Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba tényleg gyönyört,...

Egy kisbaba tényleg gyönyört, jókedvet, boldogságot, játékosságot hoz egy család életébe?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
igen :)
2015. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
IS!
2015. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Igen, es faradtsagot, allando lelkiismeretfurdalast, aggodast, folyton hullamzik a dolog. De soha olyan boldog nem voltam eletemben, mikor a kicsim hozzambujt, beszivtam az illatat, megpuszilt, vagy az elso mosoly, az a hatartalan jokedv, amit a nevetesevel mindenkire atragaszt, az okos kerdesei, a bizalma, amivel ram nez.

Van minden, ez is olyan, mint az elet tobbi terulete, vannak rosszabb napok, nem sirom vissza a hasfajast, a fogacskakat, de jo arra emlekezni, mikor nagy munkaval eloszor felallt, mikor reggel mosolyogva ebredt, es meg hosszan sorolhatnam. 😊

2015. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt is meg sok lemondást másról, fáradtságot, felelősséget meg ilyeneket. De több jót ad azt tény, nem akarok senkit sem elriasztani.
2015. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egyedül maradtam vele már a pocakban. de nem bántam meg, hogy jött. :) néha sokkal könnyebb lenne nélküle, de érzem, belehalnék, ha most hirtelen eltűnne. nem tudom, ez így érthető?

szóval... rettegtem, milyen lesz vele, most rettegek, milyen lesz nélküle. de remélem, hogy utóbbit soha nem kell megtapasztalnom.

nagyon vidám a baba, az első hónapok nehezebbek, de mikor gurgulázva kacag, hát... :)))) mindent megér szerintem.

8 hónapos baba anyukája

2015. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez csak az igazság egyik fele, de igen, alapvetően igen.

És egy csomó negatív dolgot is, de mégsem mondanál le róla soha, mikor már itt van. Az ember hosszú időre elveszíti a függetlenségét, a spontaneitást, a pihenést, stb.

2015. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2015. júl. 6. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy gyermek igazán nagy munka, és felelösség egy embernek, egy párnak.

Mivel feleösségel vagyunk érte és igen nagy igényei vannak a babáknak, gyerekeknek, és arra vagyunk programozvais hogy ezt kielégítsük, így mindig csak gond, és munka van velük.

De amiket leírtál, gyönyör, jókedv, boldogság is jön velük.


Ismered a Forest Gump filmet, ahol Forest azt mondja, hogy az élet olyan mint egy bombonos doboz, nem tudod, milyen bombon jut neked belöle. Ez a gyerekekkel is igaz.

2015. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket is hozza. És ezek olyan mértékűek, hogy a legtöbb esetben feledtetik nap végére a szintén a gyermek által hozott kimerültséget, új tapasztalatokat saját magunkról (néha rosszakat), az aggodalmakat, a lemondást. Mindig "nyálasan" idillinek és hazugnak tartottam a hasonló mondatokat, mégis, amióta van gyerekem, én is azt vallom, hogy a legjobb karrier és társasági élet mellett is az életben a legtöbb értelme és értéke a gyermekvállalásnak van!
2015. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!