Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon elegem van már! Segíten...

Nagyon elegem van már! Segítenek valaki? Ki fogok így készülni, ugye?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok készülve idegileg ettől a helyzettől, amiben benne vagyok. 3 különböző dolog miatt:


- vizsga,

- kövérség,

- párkapcsolat és környezet.



mind a három összefügg eléggé erősen sajnos. Idegileg kivagyok, mert nekem körülbelül 2 hónap múlva egy nagyon durva vizsgám lesz (azaz ami ha nem sikerül, akkor tuti felkötöm magam...) és lelkiismeretesen készülök rá. Ez nem egy egyszerű tantárgy, amire úgy lehet készülni, hogy fogok egy könyvet, elvonulok egy szobába, és tanulok rá.


Nos, én minden nap együtt alszom a párommal és az eszköz amire szükségem van a tanuláshoz az a szobámban van (egyetlen egy szobában lakunk, szóval máshova nem is lehetne tenni) és nem egy könnyen mozdítható dolog sem amúgy. Szóval a párom ugye napközben dolgozik (ez alatt egész nap én tanulok, mert egyedül vagyok és akkor jól tudok tanulni) aztán estefele megjön. Nekem nagyon sokszor este is fogna az agyam és akkor meg nem tudok tanulni, mert mindig csak az a kva tv megy, amit én normális esetben nem is nézek.


A másik bajom meg az, hogy undorodom magamtól, mert nagyon dagadt vagyok (68 kg) és normális esetben nagyon könnyen is le tudnék fogyni, csak hát mivel este érkezik a párom, így mindig főzők neki valamit és akkor nem tudok közbe se belezabálni vagy belekóstolni. S amit egész nap eldiétáztam, azt este elrontom azzal, hogy pl. (mivel ő mindig kap desszertet) az annak a megkóstolásával el is b..szom az egészet...


Számomra most az lenne a legjobb, ha most kevesebbszer lenne itt (mondjuk 3 napot egy héten) és nem minden nap itt lenne.


Tudom, hogy ez rossz dolog, de nem azért van ez, mert nem szeretném, mert amúgy a kapcsolatunk nagyon jó, csak én most teljesen ki vagyok borulva, és haragszom a világra, mert ennyire ocsmány kövérnek szült ide erre a földre és szeretnék egy kicsit egyedül lenni, hogy a legjobban fejlődjek és tanulhassak mint az állat.


Viszont tudom, hogy ezen ő megbántódna ha most hazaküldeném. Nem is lehet ilyet mondani egy embernek szerintem, mert természetes dolog hogy kiakadna, de valahogy tudtára kellene adnom.


Mit tegyek??


HELP, mert megőrülök...!!



2012. ápr. 18. 16:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Annyira ciki ez az egész, mert az mindig egyre többet van együtt a másikkal és nem egyre kevesebbet. Most meg nekem erre lenne szükség, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy mi lesz a kaja mit főzzek (amibe belezabálok, mert nem bírom ki....) meg hogy estig fejezzek be minden részletet a tanulásban, mert utána már nem lesz rá lehetőségem....ettől én megőrülök...



nyugalmat akarok, hogy ne kelljen rohannom sehova se, s legyen olyan, hogy ha most pl délután nem tudok éppen leülni tanulni, akkor mondhassam azt, hogy "nem baj" este 8-kor akkor rázendítek, mert tudok tanulni akár hajnali 3-ig is, nem zavarok senkit se.....stb.stb.


....gondolom tudjátok milyen érzés ez.....aaaaaa

2012. ápr. 18. 16:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg is őrülhetsz mert hülyén gondolkozol, 68 kg pff, ez nem tartozik annyira az ocsmány kövér kategóriába. Másrészt, egész nap tanulsz igazán kijár este a pihenés főleg hogy a párod is otthon van, azért mert neked egy sz.aros vizsga amit ismételni lehet megannyiszor fontosabb bármi másnál ne rajta verd le. Amúgy attól, hogy belekóstolsz valamibe nem lehet elhízni, ha felzabálod, na attól igen, ne a világot okold mert te kövér vagy, nem úgy születtél, kevesebb kalóriát kéne enni mint amit elégetsz, és azért se a világot okold mert neked nincs önkontrollod az esti evéshez, mellesleg ha helyesen és ésszel diétáznál akkor nem lennél annyira éhes este. Tanulj épp ésszel való kereteken belül, aztán fogyj le. Egyszerre a kettő nem megy, a párodat meg ne dobd ki miután halálra dolgozta magát mert neked éjjel is tanulhatnékod van.
2012. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Vizsga idő alatt általában fogyni szoktak. Most a tanulás a legfontosabb, ne tedd tönkre a jövődet. Ha szerencséd van te is fogysz egy kicsit a kemény tnaulás alatt, a többire pedig ott van a nyár. A tanulást a párodnak meg kell érteni. Ő úgy szeret ahogy vagy :)
2012. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Plusz ha annyira fontos lenne a vizsga nem itt lógnál és írogatnál nekünk akik bármit is mondanak attól neked nem lesz jobb, mert aki akadályoz téged az saját magad vagy.
2012. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor szoktam ide jönni, amikor 5-10 percet szusszanok, mert azért egyfolytában nem is lehet tanulni reggel fél 7 óta...én meg fél 7 óta nyomom.
2012. ápr. 18. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is, ezt mind azért érzed, mert stresszelsz a vizsga miatt.

