Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne csak...

Mit csináljak, hogy ne csak az egyik oldalán aludjon? Más babája is csinál ilyet?

Figyelt kérdés
Már fél éve csak a jobb oldalán hajlandó aludni. (2 hós koráig pedig csak a bal oldalon aludt, aztán nagy nehezen átszoktattam, mert ferdült a kis feje.) Meg néha háton is alszik. De úgy tudom, ez nagyon nem tesz jót a gerincének, hátának. 8 hós.
2012. jan. 24. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordítgasd az ágyban...tehát alkalmanként a lába és a feje cseréljenek helyet...érted?nekem anno a háziorvosunk ajánlotta igy,bár nekem kisebb volt akkor a fiam.lehet egy 8 hónapos már elmozogna,de próba cseresznye :)
2012. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én váltogatva szoktam betenni a kiságyba, egyszer jobb oldalt van a feje, utána bal oldalt.
2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fiam is csak az egyik oldalán alszik + hason, de akkor is a fejét ugyanarra az oldalára fordítja. Ők már önállóan változtatják a pózt, nem maradnak úgy, ahogy te berakod őket :)


Szerintem fognak ők ezen változtatni, itt mi már nem tudunk ebbe beleszólni. Nem rakhatjuk satuba őket :)

2012. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem néhány naposan összenyomódott az egyik füle csücske ahogyan mindig azon aludt. Mondtam a védőnőmnek és mondta, hogy támasszam ki. Másikoldalra fordítottam és a hátához tettem egy összetekert kisplédet. Úgy voltam vele ha az is elnyomódik legalább egyforma lesz:D Szerencsére mindkettő normális lett. Valahogy a másik oldalt nem feküdte el így amin eddig aludt pedig szépen visszaállt.


Nekem nyilván az volt a szerencsém, hogy még nem vándorolt össze vissza az áygikóban. Most 4 hónaposan hol kidugja a lábát a rácsok között hol keresztbefekszik a kiságyban....már hiába támasztgatnám. Azóta szerencsére hanyatt fekszik.


A példánkból az szerettem volna kihozni, hogy talán már nem nagyon fogod tudni rávezetni, mert kiskorában könyen megoldható. A gerincre gyakorolt hatását viszont nem ismerem és nem is nagyon hallottam. Talán a védőnődtől több infót tudnál kapni. Végülis neki tudni kéne. nem is értem miért nem mondta magától már az elején, hogy támaszd ki, vagy fordítsd meg. Nekem még terhesen is felhívta a figyelmemet arra, hogy baj ha egy baba csak egy oldalán alszik.

2012. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen említsd meg a dokinak! Megnézi, hogy rendben vannak-e a nyakizmok, úgyanis lehet, hogy amiatt alszik csak az egyik oldalán. Az én kisfiamnál ez volt, és minden pelenkázáskor tornáztatnom kellett a nyakicáját-fejét úgy, hogy az ellentétes oldalon le kellett nyomnom a vállát a pelenkázóra. Sajnos én kicsit látom (szerintem más nem ) a kis fején, hogy egy darabig csak "egyoldalas" volt.
2012. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amúgy kb. 1 hét torna után már minden rendeződött!

2012. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is mint előttem irónak ugyanez volt két hónapos korában. a doki azt mondta jó hogy szóltunk mert már erősen kezdett a bal nyaki izom letapadni. nagyon figyelj erre mert azt mondogatják, utána már csak különböző gyógytornákkal szakemberek tudják helyretenni a dolgot.
2012. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a nyaki izmai vannak megmerevedve, azaz nem csak a fejével alszik egyik oldalt, hanem az egész testével.
2012. jan. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!