Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Titeket nem zavarnak...

Anyukák! Titeket nem zavarnak a pici babák a strandon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vitát szeretnék generálni a kérdésemmel, de!

A hétvégén voltunk strandon 2,5 éves kislányunkkal, nappalra ő már teljesen szobatiszta, gyerekmedencében töltöttünk több időt, csúszda, játékok miatt, de döbbenve láttam, hogy sok 1 év körüli (kisebb-nagyobb) volt, úszópelusban, és bizony több babánál láttuk, hogy folyt ki a kaki belőle!! Emellett köztudott, hogy a pisit is átereszti.. Ha még a pisit félreteszem, biztos vagyok benne, hogy nem csak a kisbabák engedik bele... de azért a kaki nemár! Többen sérelmezték ezt, nem csak mi, hogy nehogy már kakiba kelljen fürdetni a gyerekünket. Egyszer le is engedték a vizet, gondolom ez miatt.

Azt is hozzá kell tennem, hogy bizony áthozták a nagymedencébe is a kicsiket, és ott is látszott, hogy színeződik a víz körülötte! :(

Ti hogyan reagáljátok le az ilyeneket?


Kövezzetek meg, de mi nem jártunk ilyen strandra amíg nem volt szobatiszta a lányunk, hiszen nem akartunk kellemetlenséget senkinek az ilyenekkel.

Voltunk Balatonon, vagy szabad strandon, de én még mindig úgy gondolom, hogy az más kategória, hiszen ott az állatok is a vízben végzik a dolgukat.

Illetve otthon, kismedencében.


2015. júl. 21. 22:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Siklós volt ez a nemesi strand..
2015. júl. 21. 22:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkodok,hogy amikor mi voltunk a lánnyal még anno,neki a normál pelusból se folyt ki a termés. Igaz bementünk tisztát kapott,kijöttünk 15 perc mulva szintén. S adtunk rá kisgatyát. Egyébként még facén is hre ment a Pesten hallottam csopiban h milyen gáz volt..
2015. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Fürdőben most voltunk gyerekkel először, tehát még én sem tapasztaltam hasonlót. Szabad strandon láttam, hogy a pisi az kifolyik totálisan, amikor kint pisilt a lányom, kaki egyszer volt úszóban, de az szilárd volt, többit nem véltem felfedezni.

Meg mi értelme lenne az úszópelusnak, ha nem fogja meg a kakit?! Nem is értettem. De sajnos a két szememmel láttam, úgyanúgy, ahogy más is :(

Melyik fürdőben volt gáz, az általam említett Siklósiban? Nem pestiek vagyunk, így a csoportban sem vagyok benne, de ilyenről még nem hallottam.

2015. júl. 21. 23:03
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesemmel sokat járunk strandra, mert imádja, még sose láttam ilyet, a szülők nagy része azért figyel erre és cseréli az úszópelust. Mi amúgy mosható úszópelust használunk, ez nem szívja meg magát vízzel és nem húzza le a súlya, de az eldobható is bírja egy ideig. Ha ilyet látsz szólni kell a strand személyzetének, mert ilyenkor cserélni kell a vizet.
2015. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%
Az én gyerekemnek 6 hónapos kora óta nem híg a széklete...
2015. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14. Volt aki háborgott a személyzetnek, a válasz az volt, hogy elég gyakori, és az túl drága lenne, ha minden alkalommal le-fel engednék a vizet! Jó hozzáállás..

#15. Az én babámnál kb. 8 hónaposan kezdek szilárdulni, szerintem ez eltérő lehet.

2015. júl. 21. 23:16
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

Mi a fiamat 4 hónapos kora óta visszük wellnessezni, strandolni stb. Soha nem láttam még olyat,hogy kifolyt volna a kaki. Nálunk sem. Mondjuk én mindig eggyel kisebb méretű úszópelust raktam rá,plusz fürdőnadrágot. Az gumírozott a combjánál is. Van olyan szálloda, ahol kifejezetten kérik,hogy csak így vidd be a babát.

Azt nem tartottam volna életszerűnek,hogy amíg szobatiszta nem lesz (az enyém speciel 3 évesen lett az), addig ne menjen fürödni. Tőlünk a Balaton 200 km! A szülőnek kell arra figyelni,hogy jól passzoljon a pelenka, plusz egy egy pár hetes babán már észre lehet venni,ha kakil. Na akkor kell kisétálni gyorsan a vízből. Viszont,ha ilyet láttam volna természetesen jeleztem volna a megfelelő embernek, és ha olyan a reakció, akkor max. oda ne megyek többet.

De ezért még nem tiltanám el magunkat a strandoktól.

2015. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk kicsi korától, sosem folyt ki a kaki. Nekem elég furcsa, hogy ez több babánál is előfordult amíg ott voltatok.

Ha tapasztaltam volna ilyet, akkor igen, nagyon zavarna.


Nagymedencébe viszont jobb helyen nem engedik be a babákat; ránk pl szóltak emiatt, amit tudomásul is vettünk :-)

2015. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nálunk ha ilyen van, és le kell engedni a medencét, a szülőknek kell kifizetni a vízcserét. Mióta ezt bevezették, a szülők is jobban figyelnek.
2015. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!