Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy másfél éves...

Mit tegyek, hogy másfél éves gyerekem ne 11 órakor aludjon el este, hanem mondjuk 8kor?

Figyelt kérdés
Mindent megpróbálok,bemegyek vele,lekapcsolom a villanyt,énekelek neki,de visit,kimászik a kiságyból és rángatja az ajtót hogy ö még mesét megy ki nézni a nappaliba.Csak azt ne irjátok,hogy zárjam be a szobába,és kapcsoljam le a villanyt,hadd hisztizzen,én ilyeneket nem tudnék megtenni a gyerekemmel.Szerintem ez elég morbid.Föleg egy ilyen pici gyerekkel.Ja amugy minden nap alszik délben másfél órát.Mégse fárad el 11 ig.Pedig sok programot csinálunk napközben.
2015. júl. 29. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
1.5 évesen milyen ágyban alszik, hogy ilyen szabad mozgástere van? A miénk 20 hós, még rácsosban alszik, így nem rohangál, max az ágyban áll fel. Én is bent maradok vele, tudja, hogy ott vagyok, de sötét van, és lefekszem mellé a szőnyegre. Aztán csendben maradok. Ha magyaráz, akkor is csendben maradok. A jelenlétemmel támogatom a biztonságérzetét, de nem beszélgetünk és nem játszunk. Ahhoz, hogy este fáradt legyen, rendszeres napi ritmus kell. Korai kelés, 7ig max., aktív mozgással teli délelőtt, nagy ebéd után alvás, és 3 után nincs alvás, csak játék. Sok mozgással, szabad levegőn. Altatást kezd 8kor, és sötétben, csendben maradjatok végig. Legyen meg az este ritmusa is, pontosan ugyanabban az időben, ugyabban a sorrendben csináljatok mindent. Előtte egy bő fél órával már nincs játék, csak meleg fürdő, halk környezet, miegymás. Nekünk bevált ez, főleg a rendszeresség része fontos, és a fix sorrend mindenben.
2015. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha eddig is 11-kor aludt el, gondolom már megszokta.

mikor kel?

nálunk 20 fürdés, 21 alvás. szerintem 20 alváshoz még korai, nagyon világos van, de ha a fürdést elhúzod - most mikor van? - könnyen lehet, hogy egyszerűbb dolgod lesz.

illetve sok kinti program, friss levegő...!

2015. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok: az enéym nem nézhet mesét. Egy percet sem egész nap. A tv nagyon rossz hatással van rájuk. Függőséget okoz. Vond meg és nézd meg milyen hatása lesz!
2015. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden nap rakd le 15 perccel korábban aludni. Fokozatosan sikerülni fog. De egy kicsit azért legyél határozottabb. Na nem azt mondom, hogy zárd be, de azért ne ő diktáljon. Ügyelj a fokozatosságra, mert egyik napról a másikra ez nem megy (esetleg drasztikusan). De ha kitartasz az elhatározásod mellett, akkor azt próbáld betartani. Szerintem ezzel a módszerrel sikerülni fog. Sok sikert hozzá!
2015. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
második vagyok, nálunk mehet a tv 2-3 órát, DE lefekvés előtt pár órával már záróra :)
2015. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

nyugot körülményeket, a leheteő legkevesebb ingert kell biztosítani elalváshoz

nem tv-zni, nem énekelni, nem játszatni, birkózni, nem diavetítőzni, stb


hanem csen, béke nyugalom, simizni esetleg a hátát.


nálun nagyon bejön az alábbi, volt hogy hosszadalmas, hatalmas sírást, nyafogást, nyűglőédst vágott el egy pillanat alatt

https://www.youtube.com/watch?v=roDi6jZwr38

2015. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne zárd be egyedül, de ne is engedd ki a szobából. Legyél ott vele, de akárhányszor kimászik az ágyból (ezt mondjuk nem értem hogyan, mert az én 1,5 éves fiam nem tud kijönni a kiságyból), tedd vissza, ha hisztizik akkor is. Mese pedig napközben sem legyen. A villanyt ne kapcsold fel neki. A fiam már egyedül alszik el este 9-kor és egész éjjel nem ébred fel. Reggel 7-kor kel. Mi betesszük az ágyába, kap cumisüvegbe egy kis teát, vagy tejet és kijövünk a szobából. Azt még halljuk, hogy kidobja a cumit az ágyból, de utána már alszik is. Kezdetektől fogva nagyon következetesek voltunk, mindig volt napirendje, amit vele együtt alakítottunk ki, az ő igényeit is figyelembe véve, de bizonyos dolgokból nem engedve.
2015. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam másfél évesen kapott leesésgátlós ágyat, azóta szabadon jár-kel (ha akar).

De az altatás szerencsére nem ilyen kínlódós. Este 8-fél9-kor van fürdés, és 9-kor alvás.


Szerintem legyetek sokat levegőn, sétáljatok, szaladgáljon, motorozzon, hogy fáradjon. És minden nap egy kicsivel korábban tedd le. Úgy talán menni fog. Ne engedd ki a szobájából, ha kell ülj oda az ágya mellé.

2015. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ferber-módszerrel megoldható lenne, 3 nap kemény és utána következetesnek kell lenni.De ez neked úgy is morbid. Szenvedjetek inkább.
2015. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mesenézés este ne legyen! Sok séta, utána kiadós meleg fürdő, vannak levendulás nyugtató fürdetők pl. Sírni nem hagynám én sem.
2015. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!