Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérdésem az alábbi lenne....

Lazarus81 kérdése:

Kérdésem az alábbi lenne. Mennyibe kerül egy 10 hónapos baba eltartása havonta?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen gyerek/helyzet/igényfüggő. Ennyi idősen kezdte azt enni, amit mi, így főzni kellett rá is. Ehhez jött még a tejpótlás, mert a tejem elment, de aki szoptat, annak ez nem kell. Pelenka, popsitörlő (márkától függően pár ezertől, akár tízezres nagyságrend is lehet havonta), betegség esetén gyógyszerek, ez is kiszámíthatatlan, játékok, ruhák (nőnek még mint a gomba), stb.


Én úgy gondolom, hogy kényelmesen akkor, ha plusz 1 főnek tekintem, mint ha 3 felnőtt élne a családban. Akkor biztos, hogy vészhelyzet esetén sincs gond.

2015. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, hogy mit eszik. Ha tápszert, bébiételt, babkekszet és hasonlókat, akkor sokkal többe, mintha azt eszi, amit a család többi tagja.
2015. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
este tapszer, vacsi tejpep, pelus pampers es nincs betegsege...igy kerul havonta kb 16000 ftba...de mindent a kertbe termelek szinte raadasul az osszes cuccat orokolte...ha ruhat meg ilyeneket is kell neki akkor kb havi 25 000 ft (ruhaval jatekkal). ha meg bolti kajat kap akkor meg van 30 ezer is.
2015. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem havonta, hanem 1 hónap, ha 10 hónapos... :D


tényleg rengeteg mindentől függ. kell-e venni ruhát, mennyi pelus fogy, tápszert eszik-e, bébikaját kap vagy főznek neki...

de azt mondom, hogy gyesből és csp-ből simán ki lehet jönni akkor is ha pont többet kell költeni mert mondjuk épp méretet vált

2015. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kloetta ***** válasza:
A fiam tápszeres volt, tejpép, pampers,... 20. 000 alatt nehezen úsztam meg, pedig ruhát és játékot sokat kapott, vennem kb nem is kellett neki.
2015. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pampers pelus, tejpep vacsira, tapszer reggel, este, kajat fozzuk, furdeto, keksz, krem.. kb 30.000 egy ho, es akkor meg nem vettem ruhat, jatekot.
2015. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nemreg tettem fel egykerdest, ahol azt irtak, hogyha valaki csak bolti bebietelt ad a babajanak az 25-30.000 korul siman megvan. Es akkor meg tejpep, tapszer, pampers premium care, uj ruhak, jatekok, stbstb, hatar a csillagos eg. De ha valaki foz a babajanak a kertben megtermelt dolgokbol, tejpepet otthon elkesziti, szoptat, hasznaltan vesz ruhakat, nem a legdragabb pepenkat hasznalja, akkor nem hiszem hogy tul sokba kerul egy baba, oriasi elteresek lehetnek.
2015. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt eszi amit mi, így a kaját nem számolom, az nem nagy kajamennyiség amit ő megeszik 1 nap. Mondjuk egy napi kajája: 1 szelet kenyér kis sonkával, joghurt, 1 alma, ebédre amit mi eszünk, vacsi legyen mondjuk 300 Ft egy napi adag, az egy hónapban cc 9000 + tápszer 5000 + pelus 4400 +popsitörlő 600, durván 20.000 ft nálunk.
2015. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 8-10 hónapos korában számoltam ki, hogy havi 35-40 be van havonta. Mindenből minőségit vettem, ebbe nem volt ruha meg játék.ezzel a lendülettel álltam le a babakajákkal és kezdtem el főzni neki.
2015. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 10 hónapos baba eltartása havonta! Csak egy hónapig 10 hónapos egy baba! Egyébként meg ezer dologtól függ egy kisgyerek eltartásának költsége. Mit eszik, milyen pelenkát használ?...stb... Ha már 10 hónapos és most maradsz vele egyedül,akkor ezeket tudnod kell.
2015. jún. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!