. bár nálunk az is közbe jöhetett hogy megtanult 7hósan felállni az ágyban. nah onnantól lehetetlenség volt betenni az ágyba csak ha már aludt. de esti alvás ugyan olyan jól ment mint azelőtt. tehát én azt tanácsolom neked hogy ha azt látod hogy igényli a kicsi a ringatást, a testközelséged akkor add meg neki, átmeneti lesz nyugi :) mert lehet a szeparációs szorongás van, ahogy az egyik válaszoló írta.
2015. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!