Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Titeket nem zavarnak...

Anyukák! Titeket nem zavarnak a pici babák a strandon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vitát szeretnék generálni a kérdésemmel, de!

A hétvégén voltunk strandon 2,5 éves kislányunkkal, nappalra ő már teljesen szobatiszta, gyerekmedencében töltöttünk több időt, csúszda, játékok miatt, de döbbenve láttam, hogy sok 1 év körüli (kisebb-nagyobb) volt, úszópelusban, és bizony több babánál láttuk, hogy folyt ki a kaki belőle!! Emellett köztudott, hogy a pisit is átereszti.. Ha még a pisit félreteszem, biztos vagyok benne, hogy nem csak a kisbabák engedik bele... de azért a kaki nemár! Többen sérelmezték ezt, nem csak mi, hogy nehogy már kakiba kelljen fürdetni a gyerekünket. Egyszer le is engedték a vizet, gondolom ez miatt.

Azt is hozzá kell tennem, hogy bizony áthozták a nagymedencébe is a kicsiket, és ott is látszott, hogy színeződik a víz körülötte! :(

Ti hogyan reagáljátok le az ilyeneket?


Kövezzetek meg, de mi nem jártunk ilyen strandra amíg nem volt szobatiszta a lányunk, hiszen nem akartunk kellemetlenséget senkinek az ilyenekkel.

Voltunk Balatonon, vagy szabad strandon, de én még mindig úgy gondolom, hogy az más kategória, hiszen ott az állatok is a vízben végzik a dolgukat.

Illetve otthon, kismedencében.


2015. júl. 21. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Akkor hogy oldjuk meg a fenti kérdést,ha van egy nagy tesó aki igényli a strandot, anyuka szintén,apuka is? S most a pelusos kicsi miatt ne menjenek?Egyébként ha vizben van a mozgás meg egyebek miatt lehet könnyebben kijön a kaki..Mondjuk az tényleg gáz ha a nagymedencébe is átviszik a kicsiket,... Nekem is 2 éves 5 hós a kicsi,nagy 5 éves. Amig olyat kakilt a gyermek,hogy tudtam kifolyna belőle nem vittük(olyan 1,5 éves koráig) de utána mentünk mert mi felnöttek se viseljük jol a meleget.(panellakók vagyunk)
2015. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
1 éves a kislányom, de soha nem folyt ki a kaki az úszópelusból!
2015. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Komolyan, ezt valaki magyarázza már el nekem, hogy a Balaton mivel jobb, amibe az állatok is sz.a.rnak és a nyaralókból is belefolyatják a szennyvizet.


Amúgy de, zavar. Elvileg az úszópelusnak nem kellene átengedni kakit. Én rohannék cserélni, ha az én gyerekem pelusából folyna a kaki. Mondjuk ha szárazon vagyunk, akkor is.

2015. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Azért a halkaka, meg a babakaka teljesen más.
2015. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Tavaly amíg kisebb volt és nem látszódott van kaka addig nem mentünk.Most másfél éves és látszik ha kakál.

Nem hiszem hogy meg kellene várni a szobatisztaságot hisz annyi klór van a medencevízben és forgatják hogy a pisit simán kiszűri.

Viszont az sztem is durva ha bekakál és nem viszik.Sztem olyankor ki kell zavarni őket hogy vegyék észre magukat.

2015. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#1. Teljes mértékben egyetértek veled, igazad van!

De valahogy akkor is hihetetlen számomra, főleg az 1 év alatti babákra gondolok, mert ők még nem kakilnak keményet.

Mi is panelban lakunk.

De mivel az úszópelus rögtön megszívja magát vízzel, így van súlya, gondolom azért folyik ki jobban a kaki.. Nem ítélek el senkit tényleg, de baromi kellemetlen, amikor melletted úszik el...

És igen, sokan áthozzák a nagymedencébe is őket, mert miért ne!

Azért szerintem is más a halkaki, meg a babakaki. Persze, hogy említett esetben a Balaton is szennyezve van, de úgy gondolom, hogy azért az nem egy zárt terület, hogy konkrétan abba ücsörögjön az ember!

2015. júl. 21. 22:35
 7/19 Ditta323 ***** válasza:
87%

Engem a strand nem zavar, mert nem járunk.

Amúgy az úszópelusból elméletben nem folyhatna ki (lehet a tipusa nem jó és másfajta kéne, úgy, mint pl a rendes pelenkánál: egyik pelenkából kifolyik a másikból nem.).

Amúgy valszeg "picit" csúnyán néznék a szülőre, ha nem csinálna vele semmit (pl nem vesz róla tudomást).

2015. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet soha nem láttam :O és az én babám pelusából sem folyt ki semmi... ha bármi ilyen lenne kivinném azonnal a vízből, nem folyatnám bele a vízbe a kakiját, nem is értem, azok a szülők nem vették észre?.. :O Hol volt ez, melyik strandon?
2015. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Szóval a mezőn te is kakálsz, mert a kutyák oda kakáltak?
2015. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, igazad van, ezért is írtam, hogy a pisitől még el is tekintek, de azért a kaki már nem fér bele! Sok szülő szerint ez sajnos természetes! Meg is kaptuk hétvégén, hogy talán a mi gyerekünknek nincs emésztése? Köpni nyelni nem tudtam hirtelen.
2015. júl. 21. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!