Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fér mindez bele egy...

Hogyan fér mindez bele egy anya életébe?

Figyelt kérdés
Szerintetek azok a nök, akik nöként is (külsöre) topon vannak, szuper anyák, és a háztartást is tökéletesen vezetik, ja és persze a férjükkel is tökéletes a házasságuk, dolgoznak és jól végzik a munkájukat (mondjuk valami komoly beosztásban) szóval ez hogyan fér bele egy ember életébe?Ugye a külsöségek: szoli ,pedikür,manikür,kozmetikus,edzés,fodrász,háztartás fözés,mosás,teregetés,takaritás,emelett egész nap melo,utána gyerekkel foglalkozni,figyelni hogy ne vegyen semmit a szájába,tanulni vele ha nagyobb,utána még a férjjel hancurozni?én ezt nem értem.ne azt irjátok,hogy sokan otthon oldják meg ezeket a dolgokat,mert nagyon sok nönek van mükörme,és szolizik,mindig tökéletes a haja(ezeket nem otthon csinálják nyilván)Csak nekem felfoghatatlan ez?Ja negativ kommentelök kérem ide ne irjanak!Köszönöm elöre is.
2015. júl. 29. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
76%
Ha van segítsége akkor simán belefér.
2015. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
34%

Nekem segítséggel se fér bele, kedves első válaszoló és kedves kérdező!

lehet, én csinálok valamit rosszul :O

de mikor anno azt mondta az óvónő, hogy ha haza érek a munkából akkor tegyem félre a házimunkát, és a gyerekkel legyek, mert igényli....

akkor a 10 órás fizikai munkát végző páromnak kéne takarítania vagy fogadjak bejárónőt? :O

2015. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
hát ez a segitség olyan dolog hogy egy pici gyerek még az anyját igényeli,föleg ha kiskorától ö volt vele a legtöbbet.legalábbis nálunk ez igy van igaz még csak másfél éves.Én nem tudnám lepattintani a gyereket állandóan csak azért mert arerobic,fodrász szoli stb.(meg nem is akarom)Szóval ez a gyerektöl is függ mennyire anyás.Meg azért minden egyes ilyen kiruccanásért 1000 Ftos órabér a babysitternek?Hát azért az se semmi.Az én gyerekem nem ül meg amig a körmömet csinálják magammal vinni tehát nem tudom.Viszont a babysitterrel se akar annyit lenni.Akinek anyukája nyugdijban van és a gyerek megszokta szereti és nem kell neki óránként 1000 Ftot fizetni.Talán ott még el tudom képzelni...de azért az elég ritka...
2015. júl. 29. 11:15
 4/72 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es!Én még nem dolgozok jövöre kezdek de már most rettegek hogy este hogyan fog beleférni a gyerek háztartás férj és még én magam is....De azért azt az ovónöt se értem aki ilyet mond?Szerinted neki nincs gyereke?Nem tudja hogy háztartást is kell végezni van egy férjed is stb...?
2015. júl. 29. 11:19
 5/72 anonim ***** válasza:
Szerintem minden területen képtelenség jól teljesíteni. Valahol van gikszer, csak ez sokszor a kívülállónak láthatatlan, mert a színfalak mögött zajlik. dédmamám mondása: kislányom, gondja mindenkinek van. Ha batyuba tenné és kiakasztaná a kapura senki sem vinné el, mindenki csak a sajátját hordozza. De a batyuja mindenkinek jól tele volna.
2015. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
88%

Azért remélem kérdező tudod, hogy ilyen anya nem létezik?:)

Olyan nincs, aki minden téren, amit itt felsoroltál, az mindent teljesít és tényleg mindenhol toppon van.

És nem látsz bele az ilyennek tűnő anyukák mindennapjaiba, így nem is tudhatod, mi is megy ott valójában.

