Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás mellet, jól fejlődő...

Szoptatás mellet, jól fejlődő gyerek esetén, mikor, mivel és hogyan kezdted el a hozzátáplálást, illetve most hol tartasz vele?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint az öt hónapos fiammal már gyümölcsöt kellene kóstoltatnom, hogy hozzá szokjon a kanálhoz. Én félek, hogy a szoptatás rovására megy, pedig nagyon sokat szenvedtem érte. A barátnőm csak hat hónaposan kezdte el, de a gyereke még nyolc hónaposan sem fogad el semmi mást a cicin kívül. Hát ezt sem szeretném. Ti hogyan csináltátok?
2010. márc. 5. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Bár az én babám még csak 3 hónapos, de a védőnő nekem azt mondta, hogy ha van elég tejem, és a baba is rendesen fejlődik, akkor 6 hónapos koráig kizárólag szoptassam, és majd azután kezdjem a hozzátáplálást.
2010. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónaposan kóstoltattam almát. Öklendezett tőle, hanyagoltam. Majd kb. 3 héttel később kóstoltattam banánt, ízlett neki. Azóta eszik alma-banánt, őszibarackot, alma-sütőtököt, vilmoskörte-birsalmát. Fél üveggel szokott egyszerre megenni, mellette napi 7szer szopizik, + 2szer eszik éjjel is.

5,5 hónapos

2010. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mi kivártuk a 6 hónapot. Ö már ismerte a kanalat,mert Maltofert,folsavat,Cebiont abból kapott. Szerintem hülyeség csak azért hamarabb elkezdeni,hogy a kanalat megismerje. Majd megismeri 6 hónaposan. Szerintem hamar megtanulnak belöle enni,még ha sose látták azelött,akkor is. Szóval 6 hósan kezdtük almalével,majd 2 nap múlva reszelt alma. Ezt nem szerette,fintorgott. Fokozatosan adtam neki,2 szopi között,napi 1x. Majd barack,meggy,sütötök,amit nagyon szeret,akkor kezdett 40-50 ml-t megenni. Majd jöttek a fözelékek,azt is szerette. Most 8 hónapos,délben fözit kap,150-200 ml,elötte v utána szopi. Most vevetem be délután a gyümölcsrizst. Szóval nincs gond az evéssel és szopik is ugyanannyiszor,mint azelött.
2010. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
vezettem
2010. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én 4,5 hósan kezdtem el neki almát adni, mert úgy éreztem már érett rá, akkor volt 7,5 kg, már kijöttek alul a fogai ill. eléggé csökkent a tejcsi mennyiség is. Nem bántam meg, mindent szeret, nem válogatós
2010. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem a gyümölcsök kóstoltatását,szépen lassan haladtunk, 6 hónaposan jöttek a zöldségek, főzelékek, 7 hónaposan a husis ételek, 7,5 hónapos volt mire egy étkezést kiváltottunk. Most 9 hónapos és reggeli szopi, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék + szopi, uzsonna babajoghurt gyümivel, vagy gabonapehely gyümivel + szopi, "elővacsora" tejpép, vacsora szopi. Éjjel még 2x szopik. Nálunk egyáltalán nem ment a szopás rovására a dolog.
2010. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6hónaposan kezdtem én is,de igazán 10-11hónaposan kezdett el rendesen enni,szinte csak szopizott.Nem volt vele semmi gond,jó kedvű volt és kiegyensulyozott.Nem igényelte.Bár sok türelmet és kitartást igényelt.Mindennap megkináltam.Most 1éves,nem sorolnám a jó evők táborába és még mindig szopizik 3-4szer 1nap.Ha nem lesz neki elég a tej mennyiség ugyis enni fog.Proibáld meg azt,hogy ne menjen a szoptatás rovására,hogy szopi után eteted,kostoltatsz vele.
2010. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan

6-8 hónapig 1x

8-10 hónapig 2x

10 hónapos kortól 3x eszik szilárdat

1 éves, emellett négyszer szopik és jó evő.

2010. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elmúlt 5 hónapos, amikor elkezdtem, de csak kóstolgattunk, 6 hónapos korára jutottunk el odáig, hogy evett tízóraira kb. harmad üveg gyümölcsöt. Most 7 és fél hónapos, és a tízórai után már nem szopizik, és imádja a kajákat, mindegy, mit adok neki, megeszi (bocs, a cukkinit úgy köpte ki, hogy nézni is jó volt:D)

Az összes többi evés után még szopizik kb. 100-140ml-t, úgyhogy a tej rovására nem ment. Majd lassan elkezdem kiváltani az ebédet is.

Ha aggódsz a tej miatt, akkor szopi után adj neki másik kaját. Mindegy mikor kezded a hozzátáplálást, lényeg, hogy te állapítsd meg, hogy szerinted érett-e már rá.

Jó babázást!

ҝ

2010. márc. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan kezdtük almával, almalével, babateával.

5 hónaposan kezdtem a többi gyümit bevezetni, nem sok sikerrel. Elkezdtük a sütőtököt, az alma-banán pürét, alma-burgonyapüré bevezetését. Utóbbit imádta.

6 hónaposan főzelékeket, sárgarépapürét...stb.

7 hónaposan a többi bébiételt.

A málnás bébiételtől kiütéses lett a pocija. Azt hanyagoltuk.


A tej rovására nem ment a hozzátáplálás, mert ha nem akart már szopizni rendesen az evés után, akkor lefejtem a tejet. Így folyamatosan termeltem a tejet, nem apadt el, és jobban tudtam a tej minőségére is figyelni.


Egyébként 22 hónapos koráig szopizott.

2010. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!