Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszály böfiztetni a babát?...

Muszály böfiztetni a babát? Hány honapos korig kell, és ha alszik? A fiam 2 honapos, anyatejes, nekünk nagyon ritkán sikerül böfiznie.

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, muszáj, hiszen a benne maradt levegő rettentően tudja feszíteni a gyomrát és az még nekünk sem kellemes, nemhogy egy pici babának. Én mondjuk addig böfiztettem, amíg nem tudott stabilan ülni. Utána nálunk már magától is kijött a függőleges helyzet miatt. A "rossz büfizőket" pedig még nagyobb figyelemmel és gyakorisággal kell büfiztetni.
2010. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen muszáj. Volt amikor az én lányomnak sem sikerült, ilyenkor az oldalára fektettem és kitámasztottam egy párnával. Ha nem böfizteted akkor lehet hogy bántani fogja a gyomrát.
2010. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De egyébként nem hasfájós? Ha nem böfizik akkor is jól alszik, jól van? Azért kérdezem, mert az én kisfiam szinte soha nem böfizett és mi utána le is álltunk vele, de ő nem volt hasfájós, jól aludt, ráadásul mindig oldalt, így veszélyes sem volt hogy esetleg megfullad a visszajött tejtől... de tudom hogy ez nagyon ritka és mindenki böfizteti a babáját. Mindenképpen jó ha csinálod, kicsit ringattad, ha nem jön a böfi utána lefekteted. Az enyémnek azóta is kis vasgyomra van, nagyokat eszik, nagyokat kakil. Sok boldogságot nektek.
2010. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se bírok addig aludni, amíg levegő van a gyomromban és fel nem böfögtem, hát még egy pici baba, aki azt se tudja, mitől fáj a hasa?


Több lehetőséged van. Veheted a válladra, és paskolhatod a hátát, vagy akár hasra is fordíthatod a térdeden óvatosan. Attól függ, hogy a babának mi jön be.


Ha keveset böfizik, az egyébként annak a jele, hogy jó a szopótechnikája, és kevés levegőt nyel szopás közben.

2010. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dokink tanácsára én azt csináltam, hogy amíg nem böfizett, addig levettem az ölembe úgy, a hóna alatt fogtam az egyik kezemmel, a másik kezemmel a fejét fogtam, és majdnem vízszintes helyzetben volt velem szemben, majd visszatettem megint a vállamra. Ha még mindig nem volt böfi, akkor megint vissza a térdeimre, majd megint vissza a vállamra. Max. 3x csináltam, és már kint is volt a levegő. (B)
2010. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt a gond, hogy nehezen büfizett. Elvileg nem "kötelező" büfizni, de én is csak így voltam nyugodt. A dok javaslatára evés után pár percre hasra fektettem, egy idő után tényleg jött is hamar a büfi.
2010. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!