Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen helyzetben alszik 4hós...

Milyen helyzetben alszik 4hós babátok?

Figyelt kérdés
Lányom 4 hós, első naptól kezdve a hátán alszik. Szeretném másképp is altatni, de ha az oldalán aludna szerintem az első mocorgásnál a hátára gördülne, vagy ha úgy is marad nem zsibbadna el a karja? Hason pedig félek altatni(bölcsőhalál)! Melyik helyzet a legjobb nekik?
2010. márc. 1. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem mind a három csak hason aludt.A bölcsőhaláltól pedig nem kell félni.Ne legyen a feje alatt tollal töltött nagypárna,ennyi.
2010. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 hónapos kora óta hason alszik,mert hasfájós volt.

4 hónapos baba anyukája

2010. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindkét fiam eleinte háton aludt, hason utáltak lenni.

A nagyobbik fél éves korától viszont csak hason alszik.


Nyugi,minden baba máshogy szeret aludni ők tudják mi a jó nekik.


Bölcsőhalál ellen ott a légzésfigyelő! De szükség esetén tudj újraéleszteni!

Ne öltöztesd agyon, ne legyen 100fok a lakásban! Fiúk és alacsony súllyal született babák a veszélyeztetettek.

2010. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4 napos korától (ahogy hazajöttünk a kórházból) hason alszik. És én azért nem féltem a bölcsőhaláltól, mert van légzésfigyelőnk. Ha nektek is van, nyugodtan fektetheted hasra.

Egyébként meg egy 4 hós baba már biztosan tudja forgatni a fejét! (B)

2010. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleinte az oldalán felváltva altattam,hason nem mert szintén féltem hogy megfullad,pedig van légzésfigyelőnk.

Most már elég régóta a hátán alszik,hason nem szeret,oldaláról meg elfordul a hátára.Úgyhogy ez az egy pozíció maradt.

2010. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amióta megszületett a lányom,csak hanyatt fekszik.Most 6 hónapos,és ha éjjel megpróbálom megfordítani hasra,azonnal felemeli a fejét,és játszik.Szerintem neki tökéletesen megfelel a hanyatt alvás,nincs is ezzel gond,ha nem volna jó neki,megfordulhatna egyedül is.
2010. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Születése óta hason alszik, mert már két naposan forgatta a fejét, na meg háton nem is szeretett aludni. Olyan volt háton, mint a hátára fordított kétségbe esett teknősbéka, egyfolytában kapálózott és nem tudott aludni (ezt még a kórházban fedeztem fel, ahol mindenáron a hátára akarták fordítani, pontosan a bölcsőhalál miatt, amikor is elkezdett rugkapálni és sírni, meg nem is hitték el, hogy forgatja a fejét ha hason van).
2010. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom amióta hazajöttünk a kórházból hason alszik. Már akkor tudta forgatni a fejét, ügyes kiscsaj. A kórházban oldalt fektették. Háton a mai napig nem tud aludni, a mózesben is hasra raktam, ha aludni akart, m,ert a Móró reflexe olyan erős volt, hogy állandóan karolt és felébredt. :))

4 és fél hónapos

2010. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 hetes a babam, ejszaka csak a hatan alszik. Nappal neha az oldalara forditom, ugy hogy a kis hatat a takaroja tamasztja. A hasan en nem merem altatni (egyebkent utal is hason lenni). Itt Amerikaban a csapbol is az folyik baba-altatas teren, (orvosok, szakkonyvek, mas anyukak stb.) hogy nem szabad a babat hason altatni, mert sokkal nagyobb szamban fordul elo a SIDS (bolcsohalal) azoknal a babaknal, akik hason aludtak. Miota a hason altatas elleni kampany ennyire nepszeru, 50%-kal csokkent az ebben meghalt babak szama! Es egy fontos dolog, mert latom itt nagy tevedesben van sok anyuka! Mas dolog az, hogy megfullad a baba, mert hason alva beforditja a fejet a matrac fele es emiatt nem kap levegot, es mas az ha a bolcsohalal kovetkezteben hirtelen leall a legzese. A bolcsohalal konkret okat nem tudjak, vannak a veszelyeztetettebb babak (koraszulott, kis suly, dohanyos volt anyuka terhesseg alatt), ill a kockazatat lehet csokkenteni tobb dologgal (haton alvas, nincs meleg, nincs DOHANYZAS a baba korul stb.). Persze tudom, hogy vannak babak, akik meg a hatukon sosem aludtak es jol vannak, de en fokent a statisztikakbol kiindulva inkabb ovatos lennek.
2010. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kisfiam, és egyetlen éjszakát aludt hanyatt. Mostanában, hogy éjjel gyakorolja a hasról hanyatt fordulást, a saját mozgására felébred, és nem pihentető az alvása. Akkor inkább hason altatom, és pihen is. Arról nem is beszélve, hogy aki fél a bölcsőhaláltól, pláne vegyen (vagy béreljen) légzésfigyelőt. Nekünk van, tök nyugodt vagyok. (B)
2010. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!