Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól tettem hogy felkerestem...

Jól tettem hogy felkerestem egy Dévényes gyógytornászt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3.5 hónapos most. 2 hónapos korától feltűnően csak az egyik oldalra forfult. 3 hónaposan ortopédián annyit mondtak forgassuk és az inget az inaktív oldalról érje. Gyermekorvos ugyanezt mondta. De èn nem tudom forgatni, abszolút csak egyik oldalra fordul, hiába próbálkozom, inkább az üres falat nézni, nem a játékokat. Felhívtam egy Dèvényest, kaptam is jövő hétre időpontot. 5000 egy alkalom.. erre mondták nekem többen hogy persze hogy kell majd a kezelés, lehúzás stb. De ha egyszer látom hogy "baj" van? Ne mondja nekem senki hogy normális ha csak egyik irányba fordítja a fejét hónapok óta. Akkor inkább ne a pénzen múljon.. szerintetek?
2015. júl. 24. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
jól tetted, vinném én is, Dévényeshez vagy bármilyen más szakemberhez/másik orvoshoz, míg valaki nem ad rá magyarázatot (jobb helyeken a gyerek orvos irányít oda ahova kell, az én lányom 11 hónaposan éppen hogy ült, de már ezért "elzavartak" a helyi alapítványhoz felmérésre, én pedig boldogan vittem)
2015. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan az a véleményem, hogy te vagy az édesanyja, te érzed, te tudod. Addig kell menni, míg ki nem derülnek a dolgok. Ha baj van, segítenek, ha pedig nincs, akkor max lehúznak, vagy a másik opció, hogy azt mondja a dévényes is, hogy felesleges a fejlesztés.


Persze fontos a szakemberek véleménye, értem itt a házi orvost és az ortopédust, de ők is tévedhetnek. Ha úgy érzed, cselekedj, ezt kell megtanulni, ha gyereke lesz az embernek. Remélem megnyugtat a dévényes is és minden rendben lesz. Minden jót kívánok!

2015. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártunk.Szolnokiak vagyunk.Ezt csak azért írom, mert nálunk a Dévény torával foglalkozók úgy szokták, hogy az első találkozás alkalmával felmérik ,h egyáltalán mi is a helyzet. Készülj rá,h ez nem simogatós átmozgatás,hanem keményen bánnak a picivel (már amennyire lehet). Nekünk megmutatták,hogyan mit csináljunk vele, 3 hét múlva kellett volna újra mennünk,ha nincs javulás. De volt, ezért nem mentünk.

Jól tetted, hogy bejelentkeztél!!egyébként, csak halkan jegyzem meg....:

[link]

2015. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Dévényes nem fog lehúzni, nem fogja azt mondani, hogy járjatok, ha nincs baj, mert akkora a túljelentkezés, hogy nincs szükségük erre.

Viszont ha gond van, azt jó, ha tudjátok és minél előbb megoldják. Ha pedig nincs, akkor legalább megnyugodhatsz.

Nagyon jól teszed, hogy elviszed!:)

2015. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az utolsót megerősítem, nekem is 3 hétre előre kellett időpontot kérnem..

1-es

2015. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na most fordul vagy a fejét forgatja, nem mindegy. Ha a feje csak az egyik irányba fordul az tényleg ad okot némi aggodalomra. De ha fordulni (vagyis hátáról az oldalára például) csak az egyik irányba forog az nem baj.

Ettől függetlenül jól tetted, ha neked ez a megnyugtató, inkább mondja azt ő is hogy csak késztetni kell mintsem később nagyobb baj legyen.

2015. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem csak egy irányba néz, hason is, háton is. Nem arra értem hogy mondjuk hasról hátra átfordul. Azt még nem is néztem mert csak 4x csinálta. Nagyon nagy lemaradásai biztos nincsenek sztem mert eléggé ügyesen tartka magát, kinyomja magát meg pl. hogy 2.5 hósan átfordult már. Na majd meglátjuk mit mondanak az okosok. Köszi a válaszokat :)
2015. júl. 24. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is csak megerősíteni tudom, amit már írtak, hogy a Dévényes nem fogja feleslegesen kezelni a babádat. Ha kell neki a fejlesztés akkor kaptok időpontot, ha úgy ítéli meg hogy nincs rá szüksége, akkor nem fog visszahívni.

Mi is jártunk a kislányommal, csodákra képes a módszer!

2015. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!