Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mennyit eszik egy 1...

Mit és mennyit eszik egy 1 éves baba? Mennyi tejterméket kell ennie (kétszer szopizik még, és a tejet még nem akarom bevezetni)?

Figyelt kérdés

Kisfiam még kétszer szopizik, hajnalban és este. Ezen kívül tízóraizik (gyümi - 150g), ebédel (főzelék husival- 270-300g), uzsizik (zabkása, vagy túró, joghurt gyümivel 150-200g) és vacsorázik is (szintén főzelék 150-200g kiflicsücsökkel).

Annyit enne, amennyit lát, pedig vékony baba, 8,5kg kb. Elég ez így? Nem akarom túltömni, ha egyáltalán ilyen lehetséges.

A reggeli totál kimarad, mert nem éhes, amikor kel a hajnali szopi után, és mire nyüszögne, tízórai idő van.

Mennyi tejtermékre van szüksége (túró, joghurt formájában)? A két szopi mennyiségéről halvány fogalmam sincs, a tejjel pedig szeretnék még várni, mert a tejtermékek bevezetése picit lassan megy, kiütéses lett a sajttól.



2015. júl. 10. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom étrendje is ilyen volt egy évesen. Azt mondják az okosak, hogy fél liter tejalapú folyadékot kell kapni az ilyen korú babáknak. Az én kislányom tápszeres, szóval tudom követni, hogy meg van a fél liter naponta. Szerintem a te babád is megiszik annyit az anyatejjel. Véleményem szerinte jó így az étrend. Tejterméket én is uzsira vagy tízóraira szoktam adni. Egy joghurtot gyümölccsel vagy 100 gramm túrót gyümölccsel.
2015. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 évesemnél így néz ki:

Reggeli: különféle babamüzlik tejalapú gyerekitallal (kb. 250-300 ml), ezt 1-2 hete kapja, előtte szopott

Tízórai: gyümölcs natúr joghurttal/túróval/keksszel (kb. 250 ml)

Ebéd: főzelék husival, amibe teszek sajtot/tejfölt/tojást, illetve sokszor eszik már a mi levesünkből és 1-2 kajánkból, szóval elég változó (kb. 250-300 ml)

Uzsi: Gabonapép/tejpép

Vacsi: kifli/zsemle/kenyér felvágottal/sajttal/virslivel, esetleg vajas kalács

Este: szopik (nem mérem, így ennek mennyiségét nem tudom)

Ez az átlag, de előfordul, hogy a tízórai és vacsi felcserélődik vagy kombinálódik. :)

2015. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Az lemaradt, hogy az uzsi kb. 250-300 ml

2015. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!