Én anno úgy készültem az érettségire, hogy napi szinten 2 órát rászántam, úgy hogy a párom is mellettem volt, végül is neki mondtam fel a dolgokat. 4-esre és 5-ösre sikerültek a szóbeli vizsgáim amúgy.

Mondjuk én világ életemben úgy tanultam, hogy közben ment a tv, vagy bármilyen zene. Tök csöndben egyszerűen nem ment.

Napi néhány óra untig elég, különben csak leterheled az agyad és nem fog úgy fogni.

Estére meg hagyd a francba a tanulást, kell a pihenés, a kikapcsolódás is. Azzal, hogy egész nap tanulsz, azzal te megtettél mindent, ha nem sikerül a vizsga, hidd el, nem rajtad fog múlni.

68 kilósan pedig nem vagy tök kövér! Lehet van rajtad pár kg felesleg, de ennyi. Ha 120 kilós lennél, akkor tök kövér lennél.

Próbálj meg napjában többször enni keveset, ne estére hagyd a bekajálást.

Kitartást!

2012. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
tanulsz nap közben akkor hagyd az esteli tanulást az úgysem tesz jót főleg le fekvés előtt,a 68 kg nem kövérség atoll hogy te úgy látod magad vagy valaki tett rád megjegyzést és atoll hogy meg kóstolod a desszertet nem rontasz a test súlyodon nap közben egyél de este már későn ne vacsoráz,a pároddal beszeld meg hogy mikor talizatok pl. mert most készülsz a vizsgádra,amúgy lehet hogy túl kritikus vagy magadhoz ezt hagyd el mert előbb ütőbb anyura menne leszel hogy nem tud majd senki segíteni rajtad fogad el a testedet ha meg sem hat sportolj szerintem te most a vizsga miatt parázol és így mindenben keresed a hibát.
2012. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Szólj a párodnak, hogy tanulni akarsz és legyen szíves kapcsolja ki a Tv-t vagy nézze fülhallgatóval/ vagy legyen nálad kevesebbszer

2. Senki nem fog helyetted lefogyni így nyavalygás helyett szedd össze magad és menj ki futni (ezt lehet korán reggel is és utána könnyebben megy a tanulás)

3. egy vizsga miatt nem érdemes összeomolni, mi lesz veled, ha igazán nagy problémák elé nézel? (tudom miről beszélek, mert én is komoly vizsga előtt állok, és én már 2X elbuktam, szóval nekem kéne így szoronganom, mert az álmomról van szó)

Esetleg ha akarsz, írhatsz nekem üzit és megtudhatod mitől is lehet igazán kikészülni

2012. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ennyi a gondod? akkor mondok eggyet.

én elvesztettem apámat anyámat bátyámat 10 perc alatt egy balesetben. részeg volt a sofőr. a kezemet amputálni kellet. én is vizsga előtt voltam, a családomat elvesztettem. nem siránkoztam. most tudod hol tartok??? van egy gyönyörű feleségem, 1 csodálatos lányom, egy munka amit szeretek, egy foci csapat edzője vagyok. és mim volt??? 1 halott családom egy amputalt kezem, vizsga előtti roncs voltam.ám emberek megbámultak, szornyulkodtek. ne add fel. kapcsolodj ki, és jobb lesz. én azóta nem volt olyan nap hogy ne mentem volna ki a sirjukhoz, köszönetet mondani... légy az aki lehetsz... ez az én mottom... tudom mindenkinek megvan a maga gondja, de te mit tettél volna a helyembe? én inkább élnék 110 kilosan ha élne a családom ha lenne ujjaim, ha tudnák fogni... van bnőd akinek tetszel, mi kell ennél több? van időd tanulni... több kell?? ha szeret megérti hogy zavar a tv ha torodsz a bnődden nem leszel ideges. beszélni akarsz? írj privit

2012. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lemaradt ez csak egy történet a millióból nincs lehetetlen
2012. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!