Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fürdettétek az újszülöt...

Hogyan fürdettétek az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen azt olvastam, hogy csak addig szabad megtölteni a kádat vízzel, hogy az ne lepje el a köldökcsonkot. De például amerikai csecsemőgondozási tanácsadók meg sem említik, hogy erre ügyelni kell, illetve kapható a Tummy Tub fürdetővödör, amiben vállig benne van a baba, mégis - úgy tudom - újszülött kortól használható. Ellepheti-e a köldökcsonkot a víz, mielőtt leesik az? Mielőtt megkérdezném a védőnőt, kíváncsi lennék a ti tapasztalaitokra.
2015. júl. 16. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem esett le a köldökcsonk, nem tettem bele a vízbe hanyatt fekve, hanem az alkaromra fogtam hason és úgy mostam le (ahogy a kórházban is fogják fürdetéskor).
2015. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát a kórházba benyomják az újszülötteket a csap alá és megfürdetik, kétlem, hogy ne érné a csonkot víz :) viszont én is ügyeltem rá, hogy ne legyen vizes, amíg le nem esett, addig pici vízben fürdettem, mondjuk biztos nem lesz semmi baja, ha éri víz, csak gondolom "kiáztatni" nem szabad
2015. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is azon agyaltam anno,hogy ha nem érheti víz a csonkot, akkor hogy lehet,hogy a kórházban csap alatt fürdetik őket! :)

Mi úgy csináltuk,hogy én a baba háton volt, én ráfektettem az alkalomra, ezáltal a háta és a popsija vízben volt, apa meg egy textilpelenkával törölgette.

2015. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval a baba volt háton, nem én! :)
2015. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érheti víz, de hosszan áztatni nem szabad. Én az elején csak kevés vizet tettem a kádba, meg aztán nem is tart pár percnél tovább a fürdetés. Nálunk a gyerek 5 napos korában le is esett a köldökcsonk, onnantól még pár napig vigyáztunk, aztán nem volt rá gond.
2015. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. Remélem mindent jól csinálunk majd.
2015. júl. 16. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a karomra fektettem a kis hasára és úgy mostam le. Úgy, ahogy a kórházban tartják őket. Ez később is megmaradt, mert neki a hanyatt fektetős póz soha nem jött be, ordított úgy, mint a sakál. Így meg mukkja sem volt. Ez addig ment így, még nem tanult ülni. :D
2015. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tényleg csak áztatni nem szabad, ha rácseppen egy pár csepp víz az nem baj. én sem sok vizet tettem a kádba, ráfektettem a karomra, mondjuk én hanyatt, és a szabad kezemmel szépen lemosdattam. A víz nem lepte a hasát. Egyébként azért amerikába sok hülyeséget is gyártanak. :)
2015. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

(Utolsó, nyilván, de gondolom a kórházak dolgozóit nem arra képzik ki, hogy hülyeséget csináljanak. :-))

2015. júl. 23. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyerekapolo vagyok, nyugodtan erheti a koldokcsonkot a viz. Ahogy a tobbiek is irtak, csak ne azzon sokaig.

Ujszulott furdtese ne tartson 3-5 percnel tovabb, mert felazik a bore.

2015. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!