Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos! Lazas a babam! Segitenetek?

Sos! Lazas a babam! Segitenetek?

Figyelt kérdés
7,5 honapos, meg soha sem volt beteg. Atlagosnal nyugosebb volt ma, de nem volt veszes. Most bementem a szobajaba es melegnek ereztem, 38,4 a laza. Adtam neki gyogyszert. Egyebkent semmi baja, nevetett, amikor felebredt, lehet a fogzas miatt? Nincs meg foga. Melege lehet vagy fazik vajon? Mit adjak.ra alvashoz?
2015. jún. 18. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Már nem olyan pici, ha nem megy feljebb, nem muszáj lázcsillapítózni. Hagyd aludni, az tesz a legjobbat neki. Ha ébred, itatni próbáld azzal, amit szeret és megiszik v szopiztasd meg. Csak egy vékony pizsiben aludjon v pelus+vékony takaró. Kitartás! Ja, bármitől lehet. 3 napos láz, bakteriális fertőzés, fogzás - ha nem múlik el 2 nap alatt v jön hozzá más tünet, akkor doki.
2015. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2015. jún. 18. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:

38,6 felett adj lázcsillapítót (persze nem szentírás ponosan kivárni) - ha popsiban méred, le kell vonni fél fokot. Izzasztani nem szabad, ugyanannyira takard be, mintha nem lenne lázas. Gyógyszerekből piciknek először érdemes azt a kúpot adni, amit a gyerekorvos írt fel, ha nem hat és magas marad a láza, jöhet a Nurophen/Panadol baby - ezeket végső esetben egymással váltva 3 óránként lehet. De legjobb a hűtőfürdő (testmeleg kádnyi víz, amit fokozatosan hűtesz, amíg a gyerek fázni nem kezd).

Fogzástól elvileg nem lesznek lázasak, viszont legyengül az immunrendszer (ezért mégis). Ha 2-3 nap alatt lemegy a láz, nincs vele más teendő. Ha tovább fennáll vagy bármi egyéb tünet jelentkezik, akkor viszont érdemes ovoshoz menni.

2015. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


1. válaszoló vagyok

2015. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!