Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tud már egyedül állni az...

Ha tud már egyedül állni az egy éves lányom, akkor mikor indul el? Nagyon el van maradva szerintetek? Nálatok hogy volt ez a folyamat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koráig ráér elindulni de szerintem késöbb is.Ha egyedül áll akor már nem biztos hogy sok kell.Lehet hogy hamarabb elindul mint gondolnád.
2010. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért lenne nagyon elmaradva??? Ezt én nem értem, de komolyan...az az extr ha egy baba már 10-11 hósan jár egyedül! És nem az az általános! Átlagosan 13-14 hósan kezdenek járni a babák.

Az én fiam pl.nem siette el, pontosan 14 hós volt mikor egyedül elindult (nem úgy értem,hogy fogtuk a kezét, meg támogattuk stb. mert az nem önálló járás még).Előtte már 3 hónapja egyedül állt, de még nem mert nekiindulni.

2010. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elmaradva. Miért lenne. Persze vannak babák akik korábban elindulnak, de ez még testvérek között is eltérő.

Ikreim vannak. Holnap 11hónaposak. Az egyik már kb 3hete jár. A másik még a közelében sincs. De nem is siettetem. Ráér még. Van aki még 18hónaposan sem jár.

A mozgásfejlődésnél nem szabad általánosítani. Ez csak arra jó, hogy az anyukák idegeskedjenek. Minden babának megvan a maga ritmusa. Lehet örökletes is. Én például 10hónaposan már jártam, párom csak 16hónaposan. A lányaimnál lehet az egyik rám hasonlít-aki már jár, a másik az apjára. Rengeteg minden befolyásolhatja őket. Légy kicsit türelmes vele.

2010. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs elmaradva! Dehogy, enyém 9 hósan állt fel, és 15 hósan járt először magától....mondjuk ez sem kutya! :D

(igaz onnantól fut, és nem esik el sohasem)

Van aki ilyen, van aki olyan!

2010. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tapasztalatból mondom,hogy nem lehet "kiszámítani" ,hogy mikor indul el a gyerkőc.Nincsen elmaradva,még bőven lesz ideje gyakorolni,erőt gyűjteni.

Pár napja én is emiatt aggódtam...Képzeld,4 napja szinte előzmények nélkül kezdett el sétálgatni a 14 hónapos kisfiunk.Előtte párszor megtett 1-1 méternyit,de semmi hajlandóságot nem mutatott az önálló járás iránt.

Aztán hirtelen,mintha mindig is ezt csinálta volna,elkezdte. :D

Ezt megnyugtatás képpen meséltem el,mert akár így is történhet majd a ti esetetekben is.

Üdv

2010. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat :-)
2010. márc. 5. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!