Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az olcsóbb NANIA gyerekülés...

Az olcsóbb NANIA gyerekülés is ugyanolyan biztonságos, mint a drágább autósülések?

Figyelt kérdés

Sajnos most nem engedhetjük meg, hogy megvegyük a 40-50 ezer forintosat, viszont a NANIA csak 10 ezerbe kerül. Nekem is fontos a gyermekem biztonsága! A nagyi 200 km-re lakik tőlünk, és havonta egyszer meglátogatjuk, szóval a kényelmi szempont sem utolsó...

(15 kiló feletti kategória)


2010. márc. 4. 08:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki mutatta a nania töréstesztet,megnézted melyik az(mert annak az ára 49900 ft)

ő pedig a 10.000 ft-osat szeretné megvenni

2010. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miért gyártanak olyan gyerekülést, ami balesetben semmit nem ér?

Vagy ahogy valaki írta, még külön kárt tehet a gyerekben?

Ezt nem lehetne "EU-konformizálni"?


Nálunk is nagy dilemma most a gyerekülés-téma.

Én a magas kategóriás használt mellett álltam, de az az igazság, vettem teszveszen egy magas kategóriás etetőszéket "olcsón", egy igénytelen nőtől.

Azóta nagyon félek a használt cuccoktól, mert katasztrófális állapotú a szék, ahhoz képest viszont így már baromi drága volt...

Azért 20-30 ezer forint a használt magasabb kategóriás gyerekülés, ha nagyon "belenyúlok" megint, akkor azért nagyon mérges lennék!


Ezért már én is azon gondolkodom, hogy olcsóbb, de új lenne a jobb... nagyon nehéz döntés!

2010. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok. ha nania racer sp-t nézed, az tényleg nem sz@ar az adac szerint:

Nania Racer SP


ADAC-értékelés: átlagos


Összegzés: Hosszú időszakon keresztül használható, átlagos ülés különösebb előnyök vagy hátrányok nélkül. Jó az ötlet, hogy egyetlen ülés több súlycsoport követelményeinek megfeleljen, de a kivitelezésben mindig kompromisszumot kell kötni, ezért egyik súlycsoport számára sem tökéletes az ilyen ülés.


Leírás ECE-csoport I/II/III, 9-től 36 kg-os (kb. egytől tizenkét éves korú) gyerekek részére. Gyerekülés hózentróger-övvel. Az ülés tömege: 5,1 kg


Beépítés: A menetirány szerint az autó hárompontos övével rögzíthető. 9-18 kg-ig a hózentróger-övvel, 15-36 kg-ig anélkül.


Forgalmazó: www.brendon.hu

Ár: 55 euró

Biztonság O

Kezelhetőség O

Kényelem +

Kidolgozási minőség/tisztíthatóság O


Előnyök


Jól felfekvő öv

Kifejezetten magas háttámla

Kicsi a hibás kezelés veszélye

Könnyen értelmezhető kezelési útmutató és figyelmeztető jelzések

Nagyon könnyű ülés

Jó a láb alátámasztása

Jó kárpitozás

Jó a kidolgozási minősége

Hátrányok


Frontális ütközésnél magasabb terhelési értékek

Átlagos terhelési értékek oldalütközésnél

Nehéz hozzákapcsolni az autóhoz

Az ülés beépítése és a gyerek becsatolása nehézkes

Korlátozott a kilátás belőle

Nehéz levenni az üléshuzatot, amit ráadásul nem lehet gépben mosni

2010. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!