Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is volt/van ilyen...

Másnak is volt/van ilyen babája? Mit csináljak vele? Mikor lesz ez jobb?

Figyelt kérdés

Babam 10 hetes, nagyon nyugos. Nincs el sehol, lerakom az ágyra, 2 perc múlva sír, lerakom a hintajaba, 2 perc múlva sír, lerakom a pihenő székbe, na ott elvan 10 percig...sokszor ölben is sír. Ha jarkalok vele, akkor van el jobban, aztán megint sír. Hasfajos egyebkent de sokszor nem a hasa miatt sír, mert azt látom ha a hasa faj. Ő ugy latom hogy "csak ugy" is sokszor sirdogal. Mit csináljak vele? Hogy nyugtassam

meg? Mi baja? El fog ez múlni? Lesz o még mosolygós, kiegyensúlyozott baba? Remenykedhetek hogy a sokszor emlegetett 3. hónap hoz majd változást?


2015. jún. 28. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

10 hetes, hát persze, hogy lesz változás! :))))

Nekem a rugalmas kendő vált be és a takarítás :)

Imádott rajtam lógva porszívózni, mosogatni, nagyokat aludt és a pukik is jobban jöttek, amikor bemelegedett és ugye ilyenkor a két kis lába fent volt "béka pózban"... csak úgy rotyogott a kendőben :)))))

2015. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi:) elfelejtettem mondani, hogy koraszülött volt, nem tudom számít e. Hordozast próbáltam de azt se szereti :(
2015. jún. 28. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor javult a helyzet, amikor már nem volt annyira magatehetetlen, ez 4,5 hónapos korában jött el. Ekkor már tudott forogni és elkezdett nagyon lassan és nehézkesen kúszni is. De utána is még nagyon igenyelte a közelségünket, egyedül a szobában rövid ideig volt el. Aztán egyre többet, de most lesz 2 éves, most is sokszor ellenőrzi, amikor ő a szobában játszik, mi meg a konyhánk vagyunk, hogy megvagyunk-e még. A hasfájóssága azonban korábban elmúlt már, az tényleg három hónapos korában eltűnt. Nekünk mondjuk az alvással volt sok gondunk, az sokáig nem javult nála.
2015. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem csak úgy nem sír egy baba se. Fáj a hasa, éhes, álmos , melege van, fázik stb stb bármi bántja csak így tudja kifejezni magát, és sajnos te vagy az akinek ki kell találnia mi a gond, de biztos hogy oka van. Ha csak a közelségedet akarná megnyugodna a kezedben.
2015. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
El fog múlni. Hordozzátok kézben, ha azt szereti, bár nektek fárasztó lesz, jót tesz neki. 2-3 hónapos korára el fog múlni és olyan lesz, mint egy teljesen átlagos baba. Biogaia cseppeket adhatsz neki. Ha az orvos, védőnő nem talált nála semmit és tudja, hogy eteted, milyen a napirendje és abban nincs kivetnivaló, akkor ez valóban a három hós kólika lesz aminek tényleg vége lesz majd egyszer.
2015. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon vártam a 3. hónapot, hátha...de nem, lányom nagyon sokáig volt kegyetlenül sírós. Képes volt egész nap sírni, és ő kézben sem nyugodott meg. Már orvosnál is voltunk vele, mert ennyit sírni szerintem - legalábbis úgy hittem - képtelenség. Szerencsére egészséges volt, csak épp irtó nyűgös.

5 hónapos korában lett jobb. De kb. 1 éves koráig sírósabb volt az átlagnál.

Hogy megnyugtassalak: szuper édes kislány lett belőle, aki vidám és boldog. Most már okos nagylány, 5 éves.


Türelmet és kitartást kívánok! Nem tehetsz igazán mást, minthogy szereted úgy ahogy van. Lesz ez jobb, hidd el!

2015. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, ebbe inkabb bele se gondolok....reménykedem a 3. hónap eljoveteleben xD

Kolikara gondoltam en is sokáig, mindent arra fogtam ,de hogy lehet hogy az agyon faj a hasa, ha jarkalok vele akkor meg nem? Nem hiszem, sokszor sztm csak nem tud mit kezdeni magával.

En is ugy gondoltam ,hogy mindig okkal sírnak ,de o nagyon sokat sír es nem lehet hogy mindig fázik, éhes, álmos stb. Sírni nem hagytam meg soha de mar meg fordult a fejemben. Persze odamennék megnyugtatni de nem kapom fel rögtön...mert lehetetlen hogy non stop kézben legyen. En mar nagyon faradt vagyok sokszor :(((

2015. jún. 28. 21:30
 8/12 A kérdező kommentje:
20:48 anyatejes, 3-4 óránként eszik, Infacolt kap, hasát masszirozom, nem nagyon alszik a pocija miatt...napközben le szoktam vinni. A napirendje meg nem nagyon alakult ki, sztm a hasfajos időszak végéig nem is fog. A Vedono nem mondta hogy lenne bármi... Talán annyi h en vagyok neha mar nagyon ki...
2015. jún. 28. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, jelen! Bár nálunk a rugalmas kendő bevált, meg a sok cipelés. Éjjel is nagyon rosszul aludt, nem elkeserítésképp, de 2 évesen aludta át az éjszakát. Én innentől éreztem sokkkkal jobbnak a helyzetet, hiszen én is kipihentebb voltam. A fél-másfél éves kor közötti rész volt a legrosszabb nálunk, bár előtte-utána sem volt kutya... nagyon-nagyon nehéz volt egyedül, segítség nélkül végigcsinálni ezt egy folyton nyűglődő, alig alvó babával. Nem mondom, az idegeim tönkrementek és sokszor azt hittem, végleg feladom és megőrülök. De itt vagyok még, és a 2.5 évesem sokkal nyugisabb, mint volt. Elég érzékeny lélek, de nem olyan már, mint volt.
2015. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kólika sok mindennel összefüggésben van, tehát nem csak azzal, hogy szimplán fáj a hasa vagy állandóan fáj neki. Az okát sem tudják megmondani, miért lesz egy baba kólikás, de vannak praktikák, amikkel enyhíteni lehet a dolgon. Ezt aztán minden anyuka maga tapasztalja ki, melyik válik be. A kólika egy tünete lehet az idegrendszeri éretlenségnek is, lehet, hogy éppen nem is fáj a hasa, de sír, mert egy baba mást nemigen tud csinálni, vagy csendben van, vagy sír. Márpedig ha valami zavarja, túl sok inger vagy a túl kevés inger vagy bármi más, akkor sír. Még felnőtteknél is okoznak lelki zavarok pszichoszomatikus betegségeket, egy kisbaba idegrendszere még érzékenyebben reagál. A legjobb, ha valóban figyeled, mi tesz neki éppen akkor jót és beveted nála, te vagy az egyetlen támasza. Nem kell, hogy később is rossz éjszakai alvó legyen. Sok kólikás baba a 3 hó után végig alussza az éjszakát, míg más nem kólikást még akár 2 éves koráig is többször altatni kell éjszaka.
2015. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!