Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen eszközök kerülnek a...

Milyen eszközök kerülnek a legtöbbe ha jön a baba?

Figyelt kérdés
Mennyivel készüljünk?
2010. márc. 3. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsi,légzésfigyelő.Ezek a legdrágábbak.A többi dolog már nem annyira vészes.Kb. nekünk összesen 200 ezerben benne van.Használtan is jó dolgokat tudsz venni,érdemes megnézni ilyen oldalakat.
2010. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Az igényeitektől függ. Ha jó a használt (nagyon sok mindenből jó), akkor viszonylag olcsón meg lehet úszni. Ha nem jó a használt, akkor is jókat ki lehet fogni (pl. baby outlet, vidéki, városszéli bababoltban) olcsón.

Pl. nekünk jó volt a raktári készletből visszamaradt, tavalyi babakocsi, így 28eFt-ból megúsztuk, de több százezret is el lehet rá költeni.

Aztán ott van a bababútor. Ha nem kifejezetten baba bútort veszel, hanem egy kicsi kézügyességgel babássá teszed a felnőtt bútort, sokkal olcsóbb.

Gyerekágyból is attól függ, hogy milyet veszel. Csak rácsos ágy, később átalakítható gyerekággyá, esetleg ifjúsági ággyá, stb. Gyakorlatilag a 10eFt-tól a 100eFt-ig terjed.

2010. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kiságy (mindennel),babakocsi,légzésfigyelő és a hordozó.Ezek a nagyobb összegek.De nekünk is több mint 200 ezerbe van.Úgyhogy ennyivel minimum készüljetek,főleg ha újat szeretnétek mindenből.Ha nem akkor kevesebből is kijön,na meg persze az igényektől is függ,hogy ki mihez "ragaszkodik".
2010. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legdrágább a babakocsi és az autóshordozó majd az autósülés. A kiságy + matrac, kiskád, pár ruha, kisolló, orrszívó, textilpelus, türcsi, takaró már nem egy nagy összeg. Ezen felül vannak az extrák, amit ha van rá pénzed megveszed, ha nincs, akkor elvagy anélkül is. Ilyen a légzésfigyelő, a mellszívó, a játszószőnyeg és egyéb játékok. De nagyon sokat lehet spórolni, ha használtan vásárolod meg a drága dolgokat. Ha megvan a baba, a pelus lesz egy állandó viszonylag nagy kiadás. Ha esetleg kell tápszer, gyógyszer, gyógyszertári kozmetikumok..
2010. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igénytől függ. Ha mindenből újat szeretnél, az 200-300ezerbe is belekerülhet. Pl egy jó babakocsi 40-80 ezer Ft, egy ágy+pelenkázó kombó kb 45 ezer.


De mi 7000-ért vettünk használt kiságyat kókuszmatraccal, az szinte ingyen van, pelenkázó komód helyett meg pelenkázó lapot veszünk, amit a kiságyra lehet rakni. Mellszívót egy csomó cumisüveggel együtt harmadáron vettem a Vaterán, használtan. Ki lehet fogni.


Van itt egy kelengyelista, talán segíthet: [link]

2010. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

16:43-as vagyok:

összegszerűen (2007-ben, minden új): babakocsi hordozóval 40e; ágy 9e; matrac 7e; kád 6e; légzésfigyelő kukával 34e; mellszívó 13e; apróságok kb. 10e. A többi dolgot mi mind kaptuk kölcsön.

2010. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia

mi babakocsit kaptunk igy nekünk a hordozó,a légzésfigyelő,a kiságyhoz a komód került a legtöbbe.A kiságy és a belevalók is,de az nem vészes,mi úgy csináltuk,hogy babona ide vagy oda időben elkezdtünk vásárolni igy ezeket a nagyobb kiadású dolgokat egyet egyet vettünk egy hónapban,aztán mindig egy kis apróság hozzá,ami ha összevetjük többe kerülnek mint amiket a legtöbben leírnak,a sok kicsi sokra megy.gondold át mi az amit használnál használtan is.és mi az ami nélkül el lehetsz.én babamérleget pl nem vettem.gyerekkádból is a legolcsóbbat,cumisüvegből csak 1-et.sterilizálót nem vettem.mellszívót használtan vettem.és a neten összeírtuk mi hol mennyibe kerül,és oda mentünk ahol a legolcsóbb volt.3-4 ezres eltérések is lehetnek üzlet és üzlet közt.

2010. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Babakocsi, mi 3 az egybent vettünk, mellszívó, Aventet vettem, de ha tudtam volna, hogy ennyit kell majd fejnem, akkor tuti elektromosat veszek, hiába horror az ára, bőven megérte volna. :(

A többi dolog nem volt olyan vészes, ki lehet olcsón is hozni, kikád, kiságy, szivacs IKEA, etetőszéket is ott fogunk venni, pelenkázószekrényt nem vettünk, csak feltétet és az a mosogépen van.

A pihiszék jó dolog, de azt kölcsönkaptuk.

2010. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

babakocsi, babaágy. Mindkettő új (a kocsit negyedáron tudtam szerezni, mert aki kapta nem tetszett neki, másikat vettek, ettől meg szabadulni akart gyorsan)


bútor hát igen, az vagy 35 éves gyerekszekrény(páromé volt anno). nekünk jó, átalakítottam új fogantyúk stb mindenki a csodájára jár, hogy milyen szuper azt hitték valami hiperdrága külföldi szerzemény


légzésfigyelő eü kártyára, így az nekünk nem került pénzbe


minden más használtan, olcsón, úgyis gyorsan kinövi

2010. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk első baba jön, és sokat szeretnénk, úgyhogy hosszabb távú befektetésként (és a családban más csecsemők híján) majdnem minden újonnan van. Mi is már 3 hónapos terhesen elkezdtük a bevásárlást, így nem éreztük meg olyan intenzíven egyszerre. Legnagyobb kiadás a bútor és a babakocsi volt. Kezdettől fogva rémisztgettek pl. a Brendon áraival, kb. szégyelltem magam, amikor először bementem. Viszont azt láttam, hogy sok minden épp ott a legolcsóbb. A város széli kis bababoltban kétszer annyiba került ugyanaz az ágy, autósülés, sterilizáló és mellszívó (csak amiket konkrétan összehasonlítottam). Avent kézi mellszívó a Tescoban volt a legdrágább, a Brendonban olcsóbb volt, de legolcsóbb a DM-ben. Cumi dettó. Ruhákat főleg kaptunk, illetve a tesco kiárusításában vettünk - na az biztos, hogy a Brendonban a ruhákra ránézni sem érdemes, mert hihetetlen áruk van. Szóval a lényeg, hogy mindenféle helyen szét kell nézni, mert ott találhatsz jó árakat, ahol nem is gondolnád!
2010. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!