Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg a 9 hónapos babám,...

Beteg a 9 hónapos babám, lázas, nem akar inni, mit tegyek, hogy itassam meg?

Figyelt kérdés
Lázas, ma voltunk orvosnál, azt mondta, hogy valami vírust benyalt, így nem írt gyógyszert. Sok folyadékot írt elő, de délelőtt ivott utoljára és egyszerűen nem fogad el semmit. Próbáltam kanállal, cumiból, pohárból teát, vizet, gyümölcslevet, tápszert, de semmi. Félek, hogy kiszárad. Délelőtt még volt jó sok pisi, de a legutóbbi pelusban nem sok pisi volt. Enni evett főzeléket 2-kor, mivel 9-kor evett utoljára, így gondolom már jó éhes lehetett. Azt mondta enyhén piros a torka, de én arra tippelek, hogy az fáj neki, és azért nem akar inni. Ugye ő még pici ahhoz, hogy megértesse vele, hogy inni kell!!! :( Segítsetek! Köszönöm!

#lázas és nem iszik
2015. ápr. 9. 17:40
 1/6 anonim válasza:
Szia. Az én 2 éves kisfiammal sem lehetett megértetni hogy igyon amikor hányás hasmenéses vírust kapott el. Annyit azért tehetsz, hogy bevizezed a kicsi száját vagy nyelvét,azt mondta nekünk a doki, hogy ez is jó. Minél többször csináld, ha alszik akkor is. De hát ha magától is kortyol majd egy párat. Kitartást!
2015. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondta, hogy adj neki fájdalomcsillapítót-lázcsillapítót?

Nálunk ilyenkor 3 napig mindig az orvos mondja, hogy napi 3-szor adjak valamilyen fájdalom és lázcsillapítót, Panadolt pl.

Az enyhíti a fájdalmát és csökkenti is valamelyest a gyulladást.

Amúgy igen, azért nem eszik, meg iszik, mert fáj a torka.

Amúgy ha csak pár kortyot is iszik, de itasd rendszeresen, kínáld többször és akkor nem lesz gond.

És fájdalomcsillapítót mindenképpen adj neki!

2015. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom januárban volt beteg. Akkor 10 hónapos volt. Ő is elkapott valami vírust, meg piros volt a torka. A doki nem írt neki se semmit, csak csillapítsam a lázát, de ő sem evett-ivott. Én azt csináltam, hogy ami a panadolhoz van fecskendő mindig abba szívtam föl egy kis vizet, és befecskendeztem a szájába, mert neki is fájt a torka, és nem fogadott el semmit. Ha nem javul szerintem vidd vissza, mert az én lányom végül antibiotikumot és köhögés csillapítót kapott, mert vissza lázasodott, és sajnos két hétig beteg volt. Elhiszem, hogy ilyen kicsiknek nem akarnak gyógyszert adni, ha nem muszáj, de van amikor csak az segít.
2015. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2 éve már ez miatt voltam a lányommal kórházban, panadolos adagolót kértem és 2 óránként itattam vele 2 dl folyadékot, még éjszaka is.
2015. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint utolsónál, csak nurofenes adagolóval. 7 hónapos, így muszáj.
2015. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De, persze Nurofent adok neki. Így miután lement a láza megitta a tápszert és kis gyümölcslevet is elfogadott.

A fecskendő!!! Köszönöm, ez jó ötlet!!! Ha ilyen magas láza marad, akkor mindenképpen visszaviszem. Este is 39,1 volt. :(

2015. ápr. 9. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!