Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem forog oda-vissza, de...

Nem forog oda-vissza, de kúszik, másnak is volt így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 5 hónapos korában kezdett el a hátáról a hasára fordulni jobbra és balra is. Ezt azóta tökélyre fejlesztette, viszont mai napig nem fordul vissza a hasáról a hátára és már 6,5 hónapos. Viszont ma elkezdett kúszni. Másnak is volt így? Utána a visszafordulást csinálta vagy teljesen kimaradt? Ez nem baj? Egyébként nem igazán szeret háton lenni.

2015. júl. 26. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

szerintem nem jó, ha ilyesmi kimarad, én Dévény tornára vittem az enyémet, maikor előbb állt+ment, mint ült, 2-3 alkalom kellett

jobban éreztem magam én is, nem aggódtam, és ő is "megtanult" ülni

2015. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanez volt nálunk is. Fél evesen nem akart fordulni. Probalkozz vele nálunk egyszer sikerult. Teljesen beorjittettek a vedonok. Jegyzem 7 hónaposan mar kúszott és 8 honaposan már butorok menten közlekedett. Ez az egy fordulás maradt ki. Jegyzem es köszönöm 3eves beszél okos nagylany aki ősztől ovis. Semmi baja nem lett. Ertem en hogy sokan a dévényt javasolják de a kúszás fontosabb lépcső mint a forgás. A kuszasnak nem szabad kimaradni. Vannak lustabb picik.
2015. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Az kimaradt hogy a kuszasert is piszkaltak hogy koran csinálja nem en erőltettem. Ha kepesek rá akkor eros. A kuszas erősíti a jobb bal agyfelteke kapcsolatát. Ne aggódj hamar kuszasbol állás lesz. Majd bepotolja a forgast. Nem minden gyerek olyan mint a szakkonyvek.
2015. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is ez volt.

Hátról hasra fordult, de vissza nem. Aztán kb 2-3 alkalommal visszafordult (kb 6,5 hónaposan), de utána megint nem. Elkezdett kúszni, majd felállt 8 hónaposan. Mi jártunk dévény tornára, ahol a gyt nem aggódott, azt mondta a hasra fordulás a fontosabb. A lányunknak nincs motivációja, nem szeret háton lenni, ezért is nem fordul vissza. Ha nagyon akarja megfordul most 9 hónaposan, de nem igazán szokta csinálni (szinte soha)

Ha nagyon aggódsz, akkor menj el dévényeshez.

2015. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az offért, de miért kellett a dévény torna? lehet, hogy bajt csináltam, hogy nem vittem? A fiam 7 hósan felállt, 9 hósan egyedül járt, de sosem mászott. Most lesz 6, teljesen egészséges. Később lehet emiatt baja?
2015. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, miért kellet lepontozni? :O én kérek elnézést, de inkább elvittem a lányomat, minthogy később meg ne lehessen rajta javítani...ártani sosem árt...
2015. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5- os. Egyetertek veled. En sem vittem és a gyerek orvos sem mondta. Ki kelletz várni a 8hos kort. Nem mindenki egyforma. Mondom nalunk csak ez az egy maradt ki. A dévényt csak az extrem helyzetnel ajanljak. Nem baj aki elviszi de ha kuszik es mas mizgasdejlodes is megvan akkor nem viszem hiszen vannak lustabb gyerekek. Meg vannak olyanok akik nem engedhetik meg maguknak pluszba ha meg nincs rá nyomos indok ez ertheto. Még egy példa. A húgom 17eves. Sose mászott kúszott. Igaz o fordult de a maszas mint fontos tényező kimaradt és lusta volt menni is. 18hónaposan indult el. Köszöni okos sportmanias. Örökmozgó. Deveny tornarol nem hallott. Mindenki szive joga mikor kihez viszi a gyereket. En nem bantam meg. A sajat ütemébe fejlődött. Pedig ez az egy fordulas kimaradt. 2es
2015. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös mi más miatt jártunk dévényre (4-es vagyok) 2,5 hónapos korától. A lányunk nem maradt meg hason, folyton üvöltött és nem akarta rendesen emelni a fejét hason. + volt egy enyhe c-tartása.


A mászás kimaradása nem okoz feltétlenül bajt, de lehet később pl tanulási nehézség, dislexia...stb. De hangsúlyozom, nem feltétlen lesz gond.

2015. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tapasztalatokat. Megnyugodtam kicsit. Voltunk Dévényes gyógytornásznál pont a héten csütörtökön, ő egyenlőre csak feladatokat adott amiket csináljunk, most voltunk állapot felmérésen és azt mondta, hogy ha 2 hét múlva sem lesz változás akkor jelentkezzünk nála és elkezdi a kezelését. De most nem adott időpontot, amit jó jelnek gondolok. Azért vittem el, mert már majd 2 hónap eltelt hogy nem akart visszafelé fordulni. Bár ha jól belegondolok 1-2 alkalommal visszafordult de szerintem azok csak véletlenek voltak, nem direktből csak átbillent. :) És nagyon nem szeret háton lenni. Csak addig van el háton amíg szórakoztatjuk, lekötjük a figyelmét. A zenélő forgótól is hamar búcsút vettünk mert nem érdekelte. :)
2015. júl. 26. 13:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban a baba 6 hónaposan fordul (a tiéd 5 hónaposan), a hátáról fordult a hasára (utálta a pozíciót, tett ellene) és most 6,5 hónaposan kúszik! Mi a baj? A normát túlteljesítette a kúszással! A Dévény-torna meg konkrétan a letapadt izmok felszakítását! eredményezi! Nektek ez nem kell! Mielőtt túlparáznád, ő már vidáman totyogni fog! Amúgy a Dévény-torna, szerintem, abban az esetben megfontolandó, ha kábé már fejre álltál igyekezetedben és a 4 éves gyereked még mindig nem akar felállni!
2015. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!