Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk nem működik az...

Csak nálunk nem működik az álometetés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos és nemrég megpróbáltuk este 11 -kor megetetni ,mert a suttogó szerint így reggelig alszik ! A babám pedig így is ébred 3-kor aztán 5.30 -kor ! Valamit rosszul csinálok ? Esetleg a fürdést kellene (7 ) óra áttennem ? Vagy más miatt ébred?
2010. márc. 6. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne könyvre hallgass, hanem a gyerekre! A Suttogó sem alkalmazható minden gyerekre, hisz mindegyik egyéniség. Hiába akarják sokan ráhúzni a ma mindenhatónak kikiáltott módszereket a saját gyerekükre, ha az nem úgy működik :))
2010. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne a könyv szerint etess. Amikor éhes lakjon jól, ha éjjel felébred akkor éjjel is etesd meg. Nem attól fogja átaludni az éjszakát, mert a Suttogó szerint csinálod. Mindent csak ösztönösen, egyszer csak átfogja aludni az éjszakát, ha majd ő úgy látja. Az én lányom csak 1 éves korában aludta át, viszont a kisfiam most négy hónapos, de néha nagyon hosszúkat alszik éjjel. Szóval gyereke válogatja.
2010. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell egy 6hónapos babával szemben követelményeket felállítani?? Hiszen nemrég született!!
2010. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Abszolút megértelek. Nálunk is 6 (illetve majdnem 7) hónaposak a gyerekek, és az utóbbi időben nemhogy javult volna, inkább romlott a helyzet, már ami az éjszakai evéseket illeti.

Úgyhogy barátnőm tanácsára mi is kipróbáltuk az álometetést. Egy hétig csináltuk, voltak rosszabb és jobb esték. Mi éjfélkor etettünk,mert ha előbb tettük, már 6-kor fent voltak. Így viszont nekünk kellett éjfélig fennmaradni vagy felébredni, és kb az 5-6. napon az éjféli etetés után már 4-kor megint ettek, 7-kor már fent voltak :-(

Tegnap este azt próbáltam ki, hogy vettem a DM-ben biokölest, ebből tettem a vacsorára kapott anyatejbe, hogy egy kicsit kalóriadúsabb, "nehezebb" legyen a vacsora.

Negyed5-ig aludtak (9-től), aztán fél9-ig. :-)))

Ez persze csak 1 éjszaka, de én újjászülettem (10 után már aludtam).

2010. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Lehet hogy nem elég tápláló már neki a tápszer,nem?
2010. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én is próbáltam az álometetést,de amikor a kisfiam nem akar enni,akkor résnyire összezárja a száját és nem hajlandó bekapni a cicit.úgyhogy ennyit az álometetésről.
2010. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

egy 6 hós gyerek miért nem alussza át az éjszakát??

A fiamat 1 hósan szoktattam le apával közösen.

Egyszer amikor sírt, apa ment be hozzá éjjel, annyi teával, mint amennyit enni szokott, és másnap újra, de már csak a felét itta meg. Azóta minimum 12 órát alszik éjjel, most 17 hónapos! 4kg-os gyereket nem kell etetni éjjel, meg kell tanulnia, minél hamarabb szoktatod rá, annál könnyebb lesz mindenkinek! És ugyebár később már sokkal jobban ragaszkodik a szokásaihoz. A család minden tagjának ez (lenne) a legjobb.

2010. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gondolod ,hogy ha teát adok neki ,akkor nem fog enni ébredni ?
2010. márc. 6. 12:47
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó válaszoló milyen büszke rá, hogy a 4hetes babáját teával tömte...

Undorító egy akkora babát megrendszabályozni, hogy a "kedves anyja" jól kipihenhesse magát?! Egy akkora babának nem is kéne tudnia még hogy mi az a tea! Minek szül az ilyen, ha nem képes éjjel megszoptatni??? Ezzel nem büszkélkednék a helyedben!

2010. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kerdezo, en a "teaval tomo" valaszolo vagyok; nalunk bevalt, igazabol mar az a teny, h nem Te kelsz fel hozza, hanem apa is meghokkenti-nem kicsit.

(Annyi, h en 6 hosan mar etettem 2szer, egyik gyumi masik fozi, lehet emiatt lesz nektek nehezebb! Probalkozni lehet!


Kedves utolso, kepzeld, mar jon a masodik is hamarosan.

Tudod, mindenki ugy alakitja az eletet, ahogy akarja, es minek is tagadjam, hogy mindenki boldogabb, miota atalussza az ejjjelt!

Es a masodiknal is pont igy fogok tenni.

Nem tudom, szultel-e mar, ejszakaztal-e mar. Valaszodbol itelve nem.

Amiota atalussza az ejjelt a fiunk, kiegyensulyozott, egeszseges baba, 16 hósan 12 kg, 90 cm.

A fiamnak komenyes teat adtam, bocsi tomtem!, igenis jot tett neki, hiszen hasfajos volt. (szerinted te mit kaptal anyukadtol anno???)

Nem mellesleg 9 honapig szopizott, de ahogy kibujt az elso foga, elutasitotta.

Majd ha szulsz meglatod milyen mosott szarnak lenni hetekig, es majd gondolj erre a par praktikara.. minden ismerosom, akinel ilyen gondok voltak, megcsinaltak, es rendesen alszik a gyerek, mindenki boldog.

Es tudod, jo anya vagyok, jol nevelem! Nem hisztis, rendesen eszik, alszik, nincs egy szavam sem ra, masoknal tudom, sok a problema, vagy az alvas, vagy az eves nehezkes. Es meg annyi, h a vedonom mindig hozzam kuldi a tanoncait, gondolom nem veletlenul, hanem a kiegyensulyozott fiunk miatt!

2010. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!