Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj ha babám nem...

Szerintetek baj ha babám nem váltott kézzel kúszik?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányról van szó, aki elég nagy baba. Nem duci, hosszú. 78 cm, 8,7 kg. Minap voltunk a védőnőnél aki fejlődésneurológushoz küldené. De hát ha mászik akkor úgyis váltott kézzel fogja csinálni hiszen mászni csak úgy lehet. Mozgása fejlődik csak lassabban mint más babák. Sokat hintáztatja magát négykézláb és oldalra is kiül. Most tényleg ekkora tragédia ez? :(

2015. júl. 17. 09:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

semmi baj azzal, ha nem váltott kézzel kúszik a babád. azzal van a baj, hogy nem mászik. 10 hónaposan már azért jó lenne. és itt azért jön vissza az, hogy nem váltott kézzel csinálja, hogy a váltott kéz-láb használata indítja be a babák agyában a jobb-bal agyféltek kapcsolatát, ami nagyon nagyon fontos a fejlődésükhöz!

na meg van egy protokoll, miszerint ha 10 hónapos korig nem mászik, akkor az orvosnak meg kell vizsgálnia, szóval egyébkét is ez van előírva.

én nem tartom jónak ezt a várjunk még, meg minek siettetni dolgot, mert ebben a korban a mozgás indítja be az agy bizonyos részeit. lusta baba nincs, csak akadályozott, ami ellen lehet tenni!

2015. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%
Az nem baj, ha még nem mászik. A kúszást kell jól megtanulnia-ahogy írta az előző a agy féltekei miatt- a a mászás még nem gond. Konduktor szerint az se baj, ha egy hétig mászik csak, a kúszással többet nyer.
2015. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
11 hónapos korig kell másznia, én így tudom. És azért várunk mert megvannak a mászás kezdeményei. Négykézláb hintázik, a térdét már viszi előre. Egyébként ő mindent a legutolsó pillanatban csinált meg eddig.
2015. júl. 17. 11:35
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam is féloldalason kúszott. Én ezt a választ kaptam:


"teljesen normális, hogy a kisfiú még féloldalasan kúszik. A kúszás kezdeti szakaszában ez nagyon gyakori "megoldás" a kicsiknél. Mivel a kúszás még nem automatikus és gyors, ezért a mászás is csak 1-2 lépésig megy. Adjon még időt a kicsinek, ha 1 hónapon belül megtanul szabályosan mászni, akkor nem jelent problémát a féloldalas kúszás."


Pontosan nem emlékszem, de egy-két héten belül szabályos kúszott, majd elég hamar megtanult mászni is. Most másfél éves múlt és nincs semmi gond.

2015. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

11-es "lusta baba nincs, csak akadályozott, ami ellen lehet tenni"


A baba nincs akadályozva!! Az egész lakás bababiztos, minden és az övé. Csak akkor van a kiságyban ha alszik. Egyébként lerakom a szőnyegre, polifomra. Körbekússza a lakást. Egyébként egyik baba sem egyforma.

2015. júl. 17. 11:40
 16/17 anonim ***** válasza:
nem így értette a 11-es. -ha én jól értettem :) egyébként könnyen utalhat izomfeszességre, vagy lazaságra (hypotonia)az, ha féloldalasan kúszik, valószínűleg ezért küldték el a kislányod. a legrosszabb esetben is elküldik gyógytornára, vagy ha egészséges, nem fog többet piszkálni a védőnő és te is megnyugodhatsz, úgyhogy vidd el minél hamarabb, és akkor mindenki megnyugszik.
2015. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg hypotoniáról lenne szó vagy letapadt izmokról, nem kellett volna már kiderülnie? A gyermekorvos minden hónapban tetőtől-talpig átvizsgálja, tehát 10 hónap alatt az ilyesmi kiderül nem? Persze ettől független el fogom vinni szakorvoshoz, nyilván.
2015. júl. 17. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!