Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Ki fogok készülni!

Mit tegyek? Ki fogok készülni!

Figyelt kérdés

A hét hónapos lányom nem alszik sehol a karomon kívül. Illetve, csak az apja tudja úgy elaltatni, hogy le is lehessen rakni. Ha nálam alszik, akármilyen óvatosan próbálom eltenni, ha lebukom, ordít. És sikoltozik. Szinte várom, mikor hívják rám a gyerekvédelmet.

De ha meglát, akkor is a kezemben lenne, csinálhatok bármit, üvölt. Felveszem és vigyorog.

Tegnap fél 12kor tudtam elaludni vele (ekkor adtam fel, és vettem a mi ágyunkba) erre már egy órája pörög. És egy óra múlva kel a nővére (5 éves) úgyhogy ennyi volt az alvás.

Mindenki mással szépen alszik, csak velem nem.

A kiságyát gyűlöli, pedig közvetlenül mellettem fekszik. Még rács sincs köztünk.

Próbáltam a ferbert úgy hogy perceket hagytam csak. Semmi.

Gondoltam a fogzásra is, de hiába kenem az ínyét.


2015. jún. 18. 04:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%

"Mindenki mással szépen alszik, csak velem nem."


Mert tudja, hogy csak veled lehet ezt megcsinálni.

Tedd le, ha üvöltsön. Hamar rájön, hogy nálad is vége a mókának. Legyél határozott, és ne a szomszédokra fogd.

A kiságy nem a szülői ágy mellé való, hanem a saját szobájába, ha megoldható. Ha nem, akkor sem közvetlen a tietek mellett.

2015. jún. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy nálad üvölt, nem hüye ő csak kicsi. Tudja, hogy anya minden mukkra felkap, hát miért ne vágná ki a balhét, ha nem? :)


Egyszerűen tedd le, aztán ordítson... nyilván ne hagyd ott, beszélj neki, stb., de ne kapd fel. Tanulja meg, hogy alvásra az ágy való, nem anya karja.


És gyorsan szoktasd le erről, mert azon kapod magad, hogy a 11 kilós másfél évesedet hurcibálod.


Ezt nálam is bepróbálta a kiscsaj, de alapból szr a derekam, nem fogok (tudni) vele negyed-félórákat sétálgatni napi 2-3x. Volt néha ordítás, de leültem mellé, énekeltem, simogattam, és hamar lenyugodott/elaludt.

2015. jún. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

pardon, lemaradt egy-két dolog (nézzétek el k i b a s z o t t fáradt vagyok, erre már nincs szebb szó :( )

Szopi közben alszik szinte mindig.

Hurcibálni én se bírnám sokáig.

Konkrét eset: jól van lakva, se nem fázik, se nincs melege, még álmos se lehet. Fekszik a franciaágy közepén, miközben hajtom-rakom a tiszta ruhákat, és ordít-sír-sikoltozik, hiába gügyögök, énekelek. Ha Felveszem csend, esetleg gagyog, kétpofira vigyorog. Leteszem és ordít.

2015. jún. 18. 06:32
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

Tedd el az ágyát a szobájukba. Tedd be az ágyába és hagyd ott, ne ülj mellé és ne is szórakoztasd. Ha ordít, akkor ordítson., és napközben se vedd fel. Lesz néhány rossz napotok, de majd rájön, hogy nem ő dirigál neked.

Nem kellett volna ennyire elrontani.

2015. jún. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Azért azt ne felejtsd el, kedves kérdező, hogy a hét hónapos babád éppen a szeparációs szorongás kellős közepén tart, nagyon nagy szüksége van rád. Én nem hagynám üvölteni, nem hagynám magára, ebben az időszakban ezzel nagy károkat lehet okozni. Olvassgass a szeparációs szorongásról. Az én fiam is extrán ölbebaba volt olyan 8 hónaposan, Nála akkor jött elő a szeparáció. Én egy pillanatra sem hagytam magára, volt, hogy itthon is magamra kötöttem, egyedük az nyugtatta meg. Tudom, hogy baromi nehéz időszak, túl kell élni, de igazi befektetés most a babádra koncentrálni, a későbbiekben nagyon megtérül. A fiam 2,5 éves, nagyon önálló nagyfiú, szokta kérni, hogy hadd aludjon a nagyiéknál stb. Nem szoktattam kézbe, nincs elkapatva, tök jófej kissrác, akivel nagyon jó a kapcsolatom, nagyon megbízik bennem, és bátran el is távolodik, ha arra van szüksége. Tényleg olvass a témáról!
2015. jún. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Hát akkor ordít, most nehogy állandóan vigyázzba pattanj... nem, teszed a dolgod, szórakoztatod közben, ha nem értékeli, az ő baja.

Vannak tök nyugis babák, és akadnak, akikkel bármit csinálsz, üvölt, sokszor a semmiért. Sajna, neked ilyet dobott a természet.

2015. jún. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha átteszem, nem hallom meg.

Az egyik fülemre alig hallok.

A szep.szorongás úgy tudom a mozgásfejlődéssel van összefüggésben. A kicsim le van maradva, még csak most kezdett fordulni.

2015. jún. 18. 07:20
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, 5-ös, neked aztán átmosták az agyadat a ma nagyon divatos "egy percet se hagyd sírni" vallás dogmáival:DD


Áruld már, abban mi a magára hagyás, ha anyuka közben ott van mellette, a baba minden igényét kielégíti, csak épp nem hajlandó órákat ölben hurcolni egy alvás miatt? Vagy szerinted az oké, ha a gyerek anyja totál kikészül és még ellátni sem tudja majd rendesen a gyereket?


Te csináltad, ahogy nektek jó, de nekik ez így nem jó.


Az nem normális, hogy a gyerek senki másnál nem üvölt, sikoltozik, csak az anyjánál. Valószínűleg azért van, mert más nem ugrik úgy neki, mint az anyja, szóval ki is használja. a kisbabák erre vannak beprogramozva, a túlélésre, el kell érniük, hogy valaki minden igényüket kielégítse, mert másokra vannak utalva, egyedül életképtelenek. Azt az eszközt használják, ami van nekik: idegtépő visítás. De ne felejtsük el, már nem a vadonban élünk, nem jön farkas, kardfogú tigris, h a babának állandóan ölben kelljen lennie, mert csak úgy van biztonságban.

2015. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Én az 5-ös válaszolóval értek egyet.
2015. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Az 5-ös válaszolónak nagyon nincs igaza. Ezt csak valami eszement pszichológus találta ki. A szeparációs szorongás NEM azt jelenti, hogy az anyja közelségére van szüksége, hanem azt, hogy rájött, van saját akarata és azt akarja érvényesíteni. Ha az anya erre hajlandó, akkor lesz kibírhatatlan gyerek.

Előttem már megírták, hogy hagyd sírni és ne vedd fel.

2015. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!