Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet ér érdemes egy két...

Mit lehet ér érdemes egy két hónapos babának tanítani?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
rengeteget beszélni hozzá úgy, hogy a szemébe nézel és énekelsz neki. Én legalábbis énekelek a mai napig igaz már együtt mert már 3 éves és nagyon szereti a zenét éneklést.
2013. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Mire gondolsz?tanitani semmit,max. téged figyel...
2013. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Beszélj hozzá sokat, mosolyogj, akár grimaszolgass kicsit. mi naponta 2-3x tornázunk, amit nagyon szeret, olyankor mindig nagyokat nevetgél (ő 3 hónapos, de már egy hónapja csináljuk). Mutogass neki színes dolgokat, tükröt. Ha meztelen a teste, akkor különböző tapintású anyagokkal simogthatod, ami fejleszti az érzékeit. De persze ének is, zenehallgatás.


Ajánlni tudom a Babamóka c. könyvet, ahol hónapos lebontásban vannak 1 éves korig a készség-és mozgásfejlesztő játékok leírva képekkel, baba jóga stb. Rendkívül hasznos, ha valaki tudatosan szeretné fejleszteni a babáját.

2013. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Én ezt használom, nagyon szeretem!

2013. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Bocsánat, de megtudhatnám, hogy miért lett egyedül az én segítőkész válaszom leértékelve? Komolyan kezd elmenni a kedvem attól, hogy bárkinek jóindulatúan válaszoljak...
2013. márc. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én senkit nem értékeltem még! Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Van esetleg olyasmi is, amit tudományosan is igazoltak, hogy hasznos?
2013. márc. 12. 10:04
 7/9 sumergo ***** válasza:
Tudományosan igazolták ,hogy az ilyen kicsi babának nem a tanítgatás a fontos, hanem az, hogy szeressék és gondoskodjanak róla. Babusgasd minél többet, a közelség számukra nagyon fontos, persze közben énekelhetsz is neki, de a lényeg a testközelség! :-) A többi ráér később is!
2013. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor nálunk megáll a tudomány. Rengeteget babusgatom, ölelem stb, de nem értem, hogy ez miért zárná ki azt, hogy közben fejlesszük is? Nem szorzótáblát tanítok neki, hanem játszunk, amiket nagyon élvez. Már átalussza az éjszakákat, ezért nappal szinte végig ébren van, igényli a foglalkozást, nem csak azt, hogy ölben legyen! Nagyon kíváncsi és ezt ébren szeretném tartani benne. Szerintem a szülők kicsit túlértékelik magukat mostanság. Nem. A gyereknek nem csak arra van szüksége, hogy ölben legyen (arra is), hanem az egészséges kíváncsiság arra ösztönzi, hogy megismerje a világot. Ha már tud mászni vagy járni, ezt már magától is meg tudja tenni, ilyenkor még csak segítséggel. De pl. az a hatalmas mosoly, mint amikor meglát vmi érdekeset, amit én mutogatok neki, az fantasztikus. Vagy mennyit nevet, amikor tornázunk stb.


[link]


amúgy ezt ajánlottam. Nagyon alapos, mert nemcsak a gyakorlatokat írja le, hanem tudományosan is megindokolja, hogy mi melyik készséget fejleszti és miért. A lepontozásokat meg nyugodtan folytassa, akinek jólesik. megszoktam :)

2013. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:

"Szerintem a szülők kicsit túlértékelik magukat mostanság."

Ezzel tökéletesen egyetértek. :-D

2013. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!