Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vigyem majd ki a babamat...

Mikor vigyem majd ki a babamat a levegore?

Figyelt kérdés
Most koltoztunk haza kulfoldrol, ahol az EGY HETES! ujszulotteket mar boszen viszik a 40-50 fos jatszohazakba. Ha menni kellett a nagytesonak, anyuka nem ilyedt meg, magarakototte a kisbabat, es vitte. Eloszor furcsaltam, de aztan ez lett a normalis. Rengeteg ujszulottet lattam ilyen klubokban, konyvtarban, aruhazakban, bankokban. Volt egy kisbaba, aki negy naposan kiserte el eloszor a noveret. Auguszusban szulok, Magyarorszagon. Latva, hogy semmi baja nem lesz a babanak, arra gondoltam, hogy ha birom majd, egy hetesen mar visszuk a tesot jatszoterre, megyunk boltba, postara, bankba. Viszont egy kicsit aggodok, hogy rossz szemmel fognak ram nezni (a vedonom es az orvosom is), mert ez magyarorszagon megsem szokas. Ti mit szolnatok, ha egy egy hetes ujszulottet latnatok a pl.: a jatszoteren?
2015. jún. 24. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenki azt csinál, amit akar, de egy hetes gyereknek nincs szüksége játszóházra és hasonlókra. Még ha van tesó, akkor is lehet más lehetőségeket keresni.
2015. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha 1 hetesen kiviszed. A lényeg, hogy a LEVEGŐRE! Postára, bankba nem vinném 1 hetesen azért.

(Én a dec. 6-án született második gyerekemet 2 hetesen kint altattam, kaptam is kéretlen beszólásokat érte.)

2015. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki egyedül van mert a férje dolgozik segítség nincs annak is el kell mennie a boltba, a postára, tesót oviba stb. Nem cukorból van a gyerek, de tény hogy a tömeget kerülni kell. A játszóházzal és társaival nem értek egyet picinek, a nagy is kibírja ha más a program. Viszont júni 30 szültem, 5 nap jöttünk haza másnap már kitettem a levegőre pelussal letakart kocsiban. Sétálni pár nap múlva mentünk amikor úgy éreztem magamat. Nem kell bent tartani, főképp hogy jó idő lesz. A nagy melegben meg erős szélben nem lehet kivinni, de augusztusban szokott a legjobb idő lenni, nyugodtan mehettek majd.
2015. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok! Koszonom az eddigi valaszokat! A nagyobbik fiam kulfoldon szuletett, de akkor meg nem lattunk bele ebbe, igy ot nem vittem ilyen helyekre. Orulok, hogy megkerdeztem, mert akkor jol sejtettem, hogy itthon nem nezik az ilyet jo szemmel (nyilvan meg lehet erteni). Persze nem ez alapjan fogom vinni vagy nem vinni, de senki sem szereti, ha csunyan neznek ra, es ha kikerulhetem a konfliktusokat, inkabb kikerulom... mert valo igaz, hogy igenye nincs ra, es van segitsegunk, Apa is be tud szaladni a bankba. A jatszoter belefer egy egy hetessel? Esetleg konyvtar? Oda nagyon sokat jarunk, kb. harom naponta. Delelottonkent nincsenek sokan, sot...
2015. jún. 24. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd a játszótérre. Ha valaki megjegyzést tesz, kérdezz rá, hogy ugyan mi baja is lesz neki ilyen szép időben?
2015. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hetet ugyan ki lehet bírni játszótér meg könyvtár nélkül, vagy mentek akkor amikor apa hazaér. A játszótéren sok a por, kosz nem egy 1 hetesnek való, bár ha szélre tolod akkor talán vihető. Viszont könyvtár zárt hely sok ember megfordul sok bacival. Bírd már ki, a 6 hét se véletlen van neked se.
2015. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerkőcöm nyáron született, így 1 hetesen már vittem sétálni, azonban forgalmasabb zárt helyekre (bolt, posta) 4-5 hetes kora előtt nem cipeltem.
2015. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

mi is kulfoldon élunk, és igen, vittuk mindenhova már 4 naposan,- pláne, hogy a férjem éjjel dolgozott igy valakinek bevásárolnia is kellett. (itt nincs az az ántyom-pántyomozás, mint otthon)

semmi baja nem lett a gyereknek, ha meg valaki rossz szemmel néz rád emiatt... ne foglalkozz vele.

2015. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is megyünk most 3 hetes, játszótérre mindennap,de könyvtárban is voltunk már:) Nekünk a mózeskosár viszonylag zárt szóval nem éri baj
2015. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!