Én azt gondolom, hogy ott, ahol ezt látod, ott anyagilag is nagyon jól élnek, vagyis megteheti, hogy fizet azért, hogy minden rendben legyen. Gondolok itt arra, hogy biztos, hogy az ilyen anyuka nem megy haza a munkából és nem főzőcskézik minden nap, hanem vagy úgy rendelik, vagy főz valamelyikük szülője, vagy elmennek valahová enni. És nem, nem gondolnám, hogy az ilyen nekiáll és kitakarítja minden héten az egész lakást, hanem inkább fizet valakinek, hogy takarítson helyette.

És szerintem vagy van nagyszülő, aki sokszor bevállalja a gyereket, vagy bébiszittert fizet.

És ha egész nap dolgozna, háztartást vezetne, meg még eljárna szoli, fodrász, műkörmös, fitneszterem, stb., akkor tuti, hogy nem lenne ideje annyit foglalkozni a gyerekével sem, illetve lehet, hogy kívülről úgy tűnik, hogy rendben van a szexuális élete, de vajon a valóságban is rendben van? Nem biztos.:)

Szóval én azt gondolom, hogy akit te leírtál, olyan nő, olyan anya nem létezik, aki ezt mind képes a saját erejéből, megfelelő anyagi háttér nélkül megcsinálni.:) Ja, és mindezt tökéletesen.:)

2015. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, szerintem egy jól összerakott napirenddel, ha mindent nem is, de sok mindent meg lehet csinálni. A párodat bevonva. Másfél éves gyerek már nem csecsemő, nyugodtan rá is lehet bízni ismerősre egy-egy órát! (akivel jó a kapcsolata, szereti a kicsi) Nem szabad a gyereket kisajátítani, neki is az a jó, ha többen szeretik.

Műkörömre nem járok, mert nem telik rá jelenleg, de az első gyerknél, ez havonta egy alkalom volt. Akkorra tettem, amikor a párom otthon volt és átvette a kicsit.

Edzés heti 2-3 alkalommal volt vagy hétvégén, vagy este. Így le tudtam adni 20 kg fölösleget, aminek a párom nagyon örült. Háztartás: mindig folyamatosan végzem. A gyerek mellett is. Egy-egy helységet áttörlök, ez pár perc. Ott, ahol vagyunk poszívózok. PÁr perc. Kupit nem hagyok. Játék után összedobálok mindent egy játékdobozba. Ez kb 2 perc. Mosást a mosógép csinálja, a teregetést gyerek mellett elvégzem. Ha túl aktív, akkor alvásidőben. Főzni este szoktam, valami gyorsat. Vagy rendelek a teletáltól. A hajam soha nem volt és nem is lesz tökéletes, mert ilyen béna genetikailag. DE sokat segít, hogy jó fodrászhoz járok, ami után nem kell járnom hónapokig és nem kell beszárítanom a hajam sokáig, mert kitűnő a vágás.

Nem vagyok szuper anya. Elfáradok, én is tudok hisztis lenni már estére, néha unom a monotonitást. ILyenkor szervezek programokat. ESte viszont a páromé vagyok. Nálam 8-kor villanyoltás a gyerekekenek. 8-11-ig van 3 óránk.

2015. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
46%

ugyan nem járok se szoliba se műkörmöshöz (nem idő hiány miatt csak nem szeretem az ilyesmit), azért eléggé kézben tartom én is a dolgokat:

felkelek mindennap 6.30-kor, legkésőbb, és nem reggelizek, vagy ha igen, akkor nem ráérősen hanem gyorsan...közben csinálom a férjem reggelijét, a gyerek reggelijét, 10 óraiát, ezzel 7.00-ra meg is vagyok. Utána kel a gyerek, és délelőtt gyakorlatilag egyedül játszik (1 éves) néha azért oda ülök mellé vagy énekelek neki, zenét hallgatunk, de alapvetően ez az önálló játék ideje, ilyenkor én főzök, mosok, kitakarítok...Ez elviszi a délelőttöm. Amikor alszik délelőtt, kimegyek a kertbe. 400 nm-en van veteményesem, ez napi egy órát elvesz az időmből.

