Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám cumizás...

3 hónapos babám cumizás helyett a nyelvét szopja. Hiába adom neki a cumit, nem fogadja el, pedig többet is kiprobáltunk. Hogyan tudnám leszoktatni a nyelvszopizásról?

Figyelt kérdés
Akkor is szopja, ha nem éhes, csak picit fáradt. Nagyon hangosan szopizza, engem már idegesít :D és attól is félek, hogy nem tudjuk majd leszoktatni erről...a nyelvét nem vehetem el tőle. :)
2015. júl. 13. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Miért a nyelvéről akarod leszoktatni és rászoktatni egy sorozatgyártott műanyag eszközre? Idegesít? Hát ez nem annyira vicces, mennyi fog idegesíteni, ha eljön a hiszti korszak?? Nem kell leszoktatni erről, teljesen természetes viselkedés.
2015. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Csak szólok, hogy ezt minden baba csinálja :). Nekem nem cumizott, de csinálta, a barátnőm babája cumizott, és amellett is csinálta. Majd abbahagyja.

Ha idegesít szerezz be füldugót.

2015. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Kisebbik kislányom is csinálta egy kis ideig, majd megtalálta az ujját és azt szopizta.

Én nem akadtam fent ezen, nagyobbik lányom is ezt csinálta. Az sem zavart, hogy szopja az ujját. 2,5 éves koráig szopta amúgy, aztán leszokott. Semmi baja nem lett.

2015. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hú, nem fogjátok tudni leszoktatni, és 18 évesen is a nyelvét fogja szopizni hangosan. :)

Az én babám is csinálta pár hétig, talán egy hónapig, aztán elhagyta. Sehogy nem tudsz egy 3 hónapos babát erről leszoktatni, maximum a cumit tudnád helyette adni, de ha nem fogadja el, akkor kár erőltetni. De aztán meg a cumival szenvednél hogy hogy vedd el tőle 4 évesen.

2015. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem értem a rossz indulatot. Volt rá példa a családban, hogy a csecsemőkori nyelvszopizás egészen kisiskolás korig tartott, ezért félek attól, hogy mi lesz, ha nálunk is ez történik, és szeretném még idejében megelőzni a bajt.

A cumiról könnyebb leszoktatni a kicsiket, azt el lehet venni tőlük, max pár napig/hétig megy a hiszti, de leszoknak róla. A nyelvét pedig nem tudom elvenni tőle.

Nálunk a babám nagyon hangosan szopizza a nyelvét és cuppog rajta alvás közben is, lehet hallani a másik szobából, így elég nehéz pihennem. Pont olyan érzés, mint amikor aludnál, de horkolnak melletted. Idegesít.

2015. júl. 13. 22:32
 6/6 anonim válasza:

16 éves vagyok, még mindig nem szoktam le...

Mihamarabb szoktassátok le, több ismerősöm is van aki felnőtt és sajnos ezzel a rossz szokással él :(

2017. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!