Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belőtt fülbevalót ha kiveszem...

Belőtt fülbevalót ha kiveszem (műanyag, margarétás), vissza lehet tenni?

Figyelt kérdés

Meg kellene tisztítani, 2 hete van a kislányom fülében.


Bepirosodott, picit begyulladt az egyik lyuk, gyermekorvos azt tanácsolta, hogy ki kell venni, alkohollal megtisztítani fület is. Egyszer nehezen, de sikerült leszedni a hátulját, kivenni a füléből.


Most nem merem újra, félek, hogy kilazul a hátsó ráhúzható zárórész. Ha pár napig ki -be teszem, nem fog szétesni? Nem ártok vele a fülének, ha ki-be teszem?


2010. márc. 7. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kis fülének jót teszel kimondottan!!!

Én egy kis kamilla főzettel is áttörölgetném. Ha meg kilazul a hátulja, vegyél inkább olyat, ami jobban bírja, vagy ne dugaszosat. Fontosabb, hogy a kis füle ne gyulladjon be.

2010. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi kivettük,és vissza is tettük a belőtt fülbevalót,de az én kislányomnak orvosi fémet lőttek be.

Nektek hogyhogy műanyag?

Lehet az a baj,és azért pirosodik be. Amíg rendesen be nem gyógyul,lehet hogy jobb lenne nem allergén anyagból készült fülbevalót tenni neki.


Ellenben az alkoholos fertőtlenítés csak jót tesz,hűsíti neki a fülét, szárítja a lukat és segít a bebőrősödésben,és steril lesz a fülbevaló.

2010. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem,műanyag fülbevalót lőttek be neki?Tuti az a baj,vedd ki törölgesd neki alkohollal,kamillával ls orvosi fémet vagy aranyat tegyél a kis fülébe.Ha aranyat teszel bele,nekem azt tanácsolta a védőnőm,hogy előtte 1 napig áztassam alkoholba.
2010. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Műanyag, vagy szilikon nem tudom, itt a kórházban ezt lövik be. Lehet pont azért, hogy ne allergizáljon, nem fém. Nem is volt semmi gond vele, csak nehezebben kap levegőt hátul talán a hátsó rész alatt a fül, ezért pirosodot be.

Ha ezt kiveszem, csak az aranyat tudom betenni, de akkor nem múlt el a 6 hét amíg benn kellene hagyni ezt. (most tartunk 2 hétnél)

2010. márc. 7. 15:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tenném akkor vissza a helyedben,mert látod,hogy nem jó a fülének.

Az arany nem allergizál,de a legjobb az orvosi fém.

Beáztatod egy egész napra alkoholba aztán beteszed,meglásd helyre jön a fülecskéje. De ne hagyd szenvedni,mert szegénykéne borzasztóan viszkedhet meg éghet a gyulladás. Addig is mosogad alkohollal.

2. válaszoló ismét

2010. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia nekünk is műanyag van belőve. Nyugodj meg, nem attól gyulladt be. Sőt, az arany sokkal rosszabb, mert a sok ötvözőanyag ugyanúgy allergizálhat, mint a bizsu (tapasztalat). Nem fog kilazulni, ne aggódj! Töbször kivettem már, de nem lett lazább. Esténként szoktad pálcikával alkoholozni? Mármint a fülét fülbevalóstul.
2010. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, fültisztítót jól beáztatom alkoholba, és azzal elöl, hátul lekezelem és sebhintőporral beszórom. Nem vészes, csak épphogy gyulladt, nem zavarja, ha hozzáérek sem még egyenlőre. Csak azt szeretném megelőzni, hogy jobban begyulladjon. Utolsó válaszoló, szóval akkor nem lazult ki, simán vissza lehet majd tenni a hátulját?
2010. márc. 7. 15:23
 8/12 A kérdező kommentje:
MIkor kivettem, jó erősen kellett széthúzni.
2010. márc. 7. 15:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Te is megtisztítani vetted ki? Kenőcsöt kellett valamit kennetek rá?
2010. márc. 7. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, tisztítani vettem ki. Nincs vele gondunk. Én sosem szórtam sebhintőporral, lehet hogy az pangott bele?

Próbáld ki, hogy nem szórsz rá!

2010. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!