Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jöjjenek látogatók az...

Mikor jöjjenek látogatók az újszülött babámhoz?

Figyelt kérdés

Anyósomra gondolok, és a férjem 3 kis tesójára. A gyerekek nagyon rosszak, állandóan verekszenek nálunk is, szekálják a cicámat, én nagyon féltem tőlük a babámat. Pláne novemberi lesz a picim, és azok a gyerekek állandóan betegek, így nem nagyon örülnék ha jönnének. Viszont ezen anyósom megsértődne.. Volt olyan, hogy terhességem alatt úgy kihívott engem, hogy az egyik gyereke hányós-hasmenéses vírusos volt, természetesen nem szólt róla és el is kaptam.

Én ezek után félek elhívni őket. Mit tennétek a helyemben?


2015. júl. 17. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hozzánk már az elejétől jött a család. A harmadik gyereknél meg bármelyik hazahozhatott bármit az oviból, suliból.


Mindenesetre mondjátok meg az anyósnak, hogy betegen egyáltalán ne menjenek.

2015. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Számomra teljesen mindegy,hogy anyósom megsértődne e vagy sem!!!!! Nagyon-nagyon gyenge az újszülöttek immunrendszere.. Nekem a kicsim az első és nem az,hogy anyós sértődik e vagy sem:)


Egyébként hozzánk az első naptól jöttek a látogatók.. De én dec.19-én szültem így teljesen összeolvadt a karácsonnyal,szilveszterrel,újévvel:)


Nem bocsájtanád meg magadnak ha a kicsid Ne adja Isten,de megbetegszik. Az utolsó lesz,hogy anyósodra gondolsz majd:)

2015. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

pici gyerekkel az első 1-2 hónapban biztos nem engedném, hogy jöjjenek, a fertőzés veszély miatt. A kórházban özönlöttek a rokonok, 39 fokos lázzal ki kellett hozzájuk másznom, amitől még jobban leromlott az állapotom...aztán mikor már otthon voltam, megint elkezdtek jönni, először a babám 8 hetes korában...de még akkor annyiszor szopott, hogy 40 fokba, a két etetés közötti fél órában takarítani, ganézni a lakást, hogy ne a kuplerájba érkezzenek, és ezt kb. minden hétvégén... mondhatom baromi jó volt...


azóta megfogadtam, hogy a 2. babánál kórházba max a nagyszülők jöhetnek, a 6 hetes kontroll előtt meg senki, és utána is csak havi egy valaki...

2015. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első 2 hétben csak a nagyon szűk rokonság volt itt, gondolok itt nagyszülőkre, testvérekre. A távolabbi rokonok 2 hét után jöttek, a barátok pedig 1 hónap után.

Az, hogy anyósod jön, az egy dolog, de valóban a november már egy olyan időszak, amikor ilyen légúti fertőzés, olyan légúti fertőzés van, a gyerekek majd jöjjenek később.

A pici baba az első, neki még nagyon fejletlen az immunrendszere és nem is kaphat akármilyen kezelést és nem is biztos, hogy egy olyan betegségnél otthon ki tudnák kezelni, lehet csak a kórházban. Szóval nagy ívben tennék rá, hogy mit szól hozzá anyós, a gyerekeket 1 hónap után engedném kb., hogy jöjjenek, de csak is akkor, ha nem betegek!

2015. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom, meggyoztetek! Nem fogom engedni a gyerekeket, ugy sem birnak magukkal sosem.

Es valoban nem hianyzik egy betegseg..

2015. júl. 17. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!