Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 715gr jött világra...

Bacsa Kitti Dalma kérdése:

A kisfiam 715gr jött világra 32 cm-el 28 hétre toxemia miatt. Most 10 hónapos és 5900gr és 68 cm . Mit tegyek? Azt mondták hogy, a korához képest nem ennyinek kellene lennie üdv Kitti

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És mit mondanak, hogy sok vagy kevés? Ki mondja, orvos, védőnő vagy ismerősök? Szerintem a koraszülött, kis súlyú babák fejlődését teljesen máshogy kell nézni, mint egy átlagos időre született átlagos súlyú babáét. Az én kisfiam 10 hónaposan 7900 gramm és 71 cm volt. De 3400 grammal született.
2015. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ezt mondták, ott kérdezz rá, mi a teendő. Vidd el korai fejlesztőbe is.Beszélj a védőnővel, gyerekorvossal.
2015. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

akik ezt mondják,azok tudják, hogy koraszülött? azért mégiscsak 3 hónappal korábban született, ha úgy vesszük, még csak 7 hónapos. Annak meg tökéletes. Az én fiam 9 hónapos, ő a tiednél 3 cm-vel és másfél kg-val nagyobb.

A mozgása rendben van, pl fel tud állni? Miket eszik v tejes még?

2015. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És ki mondta ezt? Ill. mire? Forog, ül, mászik, áll?

Mert súlyra és hosszra semmi gond nincs vele. Nem azt kell venni, hogy egy átlagos születési gyerek ilyen idősen mennyi (enyém egyébként 10kg és 74 cm).

pl egy kis súllyal született (2700g-os) baba a 6. hónapban "kell", hogy elérje a kb 6,5kg és ő még a 12. havi mérésen sem baj ha nincs 9 kg. A te fiacskád meg 715 grammal jött a világra. Hossznál pedig szintén egy pici mondjuk 47 cm baba 1 évesen éri el a 70-74 cm-et átlagosan. Tiéd meg 32 cm-rel született.

Szóval ha erre értették, akkor nem is értem mit várnak szegény csöppségtől.

Ha a sensomotoros fejlődésére akkor az más, de nem ezt írtad.

Szóval nyugi, súlyilag és hosszra rendben van.

2015. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógiai szakszolgálatokban működnek korai fejlesztő szakemberek, akik tudnak tanácsot adni a babával való foglalkozáshoz. Ingyenes, és ilyen pici súllyal született gyerekeknél mindenképpen indokolt. Vannak helyek, ahol előbb mindenféle kivizsgálást is megkövetelnek, (így írja elő a törvény), de van, ahol ettől eltekintenek, megkezdik a tanácsadást és ha szükségesnek látják közben intéztetik el a papírokat.

Már nyáron bejelentkezhettek, hogy minél előbb sorra kerüljön a babád.

2015. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha időre született volna, most lenne 7 hónapos. Nekem 3 gyerekem van, mindegyik nagyjából ekkora volt 7 hónaposan. Mindegyikük átfordult már, és megültek, ha ülve letettem őket, de felülni csak 1 tudott a 3-ból ennyi idősen. Szóval ha a te bábád is átfordul már, akkor én nem aggódnék, kivéve, ha az orvos mondja.
2015. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesem jó egy olyan kisgyereknek, aki ilyen korán született. Istenem, még elképzelni sem tudom milyen pici lehetett, az ilyen babák a "csodák".

Korai fejlesztőbe vinni jó ötlet, nézesd meg, ill. Dévényessel is v. TSMT terapeutával. Szerintem teljesen jó a súlya, mivel 28 hétre született.

Ismerősöknek meg rokonoknak ne higgyél, szakembert kérdezz meg.

2015. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!