Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg kell tanítani azt, hogyan...

Meg kell tanítani azt, hogyan másszon a baba a lépcsőn lefelé?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz 10 hónapos, nemrég elkezdett mászni, meg már fel is állt. Az a gondom, hogy a lépcsőn arccal előre jön le, pedig nagyon sokszor megmutattam neki, hogy háttal másszon. Mondogatom, hogy fordulj meg, megfordítom, és onnan szépen tolja le a kis lábait. De akkor ez miért nem megy magától? Vagy egyszer csak rájön?
2015. júl. 23. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani. Mindig megfordítod, egy idő után már elég lesz a "fordulj meg" parancs, még egy kis idő után meg már tudni fogja magától. Most kezdett el mászni, neki az a természetes, hogy fejjel előre mászunk mindenhova, hiszen honnan tudná hogy különben leesik, ha még soha nem esett le sehonnan? Ugyanígy meg kell neki tanítani, hogy másszon le az ágyról, vagy később a mászókáról.
2015. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ilyenkor tanítottam meg neki, mert az ágyról is arccal előre mászott volna le.

Elkezdtem megfordítani és megmutatni neki, hogy tolasson le. Mielőtt neki indult volna mindig megkérdeztem, hogy "Hogy kell szépen lemászni?", majd megfordítottam és letolatott, én meg megtapsoltam, ez tetszett neki. Később már a "Hogy kell szépen lemászni?" kérdésre már magától fordult és tolatott, majd szép lassan elmaradt a taps, mire ő elkezdett tapsolni...:D Nehogy már lemaradjon. Szóval pár hét alatt belejött. Már esze ágában nincs arccal előre lemászni. Lépcsőnk nincs, de gondolom, ugyanezt a módszert alkalmaznám.

2015. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!