Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kisgyermeknek milyen...

1éves kisgyermeknek milyen tejet adnátok? 1,5 vagy 2,8? A 1,5est is higitani kell vízzel?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Hat pontozzatok le, de en is ugy tudom, hogy tilos csokkentett zsirtartalmu tejet adni, teljes tejet szabad csak. Itthon ez a 2,8%os,ennel magasabb zsirtartalmut nem nagyon lehet kapni. Angliaban a teljes tej (whole milk), az vagy 3,6%os.
2015. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
A 2,8 %-os tej is csökkentett zsírtartalmú! A teljes tej nálunk is 3,6% illetve ez fölött van, csak Magyarországon sokáig csupán a 2,8%-osat lehetett kapni. Furcsa, ha valaki azt mondja, hogy a 2,8% már jó, csak azért, mert az a legzsírosabb tej, amit kapni lehet és ami bárkinek elérhető. Egyébként a Cserpes tejből van magas zsírtartalmú, talán éppen 3,6%-os. Nem érdekel, hogy le lettem pontozva, de nekünk a gyerekorvos mondta azt, amit leírtam, ő a saját gyerekeivel is így járt el. Ha már angol példát hozott valaki, Ausztriában lehetett kapni kindermilch-et (gyerektej) még évekkel ezelőtt, én hiába keresem, már nem lehet kapni. Azt hiszem, 3,8%-os volt a zsírtartalma és nagyon rövid a szavatossága.
2015. jún. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Én egy évesen kezdtem el neki tápszer helyett adni a 1.5-es tejet. Gyerekorvos és védőnő is mondta, hogy mehet neki nyugodtan. Ezelőtt 30 évvel sem volt tejpép és millumil tejital, meg mi egymás varázslat. Anyum már 3 hónaposan bolti tejet adott nekem, mert nem volt más, anyateje nem volt és ritkán jutott csak hozzá. A korábbi generációk is felnőttek valahogy, pedig nem hinném, hogy akkoriban a bolti tej olyan sokkal jobb lett volna, mint manapság. Pontozzatok le nyugodtan, de szerintem elég szomorú, hogy beszédítik a nagy multik az anyukákat, hogy a tápszer így meg úgy jó és még két évesen is azt adja a gyereknek a szülő. És nem állítom természetesen azt sem, hogy a bolti tej az annyira jó és tápláló, de inkább az, mint egy 100%-osan mesterséges sz@r.
2015. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó csak szólok hogy ezzel és az idősebb korosztállyal tele van gasztroenterológiai osztály különböző emésztő rendszeri betegségek miatt, illetve rengeteg az allergiás. Nem kell rögtön mindent a gonosz multikra fogni.

Én nem adnék még tejet. 17 hónapos lányom tápszert kap, gyerekorvos is egyetért velem (nem ő írja fel így nem azért mert majd mennyi haszna lesz belőle). Én laktóz érzékeny vagyok, mint ahogy a két húgom is hála a korai tehén tejnek (pedig házi tejet ittunk, kis faluban laktunk).

Így én nem erőltetem majd mielőtt közösségbe megy bőven ráér tejet inni, a tápszerben legalább benne vannak a számára fontos vitaminok, mint ahogy a tejitalokban is ez a bolti tejről nem igazán mondható el.

Ez csak az én véleményem, ha valaki akarja elvileg 1 éves kortól lehet nekik tejet adni,én is úgy tudom hogy minél magasabb zsírtartalmút, lehetőleg házi tejet, csak nem bírom nézni amikor a ˇ"bezzeg a régi szép időkben" szöveggel jönnek.

2015. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul tudod. Az utóbbi években, hála a multik tápszeres agymosásának köszönhetően ugrott meg jelentősen az allergiás gyerekek száma. Persze a korábbi generációknál is előfordult allergia, erre te vagy a példa, de nem volt olyan jelentős, mint manapság. A vitaminról pedig annyit, hogy helyes étkezésre kell nevelni a gyereket, nem pedig arra, hogy műkajákba oltott vitaminokon éljen. Én legalábbis ehhez szoktatom a gyereket. Te?
2015. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
17%

Nem én csokival meg konzervel tömöm és álltatom magam hogy a tápszerbe ugyis venne van a vitamin....az egészséges életmódba pont nem fér bele a bolti tej.

És nem, nem én találkoztam nap mint nap 30+ felnőttekkel akiknek valami emésztőszervi problémájuk volt.

Nem csak laktoz intolerancia....

2015. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Én nem mondtam, hogy annyira hú, de egészséges a bolti tej, de a műanyag tápnál jobb! A tápszereket is amúgy tehéntejből készítik csak ki tudja, miféle egyéb adalékanyagokat tesznek még bele,amivel mérgezhetik a gyerekeket.
2015. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A mai zöldségekben, gyümölcsökben (a tejben sem) közel sincs olyan vitamintartalom, mint régen. Ez a mai mezőgazdasági gyakorlat következménye, ami a műtrágyát részesíti előnyben, a természetes trágyával szemben. Míg a műtrágyával csak 3-4 fontos alkotórészt, nyomelemet tudnak visszajuttatni a földbe, addig a tehéntrágyával a többszörösét, ami nélkülözhetetlen lenne a megfelelő tápanyagokkal, vitaminokkal rendelkező zöldségek, gyümölcsök termesztéséhez. És ne gondoljátok, hogy csak nagyüzemi termelés használja, Mari néni is megveszi a pétisót a gazdaboltban. Így sajnos igenis rá vagyunk szorulva a mesterséges pótlásra. Ja, és szintetikus vitamin nincs, csak mesterségesen előállított, ami összetevőiben és szervezetre gyakorolt hatásában teljesen megegyezik a természetben előforduló vitaminokkal.
2015. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!