Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mivel keverhe...

Hozzátáplálásnál mivel keverhetem az anyatejet vagy tápszert hogy tartalmasabb legyen? Mert ugye magába az alma őszibarack krumpli nem olyan tökéletes mert pl nincs benne fehérje.

Figyelt kérdés
2008. szept. 4. 12:06
 1/4 A kérdező kommentje:

ha almával keverem a tejet/ tápszert nem fájdul meg a hasa?

Jah és az almát nyersen vagy megfőzés után pépesitsem?

most kezdtük csak pár napja a kostit azért kéredezek ennyit:D

2008. szept. 4. 12:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem kevertem az elején semmivel a gyümölcsöket. Szerintem nem baj, ha külön jut hozzá a fehérjéhez (anyatej, tápszer). A bébiétel gyártók is csak rizsdarával, burgonyapehellyel sűrítik a gyümölcsöket.

Én először az alma levét kóstoltattam 3-4 napon keresztül, majd odaadtam az alma húsát is, reszelve (nem főztem meg), majd következett az őszibarack, amit rögtön a húsával adtam. Majd a kettőt összekevertem, majd következett a banán. Az új gyümölcsöt mindig magában adtam először, hogy kiderüljön nem allergiás-e rá, majd utána kevertem őket. Mivel én csak szoptattam eddig, egyelőre nem adtam neki tehéntej alapú dolgokat (tejpép, tápszer). A krumplit is csak a főzőlevével turmixoltam össze, majd ugyanezt főtt répával is csináltam.6 hónapos korától már lehet adni gabonaféléket is (zabpehely stb.--vízzel főztem egy pár percig). 8 hónapos korától adtam husit (először csirkét, pulykát, majd borjút).

Sok babareceptet találsz a babakonyha.hu-n, életkori bontásban, dietetikus véleményével.

Sok szerencsét a kóstolgatáshoz!

2008. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Írj privit és küldök neked babaszakácskönyvet e-mail-ben. Nagyon jó! 4 hónapos kisfiú anyukája
2008. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2008. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!