Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül havi szinten...

Mennyibe kerül havi szinten egy baba eltartása?

Figyelt kérdés
Etetés, pelenkák, meg amik még kellhetnek esetleg napi szinten. Illetve ha most 125000 Ft-ot keresek az durván mennyit csökken az elején mikor még táppénzen vagyok? Vagy hogy van ez pontosan? Munkahelyemen nem szívesen kérdeznék rá. Előre is köszi a válaszokat.
2012. aug. 21. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szia hát a pelus minimum 8000ft a 2csomagal aztán törlökendö 700-1000között amig kicsi mellette d vitamin pár száz ft fürdetö popsikrém max 3ezer ft
2012. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nem nehéz kiszámolni, bár nekem a kérdés maga fura. az etetés, akkor "drága", ha tápszeres a baba, egyébként adott, hozzátáplálás meg minimális költség később.

pelenkát nézd meg a boltban, könnyű kiszámolni. játékot, ruhát jó esetben csomót kapnak a friss babások, ajándékba, vagy mert volt/van pici a családban, egyébként rucit is lehet olcsón venni, tescoban szokott lenni 200-500-1000 forintért, teljesen jó minőség. babakocsi kicsit drágább tétel, persze attól függ, de mondjuk legyen 80.000, ha nincs máshonnan kölcsönbe. kis ágy, járóka még, ami kell, meg egy csomó alap dolog, babafigyelő, kis kád, 1-2 gyógyszer...attól függ minden, mennyi háttér van mögöttetek, ha xy a családban most szült, akkor jó eséllyel jön onnan minden. tudtommal nem táppénzen vagy, hanem tgyás, és 70%-a a fizudnak, de biztos van, aki pontosabban tudja. szerintem a terhesség "drágább", mint amikor már megvan a pici.

2012. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak ennyi? Azt hittem több. Ez egy hónapra??? Azt nem tudja valaki véletlenül, hogy tanulni mennyire lehet baba mellett? Levelezőn kezdem az egyetemet, nem szeretnék lemondani a tanulásról. Mehet egyszerre a kettő, vagy vállaljunk később babát szerintetek?
2012. aug. 21. 08:51
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, nem nehéz kiszámolni, köszi. Csak tudod halvány fingom sincs, hogy miből mennyit, meg hány csomaggal kell számolni. A ruha meg a bútorok nem képezték a kérdés tárgyát, mert azokat látom mennyibe kerülnek, és tudom hogy nem kell havonta kiságyat vennem. És igen etetés is, mert nálunk a családban nem nagyon volt senkinek anyateje a felmenők közt anyai ágon. Nem kizárt, hogy én is így járok. Szóval inkább előre számolnék a tápszer árával, meg hogy mennyi fogyhat belőle havi szinten. Ruhákkal meg ilyesmivel tuti ellátják majd a nagyszülei:)
2012. aug. 21. 09:01
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnétek babát akkor nem az ár fog visszatartani.

Szerintem egy gyerekért az ember nagyon sok mindenről képes lemondani. :) Szerintem a költségek inkább nagyobb korban jelennek meg pl.: cipő, ruha...játékok(nem csörgők, hanem már tényleg komolyabb játékokra gondolok) Mikor már oviba fog járni akkor jönnek még plusz költségek...

Ha van segítségetek Anyukád párod szülei akkor ők talán tudnak rá figyelni mikor Te vizsgázni mész vagy ha dolgod van de ha nem akkor a gyerekvigyázásra is plusz pénzt kell szánnod.

Én 180 000.- bruttóval mentem táppénzre majd gyesre hát olyan 95 körül kaptam ha jól emlékszem de ezt nem tudom pontosan már(régen volt 4 éve) vannak amúgy a neten ilyen kalkulátorok. Keress rá! :)

Babaruhákat potom pénzért megtudod venni szerintem elég sokat tudsz spórolni ha nem ragaszkodsz a teljesen új dolgokhoz. Menj el egy bababörzére és nézz szét és látni fogod, hogy kb. mennyibe kerül.

Jó döntést!

