Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt az a maximum idő...

Mennyi volt az a maximum idő amíg szinte csak szopott a babátok? Az már extrém, ha 11 hónaposan csak szopik szinte? Aki volt hasonló helyzetben vagy aki hallott már hasonlót kérem írjon. Köszi.

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz, az én lányom nem szopizik-de tápszert még többször eszik mint "rendes" ételt.

Nappal is, 2-3x ill. éjjel is eszik még.

12 hónapos.

2009. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom biztosra, de ennyi idősen már ha minden igaz kellene neki zöldség, gyümölcs, stb. 6 hónapos kor után ajánlott a hozzátáplálás.

A babának szüksége van az anyatejen kívül másra is enni idősen. De szerintem a legtisztább, ha megbeszéled a dokiddal.

2009. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 9 hónapos és csak szopizik. Egyszerűen nem hajlandó még semmit sem enni. Sőt még a cumisüveget sem fogadja el. Szinte minden nap próbálkozok, de nem eröltetem. Majd lesz valahogy... :-)) Amúgy vidám baba és jó husiban van.
2009. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a tesóm lánya jövő hónapban lesz 3 éves és még szopik persze eszik már rendesen, de azt hiszem ez elég extrém, nem :D
2009. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

természetesen szeretném,ha enne mást is,de ő sem akar,ahogy az egyik válaszoló is írta.Csak összeszorítja a száját és sír.Szerintetek mikortól várható változás?

Én is minden nap próbálkozok,de minél nagyobb az ellenállás.

2009. máj. 29. 22:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tarts pár nap szünetet a kóstolással. Egyik napról a másikra fog változni a helyzet, ne aggódj!!! Ugyanez volt nálunk is, most 17 hónapos a kislányom, és szinte mindent megeszik,a mihez épp kedve van :-D Na és persze szopizik, mert az egyelőre elmaradhatatlan :-D
2009. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

9 hós baba anyuja vagyok újra. Az én gyerekem sem nyitja a száját, és a sok eröltetéstől, amit másfél hónapja befejeztem, már a vitaminokat sem hajlandó szépen bevenni, mint azelőtt. Ha mégis betalálok a szájába, akkor kiköpi, kifújja, vagy ha lecsúszik a torkára, akkor öklendezik. Minden fincsi kajára olyan pofákat vág, mintha citromlevet adnék neki :-) Viszont, ha a kezébe adok valamit, akkor azt szívesen rágcsálja egy darabig. Szerintem kanálfóbiája van :-)))))))) , mert ha egy kis falatot adok a kezemmel a szájába, akkor nyitja a száját, igaz, így is csak egy pár falatot hajlandó enni.

Mindenki azt mondta nekem, hogy türelem, nem fog örökké cicizni.

Ja, és hogy nem szabad eröltetni, mert akkor rossz evő lesz. Nem fogja élvezni az evést, az ízeket, hanem túl akar lenni rajta.

Kitartás... :-)

2009. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én ha a kezébe adok valami kaját azt szinte rögtön eldobja.Ha én akarom a szájába rakni kézzel,akkor nagyon mérges lesz.Viszont ha látja,hogy mi eszünk nagyokat nyel és azt mondja,hogy nyam-nyam és látszik rajta,hogy érdekli,de mégsem.

Én is úgy gondolom,hogy nem szabad erőltetni,de már elfogyott a türelmem és ma már mérgesen próbáltam beletuszkolni a szájába a kanalat ő pedig sírt.Hát sajnáltam,de már nem hiszem el,hogy semmi nem változik és mellé még jönnek a kedves megjegyzések,hogy biztos rosszul csinálok valamit és azért nem eszik,mert ugye ilyen nincs,hogy egy ekkora baba ne egyen mást stb.

2009. máj. 29. 23:30
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Semmit nem csinálsz rosszul!!

Akkoriban azt hittem, hogy minden baba ilyen és kérdezgettem, hogy ki hogy veszi rá a gyerekét, hogy egyen :-) Aztán kiderült, hogy az olyan gyerek, aki enni akar, az akkor sír, ha nem adod neki a következő falatot a szájába, de azonnal.

Szerintem nem kell aggódni! És ne foglalkozz senkivel sem, nálad jobban senki nem ismeri a gyerekedet, és ha te úgy látod, hogy más baja nincs, akkor nyugi!

Ilyen későn érő babáink vannak...Ennyi.

2009. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hónapos koráig csak szopizott. Aki teheti, az tartsa ezt be, addig nem kell semmi hozzátáplálás! Utána adok most neki pár dolgot, de ugyanúgy szopik mellette. kb 1 éves koráig szeretném szoptatni, akkor már csak 1-szer egy nap. Az enyém imád mindent, az ételt is, a cicit is. Próbálgasd meg kinálgatni továbbra is. Ha fejlődik, nagy baj nem lehet. Hallottam amúgy már én is ilyet.
2009. máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!