Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha egy pici...

Szerintetek ha egy pici gyerek (1-1,5 éves) nagyon eleven "rossz", akkor az nevelés kérdése, vagy egyszerüen ilyen a mentalitása?

Figyelt kérdés
Az én fiam nagyon rossz,mindenhova felmászik,sehova nem lehet vele elmenni,mindenhonnan elfut stb.16 hós.Ma láttam egy hires ember kitett a facebookra egy fotót,és büszkén tudatta mindenkivel,hogy ö a másfél éves lányával 1.5 órán át szempillát hosszabbittat,és a gyerek addig eljátszik,és nézelödik,és ez nevelés kérdése!Olyan mérges lettem!Én mindent megteszek,próbálom nevelni a gyerekemet,de képtelen valahol megülni!Ha felmászik a kanapéra,elmagyarázom neki,hogy nem szabad,és rácsapok a seggére!de nem hatja meg!Ha elmegyünk valahova,nem ül meg egy helyben,sehol.Hogyan tudnám még nevelni?És akkor az az ember,akinek ilyen hihetetlen szerencséje van,és ilyen angyal gyereke van,az kiirja,hogy minden nevelés kérdése!Felháboritó!
2015. júl. 20. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
53%
Nem rossz a gyereked, hanem egészséges másfél éves. Az, aki meg akarja ismerni a világot, nem fél a környezetétől, az felmászik, szalad, és élvezi az életet. Nemsokára kineveled belőle, csak üsd még! Hajrá!
2015. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
70%

ha egy gyerek rossz, akkor nincs nevelve. ha egy gyerek mozgékony akkor ilyen a természete a társadalom szerint. szerintem viszont az a gond, hogy az ember nem egy panellakó életre lett teremtetve, hanem a természetbe, ahol 20-30 éve még teljesen normális, egész nap kint rohangáltunk, most meg az az elvárás, hogy műszempilla ragasztást üljön végig a gyerek...

valahol van egy határ, pl. amit írtál, már a nem normális kategória. de az, hogy egy postát elintézzen a gyerekkel anya, az szerintem elvárható.


a másik meg, hogy a 16 hósod popsijának (hogy mondhatod arra, hogy segg te atyaúristen!) az nem nevelés, és elég beteg dolog, hogy így indulsz neki, már ennyi idősen... miért akarod megfélemlíteni a saját gyerekedet, miért gátlásokat akarsz benne ébreszteni az ok okozati összefüggések megértetése helyett??? mert a te gyereked azért nem fog felmászni mert fél tőled! az enyém azért nem mászik fel, mert megtanulta, hogy ha leesik, az vacak...

2015. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyereknek van egy alaptemperamentuma, van, amelyik mozgékonyabb, van, amelyik jobban megül egy helyben. Ezt megváltoztatni nem kell, és szerintem nem is szabad, de persze neveléssel "irányba kell állítani". Tehát egy alapvetően mozgékony gyereknek adjunk minél több lehetőséget, hogy kimozogja magát, de szabjunk korlátokat, hogy a kanapéról ne ugráljon. Persze egy 16 hónapos ezt nem biztos, hogy érti, teljesen természetes, hogy próbálkozik, és szerintem habitustól függetlenül irreális elvárás, hogy másfél órát megüljön.

Viszont a nevelésnek nem seggreütéssel kellene történnie (már ha ez egyáltalán nevelés), semmi értelme, ahogy azt te is látod.

2015. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg kifejezetten utálom, amikor egy ilyen pici gyereket úgy kategorizálnak, hogy rossz. Már miért lenne rossz?
2015. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
100%

A neveletlen gyerek az, aki ha rosszat tesz, nem szól rá a szülő, hagyja, hogy csinálja a gyerek, ha véletlenül megjegyzik, hogy tán nem kéne a szomszéd néni ablakát kővel dobálni és még neki áll feljebb, na az a gyerek neveletlen, ott a szülő nagyon elc..szte. De ha egy gyereket a szülő nevel, fegyelmez, elmondja, hogy mit szabad és mit nem, rászól, ha mégis olyat csinál, azért van szankció, de ennek ellenére mozgékony, szaladgál, fára mászik, akkor az azért van, mert ilyen a természete, olyan igazi örökmozgó. De ettől még nagyon is jól tudja, hogy nem kéne, csak a mozgás nagyobb úr.:)

