Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyűgös a babám minden...

Miért nyűgös a babám minden reggeli/hajnali? Első szoptatáskor?

Figyelt kérdés

Már fél éves és nagyon rég kialakult nála, szinte kezdettől fogva, hogy reggel, mikor először szoptatom, nyűgös. Kezdetekben egész csöndben ébredt és ha ráraktam a cicire, megnyugodott. Mindig is úgy volt, hogy reggel gyors egymás utánba 3x szopott. Kimerítette az egyik cicit, akkor pihent rá egy kicsit. Fél óra-órát max. Aztán jött a másik cici, és akkor már kevesebb idő elteltével megint az első cici. Aztán nyugi volt. Egy idő után azonban valahogy áthozom és nyűgös marad. Már mikor az első ciciből kap, már rögtön kéri a másik cicit, de az után is sír. Aztán valahogy csak sikerül visszaaludnia néha egy óra nyűglődés után, aztán megint ébred, megint szopi, megint nyügi és akkor tisztába rakom. Általában ettől megnyugszik. Régebben nem volt gond a pelenka. Nem zavarta akár a teli pelenka sem reggel.

Már a hozzátápit elkezdtük. Este 5-5.30-kor fürdés, általában utána szopi, ezzel általában bealszik kicsit. Alszik max egy fél órát. Aztán kicsit játszunk, majd 7-kor legkésőbb megkapja a vacsoráját. Ez most ment fel 60g-ra kábé. Aztán még játék, esetleg rögtön utána szopi, ha szomjas. 8-kro fektetjük a nagytesót, meseolvasás, aztán még áthozom a mi szobánkba, kicsit szórakoztatom, még egyszer cicire rakom, ilyenkor már álmos, aztán közel 9-kor lerakom. Azért alakítottuk így, mert kezdetben estére volt nyűgös és tilitoliztuk a dolgokat és ez vált be.

Szerintetek megint alakítsam át az esti napirendjét? Próbáltam később vacsoráztatni, hogy hátha akkor reggel tovább bírja, mert 4-kor vagy korábban kel. 6-kor már játékot adok neki, vagy játszok vele, mert igényli.

3x eszik. Reggel valami nyalánkságot vagy gyömölcsöt, aztán ebédre egy 120 grammos babaétel felét, másik felét este kapja meg. Igazából próbáltam eddig kicsit visszafogni az étkezést, hogy kábé ugyanannyiszor szopjon, hogy ne fogyjon még el a tej, de egyre jobban azt érzem, hogy hamarabb el fog fogyni, mint szeretném, mert egyre több normális ételt igényel-ami normális is, csak szerettem volna 9 hónapos koráig szoptatni, mint az első gyerekem, de úgy érzem, nem fog menni. 5 hónaposan kezdtük a hozzátápit vele. Most 6 hónapos és 9 napos.

Mozogni is többet mozog, mint a nővére mozgott. Már 2 hónaposan megfordult, 4 hónaposan mindkét irányba, már kúszik és már majdnemhogy felül, de nem tudja a műveletet befejezni, mert a gerince még nem áll készen rá. Kitámasztva saját magát a kezével, fél oldalasan tud ülni. Ha ágyon felültetem terpeszbe, akkor egyre ügyesebben megül-nem szoktam ültetni, csak heti 1-2 alkalommal megnézem, hogy bírja ülésben.

Szerintetek több kaját igényelne? Próbáljak meg neki többet adni? Többször, vagy maradjon a 3 étkezés, csak több babaétellel? Pisis pelenka van elég, nem nagyon itatom mással, mert akkor még jobban kiesne a tej. A kakispelenkák száma jócskán megnőtt. Amíg csak anyatejes volt, 5-6 naponta kakilt. Mostanában minden nap, néha többször is egy kicsit. Kakilás nem okoz gondot.


2015. jún. 18. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Éhes a babád, már nem elég az amit kap neki.


*Többször, vagy maradjon a 3 étkezés, csak több babaétellel


Ez igy ahogy írod kevés már egy ekkora babának.

2015. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor reggel 4-kor szoptassam meg, aztán adjak neki rögtön kajcit?
2015. jún. 18. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az a kajci?
2015. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
étel:D Nem hallottad még így?:D
2015. jún. 18. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:

mit eszik este ami 60gramm? tuti,hogy kevés a vacsorája. meg szilárdat ne is adj estére,mert szomjas lesz. a mi esténk így nézett,néz ki:

8kor fürdik utána eszik ez 2deci tej,tászer mikor,hogy

9re ágyban,reggelig mint akit fejbe csaptak

reggel 8 fél 9 között kel,eszik tízóraiig jól elvan

a fürdés este,utána tej,tápszer alvás nálatok nem jó? reggel meg amikor kel,egyből cserélj pelust. kicsit nyöszöghet,ha már nagyon éhes,de evés előtt cseréld,hátha elalszik miután evett. ha így is nyügős marad,nem lakik jól. tudod mennyit eszik? reggel a másfél deci már biztos kell neki,talán több is. nekem többet evett,de ez változó. ha eszik eleget,pelust előre cseréled,és mégse aszik vissza,akkor csak nem akar. neki már elkezdődőtt a nap,majd pár óra múlva alszik akkor.

2015. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!