Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nehéz lesz? Mire...

Nagyon nehéz lesz? Mire számitsak?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok ikrekkel. Nagyon félek tőlük megmondom őszinten....félek a nagy változástol hogy csak nekik kell szentelnem minden időmet és hogy sehova nem mehetek majd népkülük meg velük se mert itt minden hova busszal lehet menni olyan messze van minden...segitsegem nem lesz max delutan 5-6 után mert mindenki dolgozik vagy suliba van :( félek az egésztől és kiborit hogy undoritó testem van :( kis pálcika lábakhoz 145 cm átméröjű has és olyan striás vagyok hogy undoritó 2 ujjnyi vastag stria van a hasamon,fenekemen és lábamon :( a terhesség tervezett volt csak lehet túl korán :( télleg nemtudom mi lesz velem nagyon rettegek tőlük :(

2015. júl. 19. 01:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy 24 éves vagyok..
2015. júl. 19. 01:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz persze, de tekintsd kihívásnak. Jó szervezéssel nagyszerűen lehet kezelni minden helyzetet.

Az első hetek meg gyerekszámtól függetlenül a kialvatlanságról szólnak, azon túl kell lenni.

2015. júl. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
elso hetek...aha ,persze.ugy az elso 150 het.nehez lesz ,rohadtul ,igen.szules utan mikor dolgoznak a hormonok ,azt hiszed majd begolyoztal.foleg ezzel a hozzaallassal.De ha erot veszel magadon ,es meglatod majd a szep oldalait a dolognak ,olyan hamar bele fogsz jonni mintha mindig ezt csinaltad volna.
2015. júl. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazad van utolso!! De hogy aljak hozza hogy ha meg a bevasarlast se tudom elintezni mert iker babakocsival szaljak buszra es utazzak 20 percet....anyukam dolgozni fog a hugom suliba parom szinten dolgozik csak 5 utan szuszanhatok majd.....szoval nem azzal van bajom hogy veluk kell mennem mert tolem visithatnak majd akkor is viszem oket minden fele de most jelenleg magam alatt vagyok :( vedono annyit mondott ne aggodjak csak a hormonok es ha jonnek a babak idom nem lesz ilyeneken agyalni meg hogy orulok majd ha lesz idom hajat mosni :( en meg nem szeretnek az a megszokott anya lenni :(
2015. júl. 19. 03:50
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Elmondom mire számíthatsz: amikor megérkeznek, 25 centire fogsz lebegni a földtől boldogságodban! Aztán a 4. átvirrasztott éjszakán, kétségbe esel: meddig fogom ezt bírni? Aztán elalszol, mosolyogva az édes szuszogásukra! És ha szereted őket, rá fogsz jönni, náluk semmi sem fontosabb! És fáradt leszel, kialvatlan és a stríákat fogod a legnagyobb ívben lesz*arni, amikor rád mosolyognak! És rá fogsz jönni, értük erős tudsz lenni és nem kell segítség, mert 2 puszi között semmi sem nehéz! Koncentrálj rájuk! Átsegítenek mindenen! Ha úgy érzed elég!, vonulj félre 1-2 percre, hogy kitisztuljon az agyad, utána mindkettőnek egy hatalmas puszi! Nehéz lesz, aki azt mondja nem, az hazudik! Ha elbizonytalanodsz, csak adj nekik egy puszit, vagy csikizd meg a talpukat! Segít!
2015. júl. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon nehéz lesz. Arra számíts, hogy ennek ellenére megcsinálod, túléled. Ha akarod.


Nekem sem volt segítségem, és az én férjem 9-10 körül ért haza. Ketten laktunk.


A nagybevásárlást mindig ő csinálta, késő este, munka után. Én pedig leleményes voltam, és felfedeztem olyan kisboltokat a közelben (max. 30 percnyire), ahová be lehet menni ikerkocsival. Akadálymentesített helyekre mindenhová be fogsz tudni menni.


Testi változások: hát kedvesem, ez van. Fiatal vagy, fogsz tudni változtatni magadon jó reménység szerint.


Csak semmi nyavalygás! Tessék örömmel várni a gyerekeket, akkor erősebb, kreatívabb, életrevalóbb leszel! Muszáj!

2015. júl. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen! Igen, nagyon nehéz lesz egész nap egyedül, még egy gyerekkel is nagyon nehéz, pláne kettővel! De inkább próbálj megoldást keresni a problémákra. Igaz, nekem nem voltak ikreim, de gyerekeim kis korkülönbséggel születtek, 3,5 év van az első és a harmadik között. Gondold meg például egy hordozókendő és egy szimpla babakocsi beszerzését, könnyebben ki tudnál mozdulni. Vagy megszervezni, hogy néha napközben maradjon neked otthon egy autó.
2015. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is kell minden nap boltba menni, nincs értelme. Bevásáoltok hétvégén, vagy a férjed délután és kész :) Nehéz, de gyönyörűszép idő vár rád, ne rontsd el azzal, hogy jelentéktelen dolgokon mérgelődsz, idegesíted magad :)
2015. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Egy praktikus tanács: felejtsd el a boltba járást! Rendelj kaját kajafutártól és a reggelihez valót megveszi a férjed hazafelé a munkából. Havi egyszer meg elmentek együtt megvenni a nagyobb dolgokat esetleg. És fedezd fel az online vásárlás rengeteg lehetőségét!
2015. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát,nehéz lesz,de ha szerencséd van,akkor csak az eleje.

Én 14 hónapig keltem minden éjjel 3-15 alkalommal a gyerkőchöz,aki 3 hónapos koráig nem ismerte a nap közbeni alvást sem.

Ő nagyon beteg baba volt,kórházzal,magánorvossal fűszereztük a dolgokat.


Mi tanyán lakunk,mi is mindent csak busszal vagy bicajjal tudunk megoldani.Viszont felénk össze kell csukni a kocsit,szóval esélytelen lennék ikrekkel.Bevásárolni is csak hátizsákkal tudok,a babakocsiba nem tehetem,mert össze kell csukni.

Szerencse,hogy nincs messze a busz (5-8 perc).Mi úgy oldjuk meg,hogy hétvégén nagy bevásárlás autóval,ha nincs autó,akkor meg apuka vigyáz a gyerkőcre és biciklivel+ utánfutó (kövesúton megyek végig,így könnyű nagyon).


Az én hasam is tiszta csík így több,mint egy évvel a szülés után is,ne aggódj.Viszont sokat halványodott és azért szépen vissza is állt a majdnem ereeti formára.Lapos sose lesz többet,sajnos ez genetika.

Amúgy nem kell elkeseredni,ne tedd,ha én kibírtam ennyi éjszakázást,te is ki fogod!

2015. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!