Délben eszünk, és utána pihenni szoktam, meg játszani vele, kb. délután 2-ig. Utána egy órát megint házimunkázom, ő meg játszik - kitakarítok mindennap egy dolgot! egy polcot...a hűtőt...egy ablakot lemosok...szóval mindennap egy valamit megcsinálok. Így nem halmozódik semmi.

Ha délutáni szunya van, akkor addig én nem pihenek, hanem előveszem a tankönyvet, mert iskolába is járok (felnőttképzésre). Amíg alszik én tanulok. Ha felkelt uzsizunk, és megyünk sétálni, vagy tornázom vele, ez nekünk a sport (a kert mellett, így jó sokat fogytam, kívülről olyan mint ha mindennap kondiba járnék :)),

ha hazaértünk, vacsi, közös játék, apa is itt szokott hazaérni és akkor én csinálom a vacsit, vizet engedek a fürdéshez, és ha a lányom lefeküdt, akkor szoktam heti két alkalommal szépítkezni: pedikűr, hajmosás, borotválkozás ilyesmi.

Hát így vagyok én kívülről tip-top, vagy nem vagyok, nem tudom, a környezetem elismer, azt mondják nem értik hogy fér ez bele gyerek mellett nekem.

Én nem mondom, biztos hogy vannak olyanok, akik több időt szánnak a gyermekükre, én úgy tartom, hogy egy gyerek az ideje felében azért legyen önálló, tudjon egyedül játszani, pláne ha testvére is van. Persze, nekem ebben van egy hatalmas segítségem: a lányom, hiszen mindez nem működne, ha nem lenne ilyen nyugodt baba. Na de ezt is meg kellett neki tanítani egyszer.

2015. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
Ilyen tökéletes nő,amiket leírtál róla.. sztem nem is létezik. :) Valahol mindegyikőnk ,,sántít,, picit. Én pl. jól főzök,minden nap meleg ebéd,vacsi... rend van és tisztaság,3 kis gyereket nevelek,férjem melózik,állatok,kert,ha tudok eljárok keresni egy kis plusz pénzt. De itt ki is fújt a történet... nincs energiám szoliba,körmöshöz,fodrászhoz járni,nekem arra se időm,se türelmem.Ép ezért,nincs műkörmöm(amibe még eddig nem haltam bele végül is,és a csirke pucolásnál sem mutatna valami jól) a szolit egy kis burgonya kapálás megoldja főleg ebben a melegben.. a zsírégetés is adott. A hajamat befestetem a barátnőmmel, a hugom levágja ha kell.Szóval ápolatlan nem vagyok.. de tény,hogy nem úgy festek mint egy pláza cica. Ahhoz ez az életforma mondhatni nem ideális. A férjemről és a szerelmi illetve házas életről már ne is beszéljünk... elég nehéz mindenre és mindenkire időt szakítani.sokszor a nap 24 órája is kevés mindezekre. Szóval ha találkoztok ilyen tökéletes nővel,feleséggel,anyával,szóljatok,tanulnék tőle. :D
2015. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:

7-es, nagyon szép, amit leírtál, csak a kérdésben dolgozó anyukákról van szó. Ha én munka után hetente 3 -szor elmennék tornázni és csak 1-szer valamilyen kezelésre (fodrász, köröm, szoli, stb.), akkor mikor lennék a gyerekeimmel? Minden második nap? Mert ha nem megyek munka után sehova, akkor is leghamarabb 5-re érek haza.

Kérdező, a nap mindenkinek 24 órából áll. Ki így, ki úgy használja fel ezt az időt. Nekem lenne pénzem arra, hogy bébiszitter legyen a gyerekemmel, amíg a körömömet políroztatom, de inkább a családommal töltöm azt az időt. És itt most nem arról van szó, hogy egy anya minden szabad percét töltse a gyerekkel. Ha el szeretnék menni fodrászhoz, akkor elmegyek, de az egy-egy este. Ha mindent csinálnék, amiket felsoroltál, akkor viszont szinte minden nap kellene menni valahova. Nekem ez nem fér bele, de látom sok nőnek igen.

2015. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!