Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs időm kakilni a baba...

Nincs időm kakilni a baba mellet. Már nagyom szorulásom van. Hagyjam sirni?

Figyelt kérdés

de ha hagyom picim sirni,nem fog csalodni bennem ha nem megyek? ájulásig tud sirni. rendesen büntudatom van ha wc-re megyek


1 hónapos baba


2015. júl. 1. 15:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
pelenkázd be magad és gond megoldva.
2015. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

ezt nem értem. nem alszik napközben??

muszáj magadra időt szakítani, pláne ha alapvető szükségletekről van szó..

nem vagyok híve annak, hogy bevidd magaddal, de ha neked így könnyebb, rakd be a wc ajtó elé hintában, vagy hordozóban


de amúgy meg felnőtt ember vagy, ANYA, aki innentől egy babáról gondoskodik, most tényleg nem tudod ezt megoldani? :S mi lesz később, az "igazi" problémákkal?

2015. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nyitott wc ajtó és veled szemben a baba hordozóban, de volt, hogy az ölemben volt, a szükség nagy úr...
2015. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Nyugtass meg, hogy azért az elmúlt egy hónapban már legalább egyszer zuhanyoztál.
2015. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

És enni, főzni, zuhanyozni sincs?


Ne legyél màr ilyen, legrosszabb esetben tedd hordozóba vagy pihenőszékbe, aztàn elkìsér...

2015. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
0-24-ben a gyereket őrzöd?! Nincs 10 perced?
2015. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

PErsze, hogy hagyjad. 5-10 perctől semmi baja nem lesz.


Nekem is sírt, de ne fogom bevinni a szrszagba, meg úgy alapból nem jöhet velem a wc-re.

2015. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Uh, mennyi okos van. Mintha nem tudnák itt, hogy van olyan baba, aki alig alszik. Én is wc-re vittem magammal, mert 4 hós koráig napközben, egyhuzamban ha 10 percet aludt, akkor sokat mondok. Sokszor volt, hogy egy nap összesen csak egy órát aludt, a doki meg védőnő szerint ez is normális (szerintem nem, de mindegy). Így semmire nem volt időm, apja 12 órákat dolgozik, nagyszülők messze. Szóval meg tudom érteni a kérdező gondját. Ráadásul az első gyereknél az ember meg tapasztalatlan, gyakorlatlan. Nehogy már ez is az ő hibája legyen.


6-os: A szorulás nem 5 perces munka. Volt, h egy órát szenvedtem a wc-n, a gyerek nálam vagy a pihenő székében. Túléltük, viszont nincs aranyerem.

2016. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hm, hát nem tudom. Nekem két hetes a kisebbik, de van egy nagyobb tesó is. Simán voltam már vécézni ebben a két hétben, nem is tudom, mennyiszer. Oké, ő, ha elalszik, akkor alszik és kész, de szerintem a világon minden csecsemő szokott aludni valamikor. Egyszer már legyen az az első, hogy elmegy az anyuka és kisz*rja magát, ahelyett, hogy ilyenkor főz-mos-takarít-internetezik. Ez egy alapvető emberi szükséglet, és csecsemők milliói nőttek fel úgy egészségesen, hogy közben az anyjuk is eljutott vécére.

De még ha olyan elcseszett napja is van éppen az embernek, hogy a baba valamiért egyáltalán nem akar egyhuzamban öt percnél többet aludni, vécére menni akkor is KELL. Ha sír egy kicsit, akkor sír, most komolyan, ettől mi baja lesz? Nem bezárjuk egyedül a sötét szobába, és hagyjuk órákig sírni, csak leül az anyja tojni egyet. Most komolyan, mi a rosszabb? Ha sír a baba pár percet, vagy ha anyuka kórházba kerül bélcsavarodással? Vagy ha ennyire frusztrál, hogy sír a baba, amíg vécén ülsz, akkor tényleg várd meg, amíg az apja hazaér, és ülj be akkor. Ha parancsszóra nem indul meg a dolog, akkor használj glicerin-kúpot, és menni fog. Nálunk a kórházban is azt osztogatták, ha valakinek nem ment szülés után a kakilás, hát mit ne mondjak, egy áldás volt.

2016. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!