Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz valamikor jobb, könnyebb...

Lesz valamikor jobb, könnyebb egy babával, vagy minden kornak megvan a nehézsége?

Figyelt kérdés

6 hónapos, és alig várom, hogy elkezdjen kúszni-mászni, úgy igazán együtt játszani velünk, kifejezni magát, mert azt érzem sokkal tartalmasabban tudnánk tölteni az időt és mindketten jobban élveznénk az együttlétet. Ez csak ábrándozás? Volt aki erre azt mondta, hogy akkor meg egész nap a nyomában kell lennem, figyelnem rá, hogy ne okozzon bajt, és akkor meg azért nem fogom tudni felhőtlenül élvezni és visszasírom, amikor még csak letettem valahova, és ott maradt.

Hogy van ez, ti hogy éreztétek?


2015. júl. 18. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kislányom 15 hónapos és minden korszak nehéz volt. Először a hasfájás, aztán a fogzás, az éjszakai nem alvások. 10 hónapos koráig le sem tudtam tenni, mert annyira igényelte, hogy foglalkozzak vele. 10 hónapos korában elindult, azóta állandóan jön-megy, töri magát. Most azt várom, hogy egy kicsit csendesedjen, mert egy perc nyugta nincs. Egész nap fel-alá rohangál én pedig utána, le sem tudom róla venni a szemem egy percre sem, mert folyamatosan garázdálkodik. Én most azt várom, mikor kezd el beszélni. Gondolom majd visszasírom a csendes korszakát, mert nagy valószínűséggel be sem fog állni a szája, mint a legtöbb gyereknek. Szerintem onnantól kezdve, hogy az embernek gyereke lesz, sose lesz könnyű az élete, mert minden kornak meg van a maga kihívása.
2015. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a legkönnyebb épp ebben az időszakban volt. 6 hónapos korra már túl voltunk az első pár hét nehézségein, már nekem sem voltak fájdalmaim, a babának is elmúlt a hasfájása, volt valamiféle napirend. Nagyon nyugis időszak volt. Ennél nehezebb egy kúszó, mászó babával, még nehezebb egy szaladgálóval. Utána jön a dackorszak, majd amikor vissza kell menni dolgozni és azzal egyszerre jönnek a bölcsis/ovis betegségek. Még a kamaszkor előttünk van, de gyanítom az sem lesz könnyebb.
2015. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oh, ettől tartottam.. :(
2015. júl. 18. 10:41
 4/12 anonim ***** válasza:
9 hónapos a babám. Most kúszik, mászni próbálkozik. Egyenlőre nem könnyebb sajnos, én is azt várom, hogy elinduljon, mert akkor le tudja magát kötni (még ha figyelni is kell rá jobban), most egész nap nyűgös.(
2015. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát , hogy is szokták mondani: az anyaságnak csak az első 40 éve a nehéz? :-) Viccet félretéve igen minden korszaknak megvannak a nehézségei. Ahogy nő, változik a lurkó úgy változik a napirendetek és a szokásaitok is. Egy még fekvő babával sokkal könnyebb persze ilyenkor már alig várja az ember, hogy elinduljon. Aztán amikor elkezd menni állandóan a nyomában van az ember mert folyamatosan összetörné magát, meg elkezd mindenre felmászni, mindent magára dönteni, lehúzni, kipakolni stb. Vártam , hogy végre jobban ki tudja fejezni magát, elmondja, hogy mit szeretne erre most itt csücsülünk a dackorszak közepén amiben sokszor úgy érzem magam mint egy süllyedő hajóban. Kifejezi ám rendesen mit akar sőt megy a hiszti-visítás-fölönfekvés kombináció is ha valami nem tetszik. 2,5 éves nemsokára oviba megy akkor meg majd jönnek a betegségek vs. munkahely harcok aztán meg ahogy sógornőméknél látom sulis problémák, kamaszkor... Igaz a mondás, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond de kellő türelemmel, következetességgel és szeretettel túlélhetőek ezek a korszakok csak kitartás és mindig lebegjen a szemünk előtt, hogy szerencsések vagyunk, hogy egészséges eleven gyerkőc táncol az idegeinken :-)
2015. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindig más problémák lesznek, mindig más dolgokra kell majd figyelned. De így utólag azt mondom akkor volt a legkönnyebb amibe most vagy, mármint mikor még pici volt a gyerekem.

