Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam vissza hogy...

Hogy szoktassam vissza hogy egyedül is el tudjon aludni megint? 11 hónapos

Figyelt kérdés
Addig nem volt gond az alvással amíg nem kezdett el mászni, meg felállni. Azóta nem megy a lerakom a kiságyba és elalszik megoldás. Alvás előtt ringatni kell (néha csak 3 perc és már alszik is),mert különben jön megy és csak játszana, de már olyan fáradt hogy esik, kel az ágyában. Mit tegyek?
2011. nov. 25. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Uj mozgás forma... ilyenkor ezt gyakorolja nehezebben fog elaludni este fürösztesd meg akkortájt mikor tudod aludni fog, aztán tedd az ágyba vagy feküdjetek egymás mellé a nagyágyon ha ott elbóbiskol tedd az ágyába . Nekem 15 hós a lányom este 8 fürcsi 9 kor tudom ugy is alszik már 8 óra 45 körül odaadom a takaróját cumiját lefekszem a matracra odajön lekapcsolom a villanyt és 10 percen belül alszik . Felteszem a sajat ágyikójába és ennyi nálam ez vált be
2011. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez van. Sajna erre nincs megoldás, majd megoldódik magától. a 3 perccel mázlista vagy, én fél órát is szoktam "szenvedni". :)
2011. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is "elromlott" a kislányunk! Eddig letettem az ágyba és viszlát reggel volt. Kb. 1 hete előjött ez a szeparációs szorongásnak nevezett dolog nála. Ha otthagyjuk üvölt, mint a sakál! Úgyhogy más megoldás nincs mint görnyedni az ágya fölött 10-20-30 percig és rázni a fenekét, míg el nem alszik! Én jobbat nem tudtam kitalálni. A saját ágyunkba nem visszük, azt megfogadtuk!
2011. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöma válaszokat.és várok még többet is.

A rituálé nálunk a következő, este 8-kb 20 perc fürdés, játék, imád lubickolni. aztán amíg én törölgetem, meg pizsibe öltözünk, mindíg énekelek neki valamit, általában a napról, vagy az alvásról.... Addíg apa csinálja az esti tápot, általában már fáradt, és van egy pihenőszéke amibe ilyenkor betesszük, kb 5-10 perc bebe tv (ilyenkor lágy zene szól, és az állatok is mennek aludni), aztán mikor pislog nagyokat akkor szoktuk felvenni, kb 4-5 x kel elénekelni az altatót, és elvileg alszik is, de nappal sokkal nehezebb,mert nem akar aludni, arra is gondoltam , hogy lehet hogy lassan 1 alvás lesz? de 10 körül nagyon fáradt, mert ő fél 7 felé kel,és elég aktív kisfiú.

2011. nov. 25. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló korúak a gyerekeink is meg a gondunk is ugyanaz:)

Mióta fel tud állni a lányom, kb fél és egy óra között van az altatás.Kivéve ha előtte bújócskáztak apával, mert az úgy lefárasztja, hogy KO. :)

Én azt szoktam csinálni, hogy nem veszem ki, csak lefektetem, betakarom és otthagyom.Többnyire nem sír, de "szól" és jelzi, hogy még ébren van, beles a hálónkba az ajtó üvegén keresztül (tükörnek használja).Akkor megint bemegyek hozzá, lefektetem, betakarom, otthagyom.23-jára úgyis megunja, de ebben kategorikus vagyok.

Ha sír vagy nyüszög csak akkor veszem ki és persze a fogai is jönnek az pluszban bekavar, de általában megúszom egy 2 perces ringatással.Nem altatom el a kezemben (ebben szintén kategorikus vagyok)hanem csak addig ringatom, amíg már nem fészkelődik a kis sajtkukac.Ha megnyugodott akkor nagyon gyengéden beteszem az ágyába, takaró és többnyire már alszik is.

Az első naptól kezdve mindig önállóan aludt el, csak a mozgásfejlődés és a fogai kavarnak be időnként és szeretném ha az önálló alvása meg is maradna :)

2011. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!