Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sértő-e egy anyának azt...

Sértő-e egy anyának azt mondani, hogy a gyermeke nem szép?

Figyelt kérdés

Akár szép a baba, akár nem, nyilván ez egy szubjektív dolog. de van itt egy kérdés, aminél a válaszadók kicsit hajbakaptak, és elgondolkodtam, kinek van igaza. Az anyuka kikérte magának, de nem volt sértő a stílusa szerintem. Mert az egyik válaszoló nagyon bunkón tálalta a véleményét. Aztán másvalaki azt az anyukát oltotta le, hogy hogy meri kikérni magának, ha valaki nem látja szépnek a gyerekét.

Szerintem sértő, olyan, mintha azt mondanád valakinek, hogy a feleséged nem szép, vagy de ronda a férjed pofája vagy mittudomén. Mi a véleményetek erről?


2010. márc. 1. 20:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy babára azt mondani, hogy nem szép, akkor is szívbe markoló az anyukának, ha a baba tényleg nem az. Hiszen neki ő a legszebb a világon. Én soha nem szólnék le egy nem túl szép babát, hiába gondolom én, hogy nem szép, pláne, mert a szépség nagyon szubjektív, ami nekem az, nem biztos, hogy másnak is. Ha valaki az én fiamra mondaná, hogy csúnya, megszakadna a szívem. Ezért az általam nem szépnek tartott babákra is inkább a de édes-t használom, mert minden baba nagyon édes. Amelyik tetszik, arra meg a de gyönyörűt. Olvastam a hajbakapós kérdést, és biztos le leszek szólva, de szerintem minimális intelligencia kérdése az egész. Minek bántani egy anyukát, amikor úgyis azonnal megvédi a kicsikéjét, akár veszekedés árán is?

ҝ

2010. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jóérzésű ember tisztában van vele, hogy egy anyukának a saját kölyke mindig gyönyörű, és nem is próbálja meg megingatni ebben a hitében még akkor sem, ha a kicsi nyilvánvalóan Quasimodo egyenesági leszármazottja.
2010. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem igen, és nagyon tapintatlan. Ha ilyen a véleményed tartsd meg magadnak. Én is, a legtöbb babát rettenetesen csúnyának látom, főleg a kislányokat, ( ne kérdezzétek miért,én se tudom az okát ) de eszem ágában sincs megosztani ezt az anyukával....
2010. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ilyet mond,az jobban fáj az anyukának,mint bármi a világon.Ha nem is tetszik a baba külsőre,tartsa meg magának,igazán nem szép bántani ezeket az épp világra pottyant kis embereket,ők mosolyognak a csúnyább,vagy gonoszabb emberekre is,őket egyszerűen nem ér bántani.

Én ott helyben elsírnám magam,ha valaki ilyet mondana.(ahelyett,hogy kikaparnám a szemét)

2010. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen sértő! Szomszédom babájára a saját anyósa azt mondta, hogy reméli nem marad ilyen ronda... ez nagyon durva, hiszen a saját unokájáról beszélt.. Szerintem minden baba aranyos, a szépség még nem számít. Különben is azt mondják a csúnya babákból szép felnőtt lesz. ( én elég átlagos baba voltam, semmi extrával, mégis szültem egy csinibabát... de szerény próbálok maradni...
2010. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
nem sértő,hanem bunkósság,és tapintatlanság.viszont álszent dolog azt mondani,hogy minden baba szép,nem,igenis vannak nem szép,sőt csúnya babák,de ez az a vélemény amit illik megtartani magadnak,de legalábbis hozzátartózónak nem említeni.sajnos jó magam is láttam már olyan babát,hogy megijedtem tőle,de sosem mutatnám,és mondanám csak max a páromnak.
2010. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, a sértő enyhe kifejezés.

A férjemmel régebben poénkodtunk itthon egy babán - neten láttuk (kicsit furán állt a szája), de még az után is szörnyen éreztem magam. Még most is :S

hA vkinek nem tetszik a másik gyereke, akkor tartsa meg magának a véleményét.

*L*

2010. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Most már bevallom nektek: én vagyok a lecsúnyázott baba anyukája. Az egyik válaszoló azt írta konkrétan, hogy ő ezért nem mer szülni, mert attól fél, hogy az ő gyereke is ilyen ronda lesz, mint az enyém. Én erre azt írtam, hogy hát az ilyen remélem nemis fog szülni. És ezek után még én vagyok a bunkó :(

Miért kell itt egymást bántani? Főleg, hogy itt a legdrágább kincsedet adod ki idegeneknek, h aképet linkelsz a gyermekedről. Tanulság: soha többet. :((

Így is egyetértetek velem?

2010. márc. 1. 21:14
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan egyetértek veled!

Hogy lehet egy gyereket lecsúnyázni?

Főleg az édesanyjának!

Én nem tudom, melyik kérdés volt az, nem találkoztam vele, de még így is összeszorult a szívem, ha belegondolok, hogy azzal "mentek neked", hogy csúnya a gyerkőcöd!

Tudod, az eszéhez kell érteni az ilyen k..csögnek!

Ne foglalkozz vele!


Neked mindenképpen ő a legszebb, és legtökéletesebb a világon, és csak EZ számít!

2010. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is egyetértek veled:)

ҝ

2010. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!