2012. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

az első 3-4 hónapban csak a szupermamik tudnak baba mellett is tanulni, tehát kevesen.

pelenkából szerintem elmegy heti 1 csomag, de ebben nem vagyok biztos, arra meg ne alapozz, ki volt tápszeres, meg kinek nem volt teje, ettől persze még lehet tisztában a tápszer árakkal, 1500-3000 forint között be tudod lőni, ez is heti adag lehet? de lehet kevesebb. azért kell költeni egy pici babára, szerintem tartalékkal érdemes belevágni.

2012. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az anyagiakkal akkor olyan nagy gond nem lenne. Lenne aki vigyázzon rá mikor suliban vagyok, viszont ha az első 3-4 hónap vészes, akkor júliusi születésű baba lenne a legjobb:) Akkor viszont gyorsan kéne dönteni. Vagy halasztok egy félévet maximum.
2012. aug. 21. 09:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 20000 ft/hó amit a babára költök. Ebből 12000 a pelenka+popsitörlő+popsikrém, 2-3000 ft ruha (mi is kaptunk 3 helyről kölcsönbe is meg ajándékba egy csomót de így is mindig van valami amire szükség van hirtelen mert gyorsan nő), gyümölcs, tejpép kb 5000 ft. Anyatejes amúgy. A tápszer úgy tudom kb 10000 ft/hó. Szóval én egy tápszeres babára kb 30000 ft számolnék. Nekem ugyanannyi volt a fizum kb mint a tiéd (121000). A TGYÁS ami az első 6 hónapban jár az ugyanennyi volt kb. (elvileg a fizud 70%, de gyakorlatilag ugyanannyira jön ki mert nem vonnak belőle járulékokat) Most GYED-et kapok (gyerek 2 éves koráig jár), az 100 000 ft körül van.

A tanulást én elképzelhetetlennek tartom (legalábbis a mi esetünkben) az első hónapokban. AZ én lányom nagyon sírós volt és most is elég sok foglalkozást igényel. A házimunka elvégzése mellett másra már nem nasgyon marad időm. Sokmindent akkor csinálok meg ha már este leraktam aludni. De akkor meg inkább olvasok vagy a férjemmel vagyok és beszélgetünk TV-t nézünk. AMúgy kb 3 hónapos volt amikor meg kellett írnom egy 1,5 oldalas kutatási tervet és alig bírtam megcsinálni. SZóval nem hiszem hogy a tanulás menne baba mellett. Persze ismerek olyan anyukát akinek a babája eszik alszik elvan magában, de ez a ritkább. Ő már újra dolgozik a családi vállalkozásukban pedig csak pár hetes a babája. Szerencsés. Az enyém az elején 10-20 perceket aludt napközben és egyfolytában ordított (hasfájós volt).

2012. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok szupermami,de főiskolás igen,és 6 hetes volt a kisfiam mikor levizsgáztam,április végén született a zhkat előre hoztam,4 hónapos volt mikor újra kezdtem a sulit, a párom és én is sulisok is vagyunk Ő mellette dolgozott is,majd később én is otthon.Meg lehet oldani,de jó úgy időzíteni,hogy az első 2-3 hónapban inkább csak pihenj kedves kérdező.Havi olyan 30ezer tápszerrel a baba,ahogy nő egyre többe kerül.
2012. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerek mellett baromi nehéz sulit elvégezni.

Én a helyedben először inkább elkezdeném a sulit. Persze mindent meg lehet oldani. Ha van olyan nagymama, aki napi szinten tud vigyázni a gyerekre és segíteni akkor oké, belevágnék én is. De amellett, hogy vigyáz a gyerekre amikor suliban vagy, akkor is kell hogy vigyázzon, amikor készülsz a vizsgákra, mert az is sok idő és nem egyszerű. Ha te vagy a babával kettesben esélytelen hogy tudj tanulni.

Nekem nincs segítségem így nem tudnám megoldani. Mikor férjem vigyáz a babára én takarítok, mert arra is csak akkor van időm. Most 7 hós a baba egyébként, már mászik...

A költségek nem nagyok még az elején. Pelenka szerintem havi 10000 Ft, törlőkendő 2000 Ft, fürdetőkrém, popsikrém ilyesmi is kb. 2000. Tápszer nem tudom mennyi mert nekem anyatejes.

Az igazi költségek tényleg majd akkor jönnek ha ovis, iskolás korú lesz a gyerek.

2012. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!