Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírod ellátni a háztartás...

Hogy bírod ellátni a háztartást egy 20 hós és egy újszülött/pici baba mellett?

Figyelt kérdés

A napkban érkezik a második trónörökös, és egyenlőre fogalmam sincs, mi hogy fog alakulni...

Csak remélem kislányom többet alszik majd, mint nagylányom...

Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, ötletet...


2010. febr. 28. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nekem csak 1 van,de ö kitesz 2öt is,söt!sok szor 3at:Dugy próbáltam megoldani,hogy mikor aludt,akkor csináltam mindent.mikor kissebb volt,akkor korábban keltem direkt,hogy reggel gyorsan összetakaritsak,mossak,és mikor napközben aludt,akkor föztem.most is igy csinálom.ha a nagylányod alszik még napközben,akkor ezeket meg tudod csinálni,ha mást nem is akkor a fözést.hétvégén meg segithet a párod,vigyáz a gyerekekre,te meg kitakaritod a házat.

(Zsoka)

2010. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, örülök, hogy más is van így! Nálunk már megszületett a kisebb is! Ráadásul az enyémek fiúk, 21 hós és 4 hetes!

Ne aggódj, mindent meg lehet oldani! És általában úgy van, hogy a második gyerkőc mindig kicsit nyugodtabb, alkalmazkodóbb, mint az első. Nálunk ez bejött, jó is, mert a nagyfiam iszonyú eleven. A pici egyelőre jól alszik és nem hasfájós, szóval lényegében úgyanúgy elvagyunk itthon, mint azelőtt. Azt még nem tudom, mi lesz, a kicsi is többet lesz ébren.

Azt a tanácsot tudom csak adni, hogy mindig próbáld bevonni a nagyot a dolgokba. Hozza-viszi a ruhácskákat, adogatja a pelenkát, ilyesmi. Nálunk ez bevált, nagyon lelkesen segít és addig sem rosszalkodik. Én így tudok takarítani, főzni, mosni... is. És persze amíg a kicsi alszik, csak a naggyal foglalkozz, legyetek együtt.

És persze vannak dolgok, amiket csak akkor lehet elintézni, ha apa otthon van. NÁlunk sokszor mennek munka után még sétálni, motorozni, játszótérre, addig én otthon "wellness-ezek", feltéve, hogy a kicsi alszik.

2010. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Várom én is a válaszokat! 22 hós lesz a lányom mikor az ikrek érkeznek, már ha kivárják a végét (ami nem valószínű, a lányom is 2 héttel előbb jött), szóval fogalmam sincs hogy csinálom majd a 3 gyerekkel, de valahogy csak lesz.

Bocs az off-ért.

2010. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 17 hónapos lesz amikor valószinűleg császárral megszülöm a másodikat...tehát egy darabig nem sokat fogok ugrálni...kicsit parázok,de nagyon remélem lesz segitségem,mert különben nem tudom mit csinálok.
2010. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nikcsi ***** válasza:

Sziasztok!


A nagyobbik fiam 16 honapos, a kisebb holnap lesz 2 hetes. :)

Mi kulfoldon elunk ezert nagyszulok kizarva, anyumek voltak itt ket hetet, abbol 1 het meg a szules elott volt hogy ki tudjam pihenni magam a nagy napra. Egy hete utaztak haza es eddig (kopp-kopp-kopp) nagyon jol megy minden. Mondjuk ugye meg pici a baba, de igyekszem osszehangolni oket. Nagy eszik, kicsi eszik, nagy peluscsere, kicsi peluscsere, kicsi alszik mi meg jatszunk addig a naggyal, vagy hazimunkazok. Mivel apa este 9-ig dolgozik igy a furdetes is ram harul, a nagyobbik furdik eloszor, aztan o jol elvan amig a picit furdetem, kesobb konnyebb lesz ha mar egyutt is tudom oket furdetni. En is probalom bevonni a kicsi koruli dolgokba a nagyobbat, es igyekszem ugyanannyit foglalkozni vele mint azelott. Pl. amig etetem a picit es olbe van, akkor is konyvet nezegetunk a nagyobbikkal vagy ilyesmi hogy ne erezze elhanyagolva magat. Ha a picit vigasztalom odahivom ot is es mondom neki hogy simogassa meg. Es csinalja! Nagyon edes ilyenkor. Remelem kesobb se lesz gond, szerintem a lenyeg hogy valahogy hangold ossze az etetest, peluscseret a kisebbet igazitsd a nagyhoz.

Sok sikert!

2010. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!