Most még tudsz vásárolni, naponta többször alszik, így pihenni is tudsz már, otthon vagy, mert még gyeden vagy, hidd el munka után rohanni a gyerekért....

Azt várod, hogy kússzon másszon, na akkor már elkedzni felfedezni a világot és minden érdekli majd. TE meg pakolhatsz el mindent, pláne mikor majd álldogál és az asztalról kezd el lebányászni mindent. Aztán elkezd felmászni a kanapéra, persze lemászni még hónapok míg megtanulja, tehát extrán figyelhetsz mert tuti fejjel előre akar majd lejönni. Közben már kevesebbet alszik majd és a babakocsit sem biztos hogy megtűri már 1,5 évesen, így már a vásárlás nehezebb lesz. Bár a kocsiba való beültetés jó, meg ha húzza a kosarat azt is szeretik. De már majd pakolászik és elkezdődik a hiszti nemsokára. :) Lesznek akaratai és bizony a közért közepén fog levágni egy óriási hisztit mondjuk 2,5 évesen. Cipelheted a 12-15 kgját, ha megúnta a sétát vagy elfáradt tényleg. Szóval hidd el a java még jön :) Most tényleg ott van ahová leraktad, aranyos, cuki, sajnálod ha sír, nincsenek konfliktusok a férjed és te közted. Aztán majd jön a hiszti, a dackorszak és bizonyon köztetek is kialakulhat nevelésbeni nézet eltérés. De nyugi mindent meg lehet oldani és beszélni. Nyugi mindennel megbírkózol és láthatod sok anyuka nyit topicot mert tanácstalan, szóval hidd el mindig lesznek kétejek, kérdések benned, tök normális. Élvezd amíg otthon vagy a picivel, utána munka mellett már kevesebbet leszel vele, kevesebb idő jut rá, te is még fáradtabb leszel, ez a legszebb időszak amiben vagy!

2015. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, most lassan kezdek pánikba esni, hogy miért is akartam ennyire gyereket.. Meséljetek valami jót is azért, kérlek..! :)
2015. júl. 18. 15:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak csodálatos pillanatok :) amikor először látod, hogy felül, amikor feláll, amikor botladozva megteszi az első lépéseke. Amikor hallod, hogy mondja, hogy apa vagy éppen azt, hogy ajjjaaaa. Mikor szorosan átölel és próbál puszit adni. Mikor rohangászva huncutkodik, elbújik és azt hiszi nem látod. Nagyon jó érzés, hogy már kis értelmes és kifejezi a szeretetét. Én nem tudok betelni vele. 1-es voltam :)
2015. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Oh azért ne ess kétségbe! Rengeteg csodálatos pillanat van ami miatt semmiért nem csinálnám vissza, hogy gyereket vállaltam. Minden újabb kis megtett fejlődési szakasz annyira boldoggá tett. Hihetetlen érzés látni és csodálni ahogy kinyílik a kis értelmük a világ felé és ahogy egyre inkább kötődnek hozzád és éreztetik is. Amikor odabújik, hogy " anya szeretlek", amikor puszit ad, amikor csak azért odaszalad hozzád hogy megölelhessen. Amikor valami baja van és hozzád megy vígasztalásért. A gyereknevelés kőkemény munka amihez sok erő és kitartás kell ez igaz de semmiért nem adnám a kisfiamat. És bár rosszabbul sikerült napokon mindig elkeseredek egy kicsit annyira IMÁDOM a fiamat és nem tudok betelni vele, hogy már pocakban van a kistesó is és alig várom, hogy még egy rosszcsont tébláboljon itt mellettem. Hidd el megéri mert bár minden korszak nehéz mindegyiknek megvan a maga szépsége is egy rakat szép emlékkel amiket érdemes elraktározni a nehezebb időkre. :-) 5-ös voltam :-D
2015. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden korszaknak megvan a maga szépsége is nehézsége. Nekem nagyon hiányzik a pici baba kor, így utólag azt mondom az volt a legkönnyebb :D

Csodálatos érzés volt minden új dolog amit megtanult, pl mikor járni kezdett, viszont akkor lehetett rohangálni utána, és soha sehol egy pillanatig nem maradt meg. Aztán mikor ovis lett akkor az ovis beszoktatás, az elején a betegségek, kistesó születésével járó "helyzetek"

Aztán suliban noszogatni, hogy tanuljon.. ne pofázzon vissza, szépen beszéljen stb

A kamasz kortól félek előre :D

2015. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!