Mind az én szüleim, mind pedig a férjem szülei olyanok, hogy soha nem voltunk elkapatva, megtanultuk, hogy mit lehet és mit nem, nevelve voltunk, viszont én olyan voltam mindig is, akit ha leültettek a szoba közepére, akkor elvolt ott fél napokat is, rajzoltam, színeztem, mesét néztem. Voltam a szabadban is, de annyira az nem vonzott. Viszont a férjem meg olyan igazi örökmozgó volt, most, felnőttként is az, valamit mindig kell neki csinálni, neki a 4 fal között huzamosabb idő olyan, mint egy büntetés. És ugyanilyen a kisfiunk is, mint az apja. Igazi örökmozgó. Pedig nevelve van. Nyilván normál keretek között hagyom, hogy gyerek legyen, elfogadom, hogy mások a gyerekek, néha irigylem az olyan szülőt, akinek olyan gyereke van, mint én voltam, de hát ez van, ilyen a kisfiunk, elfogadom és ha olyat csinál, ami túlmegy a határon, akkor meg jön a beszélgetés...:)

2015. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
42%

",elmagyarázom neki,hogy nem szabad,és rácsapok a seggére!"


Utsz egy masfel eves gyereket?


Te teljesen hulye vagy?!

2015. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem szabad egy másfél évesnek szaladgálnia?

Miért nem szabad egy másfél évesnek felmásznia a kanapéra?

És miért kell egy másfél évest ilyenért megütni?

Hol az apja, aki meg téged nevelne meg ilyen helyzetekben?

Védje már meg valaki a szerencsétlen gyereket a saját anyja irreális elvárásaitól, csak azért, mert valami magamutogató celeb szedálta az övét!

2015. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:
nyilván nem kap akkorát,hogy fájjon neki,szerintem nem is érzi!gondoltam,hogy most az lesz,hogy verem a gyereket!szó nincs ilyenröl,nem is sir,mert nem fáj neki!de most ö a fönök ,nem én!szerintetek az a normális,hogy egy ennyi idös gyerekkel SEHOVA (szó szerint sehova!)nem lehet elmenni??ezért irtam direkt,hogy egy ismert ember kiirta ma a facebookra,hogy a gyereke másfél órát eljátszik amig ö szempillát hosszabbittat és ez nevelés kérdése!akkor?
2015. júl. 20. 13:37
 9/87 anonim ***** válasza:
14%

Akkor sem utjuk meg a gyereket, SOHA es SEHOL!


Aki ezt nem birja betartani az egy agressziv idiota. Pont.


A gyereked azert viselkedik ugy mint egy kis majom mert nem foglalkozol vele. Ilyen tekintetben valoban neveles kerdese a dolog.

2015. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 A kérdező kommentje:
Na jól van,látom megint összegyültek itt a beteg emberek...ha ti úgy gondoljátok ,hogy egy gyereket nem szabad nevelni,hagyni kell,hogy azt csináljon amit akar,mindent leverjen,mindent tönkretegyen,mindenhol visitson,ne üljön meg egy percig se egy etetöszékben sehol,akkor gratulálok nektek biztos kezelhetö gyereket fogtok nevelni.Mindig megfogadom,hogy többet ide nem irok,de most ez tényleg az utolsó volt!Ja és még egyszer azoknak üzenem,akik most itt próbálják bebizonyitani hogy verem a gyerekemet.Utoljára:NEM VEREM A GYEREKEMET,csak ha husszor elmondom,hogy nem szabad futni a kanapén,mert agyrázkódás lesz a vége,de ö huszadszorra is felmászik,akkor odapaskolok a seggére,ami olyan gyengéd,hogy nem is érzi,és sajnos nevetve fut tovább!Ennyit arról,hogy verem a gyerekemet!Szánalmasok vagytok,hogy most direkt erre a VERÉS témára rákattanva próbáltok oktatni!Nyilván nem verem a gyerekemet,nem tudnám soha bántani!Köpni tudnék rátok olyan gusztustalanok vagytok!!!!
2015. júl. 20. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!