Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a Babe sampon?

Mennyibe kerül a Babe sampon?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem így kell írni a márkát. Arra a samponra vagyok kíváncsi, ami jó koszmó ellen.
2008. szept. 1. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szió! a sampont nem ismerem, de:


Öt hónapos babámnak a fejbőre még mindig koszmós. Mivel tudnám kezelni, valójában kell-e?

Válasz:

A kisbabák egy részének általában az első hónap végére koszmóssá válik a fejbőre. Ez általában együtt jár az arcon észlelt un. tejkiütésekkel. Ez azonban 5-6 hónapos korra általában szelídül, vagy el is múlik, a koszmó azonban gyakran tart 8-10-12 hónapos korig is. Ha sokáig nem távolítjuk el a megvastagodott hámréteget, alatta a bőr fénylő, hámló, lassan regenerálódó lesz. A legegyszerűbb fürdetés előtt 2-3 órával a fejbőrt napraforgó olajjal beolajozni, fürdetés után pedig sűrű kefével eltávolítani a felesleges hámot ( fokozatosan ). Ha ez nem jár sikerrel, létezik egy szaliciles kenőcs is , amely azonban vényköteles. Ezzel kell fürdetés előtt megfelelő ideig bekenni a fejbőrt. A legkorszerűbbnek tekinthető az un. Kouriles emulzió használata- kis csecsemőnek is ajánlott. Vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, tehát a pontos használati utasítás benne van.

Dr. Gömöri Ágnes


forrrás: [link]

2008. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi 1980 Ft-ért vettük. Annyira nem jó...
2008. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az olajtól csak rosszabb lett a helyzet... :(
2008. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 1.800,-Ft körüli összegért vettem és vártam a csodát,... hát az olaj többet ér. Bár az illata nagyon jó. Végül olaj, hajkefe és sampon kombinációjával sikerült kb. 2 hónap alatt megszabadulni a koszmótól, azóta azzal mosom. Szerintem ez inkább megelőzésnek jó, ha már kialakult nem sok mindent ér...
2008. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1700 ft-ért vettük és nálunk nagyon bevállt.
2008. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én olcsón vettem. Nálunk 1500 volt. Megelőzésnek tényleg kiváló, erőteljes koszmónál együttesen hatékony asampon és babaolaj.
2008. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a babaolaj nem vált be, csak a BABÉ koszmó elleni csecsemősampon. Az viszont nagyon hatásos volt. Szerintem megéri rá beruházni, én 1700 Ft-ért vettem.
2008. szept. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megnézte egy fodrász a picim fejét, és azt mondta, hogy ez nem koszmó, hisz a kicsik feje valóban hámlik.
2008. szept. 3. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm vette mostanában, patikai ára 1700 volt. De ha jóltudom, lehet online is rendelni.
2009. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!