Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dackorszak lenne? Másnál is...

Dackorszak lenne? Másnál is van ilyen? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kislányom.Fogalmazhatok ugy is hogy igencsak el van kapatva.Születésétől fogva lesem a kedvét,minden kivánságát.Ám ahogy nől és élesedik az esze annál inkább használja ki ezt.Mostanában ha valami nemugyvan ahogy ő akarja,azonnali síkításba és vagdalózásba kezd.Mindent messzire hajigál mérgesen,erőszakosan amicsak a keze ügyébe akad.Semmivel sincs el egyedül minimális ídőre sem,egyfolytába szórakoztatni kell,meg hurcolászni és ha valami nem a képzeletei szerint történik jön a hiszti.Néha tisztábatenni is alig bírom,örjöng és kifeszíti magát.Hogyan kezeljem ezt a problémát?Tanácsokat várnék nem kritikát.
2015. jún. 15. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Néha hagyd magára a járókában, eleinte 5-10 percre. Hisztire ne reagálj.


Egyébként csapkodásnál mondd el neki, hogy érted, hogy mérges, de ezt ne csinálja. Öleld meg, vond el a figyelmét valamivel.

Arra nagyon figyelj, hogy agresszív akaratossággal ne érje el azt, amit akar. Ha nyugodtan kér valamit, akkor teljesítsd.

Másik lehetőség a hiszti figyelmen kívül hagyása. Fordíts kissé hátat, kezdj el látványosan mással foglalkozni.


Ez mind-mind idő, de egy idő után leesik neki, hogy ez a viselkedés nem vezet eredményre és változtatni fog.

2015. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod,próbálkozni fogok mert ez igy nem fog jóra vezetni.
2015. jún. 15. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:

a pelenkázásnál én mindig adok a kezébe játékot, ami dobálható, és ha eldobja, viccesen csodákozok és azon nevet és ezt játszuk békével és be lehet pelenkázni nyugodtan, ill mondókázás leköti, csak annak változatosnak kell lennie.


valamely játékka ekötöm a figyemét és inig csak így hagyom ott, másik helységből bezék hozzá, én próbálok mindent humánusan elintézni.


de jó korán kezdi a te babád..biztos nem a hasa, foga? vagy anya feszültebb, az is átragad.

2015. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*a telom nem érzékelt pár karaktert
2015. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem, ez nem dackorszak, az sokkal később lesz, 2,5 éves kora körül.

ez inkább most az, hogy rájött van akarata, tudja érvényesíteni és képes kommunikálni. csak még a kommunikációja ugye elég kezdetleges (sikítás-sírás, csapkodás, gesztusok), neki is tanulnia kell még sokat :)

legyél kitartó, türelmes és következetes! szóljál rá, lassan megérti mi az a nem :)

2015. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi ez, nevezzük bárhogy, de nagyon nem könnyű. Az én lányom is kb. 9 hónapos volt, amikor először tapasztaltam ezt nála. Azóta is tart, pedig hisztivel nem ér el semmit nálam, és mégis. 11 hónapos. Én is tanácsot akartam már kérni, mert nem tudom, hogy hogy kellene ennek elejét venni, mert nem akarok az a szülő lenni, akinek a földhöz vágja magát a gyereke a boltban, az utcán és bárhol, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja...
2015. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó teljesen egyetértek veled,ezért kutakodok ebben a témában hátha találok valami hasznos megoldást.Számomra az első válaszoló tanácsa bizonyult a leghasznosabbnak igy ezt próbálom majd alkalmazni.Muszáj elejét venni a dolognak,elvégre azért vagyunk szülök,h mi neveljük gyerekeinket és ne fordítva. :) Mindenkinek köszönöm hozzászólását.
2015. jún. 16. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem kapattam el, de ez a dobálózás nálunk is volt 8 hónaposan kezdődött, most 11 hónapos és már nem csinálja. Most a legújabb, hogy mindent kiköpköd a szájából, mióta megtanult egyedül inni a cumisüvegből azóta azzal szórakozik, hogy bevesz egy korty vizet a szájába aztán kiköpi:).
2015. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy 9 hónapos még nem hisztizik, egyszerűen fizikailag képtelen rá (az agya nem elég fejlett, hogy összekapcsolja, ha sírok --> elérem a célom, mert ezt jelenti a hiszti).

Egyszerűen rájött, hogy van akarata. Ilyenkor az ún. ignorálás hasztalan, legyél következetes, de ne hagyd magára, magyarázd el neki, meglepően sok mindent megértenek már ekkor.


Egyébként nagyon jól tetted, hogy születésétől fogva az igényei szerint cselekedtél, hiszen még csak 9 hónapos.. Lesz egy kiegyensúlyozott gyereked, aki megtanulta, hogy ha szól a világnak, akkor választ kap rá, és nem le*zarják :) Később meglesz ennek a gyümölcse ne aggódj, amit most tapasztalsz az meg tök normális élettani folyamat, nem te rontottad el :)

2015. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!