Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos szoba megfelelő...

Hány fokos szoba megfelelő egy újszülöttnek? Nálunk 24-26 fok között van, de a védőnő szerint elég a 22. De nekem az hidegnek tűnik. Nem szeretném hogy majd megfázzon.

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Bőven elég.Nem jó neki a nagyon meleg se(bölcsőhalál kockázat).Nálunk a kislányom szobájában csak 20fok van,vékony rövid ujjú body van rajta,meg egy hosszú ujjú,és egy vékony plüss takaró.Jól alszik.7 hós.
2010. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell olyan meleg. nálunk a légzésfigyelő az első hónapban sokszor beriszatott, mert 24-25 fokot csináltunk (azt hittük, hogy az a jó), és a meleg miatt nagyon mélyen bealudt, elfelejtett levegőt venni. SZóltunk az orosunknak, és rögtön mondta, hogy bőven elég a 21-22 fok. Nyugi, nem fog megfázni, de tényleg nem jó a meleg. AZóta nem is volt riasztás.


*Sz*

2010. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyi lesz jó neki, amennyihez szoktatod. Ha 24-hez, akkor annyi, ha 20-hoz, akkor annyi. Minden megszokás kérdése, mint a felnőtteknél. Nálunk épp 20 fok van, és semmi baj vele.
2010. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!Kicsit meleg,valóban.A 20-21 fokos hőmérséklet a legjobb alváshoz.(hallottam már 18-at is,na de az már a másik véglet,túl hűvös)

Ne aggódj,nem fog megfázni,ha kellően beöltözteted!Tényleg fontos,hogy ne legyen fullasztó a levegő körülötte,a frissebb levegő egészségesebb szundi közben.

Mi az alvás előtt mindig átszellőztetjük (korábban is,míg újszülött volt a babánk) picit a szobát és így komfortosabb,jobb érzés álomba merülni nekünk és a kisfiunknak is.

2010. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nap közben 20 fok van, fürdésre este 24 fok alváshoz hajnalban 18 fok. Kazánnal fűtünk hajnalban már nem fogunk rakni rá, így szokta meg semmi baja nincs tőlle. Mikor megszületett egyszer sikerült 27 fokra befüteni szegénykém meg csak sírt mert melege volt nem fázós tipus.

15 hós kisfiú anyukája.

2010. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Náluk este az alváshoz 22 fok van. Nem is szereti a babám ha melegebb van, nem alszik akkor jól. Én első perctől nem szokattam a meleghez, szerintem Te se tedd, mert akkor ha már egy kis szél is megcsapja megfázik, igy jobban kialakul az immunrendszere és a védekezőképessége. És nem utolsó sorban én sem szeretem a meleget alvásnál.
2010. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk 23-24 fok szokott lenni napközben és este is.

az én kisfiam fázik kevesebben.

2010. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nappalra 22 körül, éjszakára 18-20.

legalábbis nálunk mind két gyereknél így volt, egyik sem fázott meg.

2010. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is szoktatás kérdése. Van ismerősünk, náluk állandóan 18 fok van. Persze a gyerekeknek semmi bajuk, jól fel vannak öltöztetve. Nappalra is kapnak kis mellényt. Nálunk nappal 21-22 fok van, éjszaka 19-20. Kazánnal fűtünk és éjjel már nem rakunk rá. Nagyon jókat alszik a gyerek is. Kollégámnál 25-27 fok volt állandóan, és a gyerek is ezt szokta meg. Mindig pólóban volt. Bár szerintem ez már túlzás... üdv
2010. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!