Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befelé forduló lábfej 3...

Befelé forduló lábfej 3 hónapos babánál? Nektek volt ilyen? A sima tornáztatástól elmúlt? Keressek magán úton gyógytornászt, ha a kórházból nem küldenek?

Figyelt kérdés

Valószínű a méhen belüli életből származik neki, faros baba volt. Tegnap voltunk a 3 hónapos csípőszűrésen, a csípője rendben de a bal lábfeje befelé fordul. A doki mutatta hogyan tornáztassam neki minden pelenkacserénél, de szerintem gyógytornász jobban értene hozzá. Két hónap múlva kell visszamenni, ha addig nem javul kap rá szandit.

16án megyünk ultrahangra, szerintetek próbáljam rávenni őket hogy küldjenek gyógytornára?

Nem szeretnék szegényre olyan szandit adni, persze ha muszáj akkor hordjuk majd.

Gondoltam, ha nem küldenek gyógytornára akkor keresek egy magán gyógytornászt, legalább egy párszor mutassa meg hogyan kell jól masszírozni, tornáztatni.



2014. szept. 5. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A lanyom ugyancsak faros volt es a bal labfeje befele fordult. Annyi hogy tornaztattuk pelusozasnal es este furdes elott/utan, fel1,2 evesen vinnem kellett ortopediara kontrollra es minden rendben volt. Ijeszto volt a latvanya, de helyrejott.
2014. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A keresztfiamnak is "elnyomódott" az egyik lábfeje méhen belül. Befelé forduló, de most nem emlékszem, hogy melyik. Nem is ez a lényeg. Ő már 3,5 éves gyógycipőt hord, amit az ortopéd orvos szerint kb kamaszkoráig hordania kell. Nem motorozhatott, nem futóbiciklizhetett.

Nála ott kezdődtek a gondok, hogy későn vették észre. 8 hónapos volt, eljártak Dévényre is, de 1 éves kora után szinte megállt a javulás. Addig viszont szépen alakult.


Szóval én azt mondom, hogy mutasd meg egy Dévényesnek, 3 hónaposan még nagyon időben vagyok. Ha esetleg kezelés kell, ha minél korábban kezditek, annál hatásosabb.

2014. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek újszülöttként a kórházi gyerekorvos és az 1 hónapos szűrésen az ortopédus ugyanúgy - gondolom - ugyanezt a "tornát" javasolta (külső talpél cirógatása felfelé, hogy reflexből kifelé fordítsa a bokáját). Most 4 hónaposan már nagyjából rendbe is jött, legalábbis én úgy látom.
2014. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mindenkepp elmennek egy gyogytornaszhoz, hogy jol begyakorold a tornat. En lanyom bokajat is tornaztatnom kellett szuletesetol, 6 hetes korara rendbejott. De nekem mellett harom alkalom mire meg tudtam tanulni a tornat, megha nem is volt bonyolult, de jobb ha latja szakember hogyan csinalod.
2014. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont a gyógycipőktől szeretnèm menteni, mindenféleképpen ragaszkodni fogok gyógytornához, ha máshogy nem megy akkor fizetek egy magánt.
2014. szept. 9. 20:58
 6/6 A kérdező kommentje:

3 orvosnál jártunk, mindegyik csak azt mondta tornáztassam, de egyik sem adott volna beutaló gyógytornára, bár a védőnő azt mondta ne vigyem a kórházba, mert ott minden baba kalici vagy rota vírust kap.

Pénteken megyünk MAGÁN úton gyógytornászhoz.

2014. szept. 17. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!