Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad kamillateát itatni...

Szabad kamillateát itatni minden nap a 2 hónapos kisfiammal? Az lehet, hogy az Espumisantól tud kakálni?

Figyelt kérdés

Problémáink voltak a kakával, mert sűrűbb tápszert kell ennie reflux miatt, viszont egy hete minden nap óramű pontossággal reggel kakál (még mindig keményke a széklete és formált, de minden nap van!!!!!!!!!!!)Adom neki az Espumisant mert eléggé fájdogált a hasa és naponta megitattam vele gyengére főzött kamillából, olyan 40-50 ml-t. nem tudom, hogy valamelyik szer segít vagy esetleg lehet, hogy magától beállt a picikémnek a dolog. Kakálás előtt viszont nagyon sírdogál, látszik, hogy nagyon rossz lehet neki, viszont a folyamat alatt és utána nagy az öröm, játszunk és mosolygunk!Napközben azonban az Espumisan ellenére megint fájdogál a hasa, sokat sírdogál és olyan nagyokat szellent. A kamillatea okozhat ilyet? Próbáljak meg áttérni 2 napig pl. a Gripe Water-re? Olyan tanácstalan vagyok, mert úgy örülök, hogy most legalább kakál!


Köszönöm előre is a segítségeteket!!


2008. szept. 5. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden képen a tápszer fogja meg a hasát.Mi is 2hósak vagyunk de anyatejesek,nekem most pl reggelre 3szor kakilt és nem kemény a széklete.A kamillának van hashajtó hatása inkább azt add neki mint az espumisant csak nem tudom nem fogja e megszokni ha minden nap kap és lehet utána már magától nem fog tudni kakilni.gyerekorvostól kérdezz rá.
2008. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kisfiam is refluxos tápszert eszik most 5-hós és neki is fájt a hasa meg a kakival is gondok voltak mint nálatok.Én kamillateát adtam neki mindennap ha már nagyon sokáig nem kakilt akkor megitattam vele jó 40ml-t megcukroztam mindig és 1.5 óra múlva biztos volt hatása.Nekünk is fájt a hasa az espumisant mi is próbáltuk nekünk nem jött be.Úgyhogy én nem adtam neki semmit,az angol víz sem jött be nekünk.De próbáld meg hátha neki jó lesz és nem fáj a hasa.Szerintem itt csak az idő segit 3-hó után nekünk elmúlt a hasfájása egyik napról a másikra.Kamillateát adj neki,de ne filtereset főzzél.A kis gyomrát is megnyugtatja a tea.
2008. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek szerint nyugodtan itathatom minden nap kamillateával, nem lesz tőle baja! Mindenhol azt olvastam, hogy nem szabad, mert allergizál, a férjem szerint lehet a hasa is ettől fáj (mondjuk sokat tudhat róla :-)!), meg hogy csak akkor kell adni amikor nem tud kakálni, nehogy kilúgozzam a bélflóráját (ezt speciel a védőnő mondta, de fogalmam nincs mit akart ezzel mondani), azzal tisztában vagyok mi az hogy kilúgozás, de nem értem mi köze van a kamillának hozzá?
2008. szept. 5. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pont itt írták,hogy a kamillát csak 2hétig szabad egyfolytában adni, mert ártalmas a bélflórára. Hát nem tudom...Mi is nehezen kakilunk, de a kamilla sem segített. Nektek, több szerencsét!
2008. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!